Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » A Lujza utcáról mi a véleménye...

A Lujza utcáról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ingatlan vásárlás előtt vagyok. Ahogy nézem a nyolcadik kerületi ingatlanok még mindig a legkedvezőbb négyzetméterárban vannak, így ezt lehetőséget vetem el.

A Lujza utca mennyire para környék? Tudom, hogy régebben rossz híre volt, de nem tudom a mai helyzetképet!

(Illetve szívesen fogadok nyolcadik kerületen belül tippeket, hogy hol érdemes/nem érdemes.)

Előre is nagyon köszönöm!



2016. márc. 2. 09:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Rendkívül kerülendő, amennyi infót hallottam róla, egybehangzóan ezt a képet adja ki.
2016. márc. 2. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Józsefvárosban a Lujza utca az egyik legeldugottabb utca. Szerves része annak a szegregátumnak, mely "gettó a gettóban".
2016. márc. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Zuglói lakásomat(Városliget melletti) cseréltem le 8ker lakásokra 1.5-2 éve.

Nem bántam meg, többet emelkedett az áruk mint a zuglói emelkedett volna. A Lujza utca, Diószeghy és környéküket elkerültem. A körúton kívüli részt néztem úgy 500m-ig. Utolsó belvárosi kerület ahol jó áron lehet venni, és nagy a növekedési potenciál, mert tisztul rendesen a környék. Minél jobban mennek fel ott is az árak, annál inkább adják el a még ott lakó lepukkant alakok és vesznek olcsóbb külvárosi/vidéki részen, sok fejlesztés van/volt a környéken.

2016. márc. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Google utcakep sokat elarul...



[link]


Ha fizetnenek erte se koltoznek ide, nemhogy lakast venni ott, ahol a szomszedaid 90%-a vagy drogos, vagy cigany, vagy strici/prosti, es ezek tetszoleges kombinacioja.

2016. márc. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
A Lujza utca egész Budapest egyik leggázabb utcája. Néha járok arra, általában gyorsítva igyekszem eltűnni a környékről is. Nyilván nem véletlenül kedvezőek arrafelé a négyzetméterárak.
2016. márc. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
régebb autóval szoktam ott áthajtani,nem álltam volna meg ott semmi pénzért.
2016. márc. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

"régebb autóval szoktam ott áthajtani,nem álltam volna meg ott semmi pénzért."

persze gáz az utca, (írtam is feljebb) de azért költői túlzásokba se essünk!


Jártam arra gyalog este is barátnőmmel, u.is amikor befektetésre néztünk lakásokat, körbejártuk az összes helyet este és reggel is, többször is, hogy mi győződjünk meg a környékről (bár eleve nem akartunk arra, de azért azt is megnéztük).

2016. márc. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Az ottlakókat nem bántják - ha már ismernek, de elég tré környék. Ha később eladnád vagy kiadnád az ingatlant, nem lesz egyszerű dolgod. Ismerős árul ott lakást, mert szabadulna tőle, csak nem tud. :D

A házak lepukkantak és a hírek szerint elég sok bontásra is lesz ítélve a következő években. A környék tele van nem idén barnult népekkel, a zajos, az utca tele szeméttel, emberi végtermékekkel, üvegekkel...

Én egészen biztos nem vennék ott lakást. Inkább legyen drágább, de olyan helyen, ahol nem félve közlekedek.

2016. márc. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

"Az ottlakókat nem bántják - ha már ismernek"

Mi van itt? Háry János verseny?

Eleve írtam, hogy ott nem is akartunk venni, de megnéztük a környéket többször is. Senki nem bántott és nem is akart. Persze ettől még keveredhetsz bajba, ahogy máshol is, valszeg itt előbb mint máshol.

De tényleg túlzás azt gondolni/írni, hogy nem szabad autóval megállni, vagy gyalog arra menni, mert tutira bajba kerülsz.

"Ismerős árul ott lakást, mert szabadulna tőle, csak nem tud" - leginkább emiatt és a nehéz kiadhatóság miatt nem vennék és nem vettem (mint fentebb írtam).

De a 8kerbe fektettem be, más helyre.

2016. márc. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
a top három olyan közterület közt van nálam, amivel ijesztegetném a Pestet nem ismerő vidékieket. a másik kettő a Hős utca meg a Diószegi Sámuel
2016. márc. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!