Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Házvásárlás járulékos költségei?

Házvásárlás járulékos költségei?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy volt már ilyen kérdés, de engem friss infók érdekelnének.

Kb 8 milliós első ingatlan megvásárlása során, milyen plusz költségekre lehet számítani? Hitel is lesz.


2016. márc. 22. 17:45
 1/6 anonim válasza:
Nagyon friss infó, épp most zajlik a mi házvásárlásunk. Ügyvédi díj(aki az adásvételit megírja): 30-80e-ig, ki mennyiért vállalja. Földhivatalba 6600 ft a bejegyzés. Bankba(gondolom bankfüggő) kb 30e az értékbecslés+nem tudom milyen néven nevezett díjak vannak(közjegyzői stb), ami újabb 30e. Ha első ingatlan, akkor jár neked is szerintem az illetékkedvezmény(mi friss házasok vagyunk, fiatalok, első lakástulajdon stb), úgyhogy már csak a vételár 2%át kell befizetni a NAV-nak vagyonszerzési illeték gyanánt. A közművek átírása úgy tudom ingyen lesz, bár itt még nem tartunk.
2016. márc. 23. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Illeték: 4% (ez bizonyos esetekben mérsékelhető, pl. 35 éven aluli a vásárló, első lakástulajdona; vagy egy éven belül adott el a vásárló ingatlant, akkor azzal is lehet csökkenteni)

Ügyvéd: felénk a vételár 1%-áért dolgoznak, minimum 50 ezer ft-ot kérnek

Földhivatal: 6600 ft

Mi megkértünk egy építészt, hogy nézze át a házat, ez 30 ezer ft lett volna, csak az ürge elfelejtette, így késett egy órát, ezért nem kért pénzt, nehogy rossz hírét vigyük

Hitel: nálunk értékbecslés 30 ezer Ft, közjegyzői díj: 30 ezer ft (ez nálunk a hitel 1%-a volt), folyósítási díj szintén 1%, de ezt a három tételt jóváírták, így ingyen volt. A jelzálog bejegyzés 6600 ft-ját kell még kifizetni. Illetve kellett kötni házbiztosítást is, ez a hitelfolyósítás feltétele is volt.

Közműveket ingyen átírták.

2016. márc. 23. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :) Nagyjából én is így kalkuláltam.


2-es: Azt hogy érted pontosan,hogy jóváírták a becsüst, a folyósítást, a közjegyzőt? Ez mit jelent?

2016. márc. 23. 08:22
 4/6 anonim ***** válasza:

Én hétfőn írtam alá, 4% illeték, minusz az éven belül eladott ára. 6600 + 1000 földhivatal és tulajdoni lap.

Ügyvéd 0,5% + áfa.

A banknak ki kellett fizessek 4500 tulajdoni lap bejegyzés + 30000 értékbecslést, de a 30at visszaadják

2016. márc. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem én írtam, de van olyan banki akció (illetve van olyan bank), hogyha tőlük veszed fel a hitelt, ezeket a költségeket visszaadjak.
2016. márc. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy csak most válaszolok. Nálunk úgy működött, hogy amikor az értékbecslő felbecsülte a házat, akkor ki kellett fizetnem neki a díját. Amikor a közjegyzőnél aláírtunk, akkor neki is kifizettük a díját. Folyósításkor a folyósítási jutalékot levonták a számláról, majd kb fél óra múlva jóváírták az értékbecslő, közjegyző, folyósítás díját, így ingyen volt. De ha három éven belül végtörlesztjük a hitelt, akkor ezeket ki kell fizetnünk. De nem tervezzük, hogy három éven belül végtörlesztünk, így nekünk ez nagyon jó konstrukció.
2016. márc. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!