Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hol vegyek most befektetes...

Hol vegyek most befektetes celjabol lakast? 30-40 millióm van rá. Budapest, de mindenképp Magyarország

Figyelt kérdés
2016. ápr. 15. 11:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%
Zugló frekventált részein.
2016. ápr. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 xswerdy ***** válasza:
44%

Ez nem olyan egyszerű kérdés. Gondolom, alapvetően ki szeretnéd adni, de azt is szeretnéd, hogy az értéke felmenjen.


A kiadás megtérülését elég egyszerű kalkulálni. Nézd meg, hogy a hasonló lakásokat mennyiért hirdetik kiadásra az adott környéken. A nagyon drágákat, meg a nagyon olcsókat vedd ki, a közép árszint reálisan mutatja az elérhető bérleti díjat. Keress olyan környéket, ahol ez relative magas a vételárhoz képest.


De az is kérdés, hogy milyen bérlőt szeretnél. Belföldit, külföldit, diákot, családot? Ha vannak preferenciáid, akkor az is behatárolja a helyet.


Ennyi pénzből legalább 2 lakást vennék, de lehet, hogy hármat. Semmiképpen se fektetném ezt a pénzt 1 db nagy értékű lakásba, mert az kevesebbet hoz, mint 2-3 olcsóbb (kisebb, illetve nem annyira szinvonalas).


Még akár a hitelen és érdemes elgondolkodni, hiszen most alacsonyabb a kamat, mint a bérleti díj hozama. Ha a jövedelmed is megfelelő, ezzel a pénzzel, mint önerővel vehetsz 6-8 lakást....

2016. ápr. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Jövedelmem az nulla, örököltem a pénzt. Vajon így is kaphatnék hitelt? Hitelt viszont tudnám fizetni egyéb befektetésekből.
2016. ápr. 15. 11:50
 4/11 anonim ***** válasza:
49%
Én várnék a lakásvásárlással, jelenleg az egekben az ingatlanárak Budapesten, de csak az ingatlanosok szerint jó vétel most, nekik ugye érdekük, hogy akkor jöjjön létre az adásvétel, amikor magasak az árak, mert nagyobb a jutalékuk. Már érződik, hogy az őrület az ingatlanpiacon nem tart sokáig: [link]
2016. ápr. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Vegyél egyet nekem 3 milláért, pleasee
2016. ápr. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
67%
Budán vegyél, 11-12-2 kerületben egy csendes, de tömegközlekedéssel is elérhető helyen egy 1,5-2 szobásat. Nagyobbat nehezebb kiadni, kisebbet is.
2016. ápr. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 xswerdy ***** válasza:

a hitelképességnél egyéb jövedelmet is figyelembe vesznek. De csak a már realizáltat. Tehát ha pl., már van ingatlan bérbeadásból származó jövedelmem, akkor kérek egy igazolást a NAV-tól arról, hogy tényleg bevallottam (és leadóztam ilyen jövedelmet). De az kevés, ha azt mondom, hogy van hol laknom, ez az ingatlan majd bérbe lesz adva, és hozni fogja a pénzt..


Nem tudom, milyen az egyéb befektetésed. Lehet, hogy egy ingatlant meg kellene venni, aztán a másodikhoz már lehetne részben hitelt igénybe vanni.

2016. ápr. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
24%

Mindenképpen most vegyél, a következő években barmi meg fognak ugrani az árak.


Ha nem ragaszkodsz csak Budapesthez, akkor szerintem a nagyobb egyetemvárosokban érdemes, az egyetemekhez közel. Modern, ízléses berendezéssel. A külföldi diákok vagyonokat képesek otthagyni egy szép lakásért ami közel van az egyetemhez.

2016. ápr. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
90%

"Mindenképpen most vegyél, a következő években barmi meg fognak ugrani az árak. "


Csacsiság, ha nem csökkennének "maguktól" az árak, beindul az építőipar és az fogja lenyomni az árakat.

2016. ápr. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
10%
Építőiparban dolgozok, meg fognak ugrani az árak, meglátod majd.
2016. ápr. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!