Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szerintetek még van értelme...

Szerintetek még van értelme online árverésen ingatlanra licitálni?

Figyelt kérdés

Egy ideje regisztráltam az egyik végrehajtónál mint árverező. Így az előleg (a kikiáltási ár 10%-a) elutalása után lehetőségem van licitálni bármely árverezett ingatlanra. A problémát abban látom, hogy az árveréseket figyelve (van amire licitáltam is) egyre inkább azt tapasztalom, hogy a keresett helyen lévő ingatlanok (amelyet árveréskor leginkább csak kívülről lehet megtekinteni) sokszor irreális, a kikiáltási árat jóval meghaladó összegért árvereznek el. Reálisan nézve mi értelme a kikiáltási árnál több mint 1 millióval nagyobb összeget ajánlani egy felújítandó, csak kívülről látható lakásért, ha ezért az összegért gyakorlatilag felújított lakást kaphat az illető a környéken? Korábban általában a kikiáltási ár alatt szoktak gazdára találni ezek az árverezett ingatlanok, azonban az utóbbi időben egyre inkább olyan tendencia figyelhető meg, hogy irreális, a kikiáltási árat jóval meghaladó összegre emelik fel a licitet. Azzal tisztában vagyok, hogy sok múlik azon, hogy mennyire keresett helyen van az adott ingatlan, viszont azt nem tudom megérteni, hogy mi az üzlet ebben a nyertes licitálónak? Van olyan, aki ilyen esetben az anyagi lehetőségeit is túlvállalja csak hogy megszerezze az ingatlant? A felújítás után jóval több pénzbe lesz neki, mintha ugyanott vett volna egy felújított lakást.


Hallottam olyan esetről is, hogy sokszor a nyertes licitáló (aki ebben az esetben nem lakhatási céllal licitál) fizetési haladékot kér a felszámolótól, gyorsan keres rá egy igazi vevőt, az kifizeti a licitálót, a licitáló a felszámolót, és még valamennyi haszna is marad a licitálónak. Ezek a dolgok miatt egyre inkább úgy gondolom, hogy már nem lehet reális, vagy kicsit nyomott áron ingatlanhoz jutni árverésen, az esetek nagy többségében a piaci, vagy az fölötti áron mennek el ezek az árverezett ingatlanok. Másrészt viszont ez segíti a bajba jutott adóst, hiszen arra is van esély, hogy a nyertes licitáló által kínált összeg eltünteti az összes kintlévőségét.


2016. ápr. 20. 21:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem sosem volt értelme.

A lényege hogy a kialakuló versengés miatt a reálisnál drágábban adják el az ingatlant.

Eleve milyen helyzet amikor többen versengenek valamiért, ott nehéz jó üzletet kötni.

2016. ápr. 21. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ezért nem licitáltam én sem, mikor láttam, hogy mennyiért keltek el.
2016. ápr. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
50%
Egyik, amit írtál, hogy mennyiért kelnek el. Másik meg az, mint amit az ügyvédünk mondott, mikor 4 éve a lakásunkat vettük. Tudniillik, mi egy nagyon eladósodott embertől vettük meg, de még épp a végrehajtás előtt. Mondta az ügyvéd, hogy nagyon jól jártunk vele, ennél olcsóbban már elvileg csak ilyen licitálásokon lehetne venni, de neki az a tapasztalata, hogy ott sokszor olyan emberek vannak, akik ellen nem is csak nem nagyon lehet licitálni, de nem is ajánlatos. Legalábbis felénk ez így van. :/
2016. ápr. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
3-as: ebben az esetben nem lényeg, hogy "kik" licitálnak még, hogy nem ajánlatos ha ők is licitálnak, mert interneten keresztül megy, nem is találkozol sohasem a többi licitálóval.
2016. ápr. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!