Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lakók véleményére lennék...

Lakók véleményére lennék kíváncsi! Milyen a 9. ker rehabilitációs területén élni? Új építésűben illetve régiben. (Gát, Balázs Béla, Tűzoltó, Thaly Kálmán, Lenhossék, Márton érdekelne elsősorban)

Figyelt kérdés

2016. júl. 24. 22:35
 1/3 anonim ***** válasza:
/nem laktam ott, dolgoztam - ismerem.../ Régibe ne menj. Nem részletezem, de ne. Az újak nagyon drágák, főleg az orvosi közelsége miatt el tudják adni. Sok geotermikus ház épül ott, az a jövő gépészete - a föld hőjét hasznosítja, nagyon jó. Esti közlekedésre az Orvoselméleti közelében lévők biztonságosak. A Gát utcának a Thali felé eső része még jó (de ott nincs lakó épület, templom, iskola, József A emlékhely, ez szép, nézd meg), de utána tragikusan elsüllyed.
2016. júl. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A régi épületeket kerüld. Én 3 évvel ezelőtt ott voltam albérletbe fél évig mert hirtelen kellett valami. A közelben dolgoztam azzal úgy nem is volt baj, de a régi épületeket jobb kerülni, pocsék volt minőségre hulladék és persze vannak olyan részek ahol jó lenni, de vannak olyanok amiket ha lehet még nappal is kerülnék. Én örültem hogy elkerültem onnan a 8. kerület nem olyan vészes mint az.
2016. júl. 25. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

bemásolom egy ferencvárosi fórum posztját:


Én egy megyeszékhelyről költöztem Budapestre pár éve, több felé laktam, és egy éve vettünk lakást Középső-Ferencvárosban a rehabilitált negyedben, a Kerekerdő park közelében, de eddig nagyon szeretem.


újszerű lakásról van szó 2000 után épült, de nincs baj a hangszigeteléssel, alig hallani a szomszédokat, igazából szinte semmit nem hallok, de lehet csak szerencsém van és jók a szomszédok.


A környék miatt én is nagyon féltem eleinte, mert láttam a Gát utcát /Balázs Bélát, meg körbenéztem a google street viewn, de én is azt láttam mikor éjjel vagy nappal sétáltam, hogy csendes és nyugodt a környék. Meg meg is lepődtem, hogy a googleben látott házak fele már elvan bontva és sokkal jobban néz ki a környék. Egy év utáni itt lakás után is az a tapasztalat,hogy jó itt lakni, 2 alkalom volt mikor volt óbégatás nyáron, de semmi extra, ilyen a szülővárosomban is volt a belvárosban.


Az utóbbi fél évben ráadásul nagyon beindultak a fejlesztések, a tűzoltó utca 33-at teljesen újraépíti az önkormányzat, kiköltöztették a problémás lakókat. Valamint a Futureal (akik a Corvin negyedet épitik) is megvásároltak konkrétan 3 háztömböt a Balázs Béla utcán, az is mind bontva lesz. De ha körbesétál az ember majdnem minden utcán épül egy új társasház. 1-2 év múlva ebben a tempóban teljesen megváltozik a környék a Kerekerdő parkig. De lejjebb se gázabb.


Előnyök:

- Nagyon belváros (10perc séta Corvin Pláza), de egy éjszakai buliból vagy szinházból is hazasétálhat az ember, 30 perc séta a Deák tér.

- Rengeteg üzlet és szolgáltatás pár percen belül. (Budapest egyik legjobb kocsmája az Élesztő is itt található), de a Trafó nevű kortárs művésztelepen is remek darabok vannak a világ minden tájáról. De rengeteg minden van a környéken tényleg.

- Éjjel-Nappali Spar a mester utcán, Tesco-Aldi 10ig nyitva, de van még egy éjjel nappali a tűzoltón. De van reál és coop is, meg rakat maszek a kisebb utcákban, meg cba is a corvinban.

- Kiadható a lakás jó áron, Semmelweiss teli külföldi cserediákokkal.

- Több park és játszótér is van, inkább gyerekbarátnak mondanám a környéket mint nem.

- Kisvárosias hangulata van az utcáknak, számomra ez a kerület emlékeztet legjobban egy vidéki városra.

- Fejlődik, potencia sok van benne. Környéken rengeteg dolog épül.

- Épül az Orcy Parkban az uj Campus, uszoda, lőtér, felújítják az egészet.

- Épül a Corvin negyed, Nokia irodaház, Cordia házak stb.

- Sok újhullámos dolog nyit errefelé. Food Truck Udvar, Cukrászdák, streed food éttermek.


Hátrányok:

- Nem kiforrott, mivel épül ezért az zajjal járhat a környék

- Éjszakai élet nagyobb mint egy xi. kerület kiesőbb része ez biztos.

- Félő hogy felkapják a kerületet a kézműves sörözők, és még több éjszakai élet lesz.

- Sok még mindig a rossz állapotú ház.

- Zajos és rendezetlen az Üllői és a Mester utca.

- Sokszor van illegális szemétlerakás ( egyre kevesebb, önkormányzat kamerákat rakott, inditott külön osztályt rá)

- Zöldült sokat a környék, és az új ingatlanoknak 10%-ot átkell adniuk a köznek zöldövezeti formában az új önk. rendelet alapján, de igy is nagyon kevés a zöld szerintem.

- Nincs gyerekem, nem tudom milyen lehet itt élni gyerekkel, de sokan vannak gyerekkel, vagy van akinek most született a házban. De én szüleimnek biztos könnyebb volt vidéken, mintha itt növök fel.



Összegzés: Top 5 kerületben benne van Ferencváros. De számit az utca, ház. A lakás minősége, nagysága. -hogy van e gyerek, és hogy hova jár, hova fog feltételezhetően járni. Autóval közlekedés hogy oldható meg, parkolási dij, parkolo garázs megoldása. Mennyire tudtok majd együtt élni az idő előrehaladtával (öregedéssel) a belvárossal. Aki ide költözik, annak szeretnie kell a nyüzsit, de hálisten a kerület pont a határon mozog, még inkább nyugalmas mintsem nyüzsgő. De egy külső kerülethez képest abszolút lüktet. Fontos a munkahely, hogy innen merre ingázik majd az ember, a 3-as metró felújtás 2020-ig elhúzódik, bár metrópótló buszok lesznek helyette. És számolni kell azzal is, hogy aki arra apellál, hogy felfut a környék mivan ha nem. (bár szerintem már igy is elég jól fel van futva).


Remélem segitettem. :)

2017. jan. 3. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!