Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » A házunkon végrehajtás volt....

A házunkon végrehajtás volt. A banktól kértünk részletfizetési lehetőséget, amit meg is kaptunk. A végrehajtási biztos nem vette le a hirdetést és jött rá egy licit, amit ki is fizettek. Mi ilyenkor a teendő?

Figyelt kérdés
Konkrétan: A házunkon végrehajtás volt. A banktól kértünk részletfizetési lehetőséget, amit meg is kaptunk. Tehát Augusztus 3-án küldte a bank a biztosnak, hogy engedélyezi a részletet, ezután szóltunk a végrehajtási biztosnak, hogy vegye le a hirdetményt, húzta halasztotta, és nem vette le, de közbe jött egy licit rá. Majd 10-én véget ért automatikusan (9-én jött rá a licit). Augusztus 12-én kifizettük az első részletet a végrehajtás biztosnak, mert csak akkor ért rá.18-án pedig a licitáló kifizette a teljes vételárat. Azt nem értem, hogy fogadhatta el a biztos a licitáló pénzét, és minket lerendezett azzal, hogy sajnálom elfelejtettem levenni, sok sikert a továbbiakban. Most akkor mit csináljunk? A bank jelezte, hogy engedélyezi a részletfizetést, emiatt le kellett volna venni az árverést, de mivel fent maradt gondolom így szabályos a dolog egy ember gondatlansága miatt.

2016. aug. 22. 21:53
 1/5 anonim ***** válasza:
A bank ajánlott levélben küldte nyilván a végrehajtási biztosnak a papirt, tehát dokumentum van arról, hogy a biztos átvette. Innentől kedzve a biztos felelős a hibáért és neki kell lerendeznie a dolgot. Én a helyetekben SOS ügyvédhez fordulnék. A végrehajtók gátlástalan emebrek.
2016. aug. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ma keresünk is ügyvédet, de a vicc az, hogy a biztos is ezt mondta..., pedig ő hibázott.
2016. aug. 23. 08:35
 3/5 anonim ***** válasza:

A helyzet értékelése szempontjából nem az a fontos, hogy a bank mikor küldte az értesítést a végrehajtónak, hanem az, hogy a végrehajtó mikor vette át.

Ha bizonyítható a dokumentumokból (Postai ajánlás, vagy tértivevény), hogy a végrehajtó hamarabb átvette, mint ahogy licitáltak rá, akkor az időbeli sorrendiség alapján neked kell igazat adjon a bíróság.

De ezt bizonyítani kell tudni.

Fordulj szakemberhez, a végrehajtók gátlástalanok!

2016. aug. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Emailbe kuldte a bank. Vissza is jelzett napokkal kesobb, meg a licit elott. Pedig mindennap hivtuk. De, hogy elolvasta arrol nincs kezzelfoghato bizonyitek, csak a befizetett elso reszlet, de az 12en tortent.
2016. aug. 23. 18:42
 5/5 anonim válasza:
Szinte teljesen ugyanebben a cipőben járunk,csak nekem a Kft-Ben lévő üzletrészének árverezték el.Érdeklődnék mi lett a végkifejlet.Mi most adjuk be a végrehajtás elleni kifogást,de eddig mindenki azt mondta,ne számítsunk semmi jóra.
2016. nov. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!