Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Üdv EMBEREK! Korábban adtak...

Üdv EMBEREK! Korábban adtak hitelt a Bankok bankok rokkantságom tudatában, de 2010 után a Fidesz - KDNP elintézte hogy másodrendű állampolgár legyek. NEM HITELEZNEK ROKKANT EMBERNEK. MILYEN MEGOLDÁS LÉTEZIK? Vagy nincs, akasszam fel magam?

Figyelt kérdés
Rokkant, láb amputált vagyok vidéken élek.1km-re van a legközelebbi busz megálló. Miskolcon találtam eladó lakást 30-40 méterre busz megállótól. Lakás árának 50-ával rendelkezem készpénzben, de nem ad hitelt egyik Bank sem. Nincs adóstársam.

2016. szept. 15. 13:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha a fizetésed kimagasló akkor még ha egy lábad sincs is adnak hitelt és adóstárs se kell. Ha teljesen átlagos a fizetésed akkor ha 2 rendes lábad van se ad a hitelt adóstárs vagy plusz fedezet nélkül. Tehát átlagos fizetés esetén a megoldás adóstárs vagy kezes vagy plusz fedezet
2016. szept. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a (15:16 -os) választ! Sajnos nem dolgozom 10 éve, közben feleségem is elhunyt. Egy lábbal dolgoztam 32 éven át,közben szétkoptam , sokkal súlyosabb állapotban vagyok mint 35 éve amikor megállapították a 70%-os rokkantságot. Felneveltem 2 fiamat feleségemmel. Mindkettő Okos rendes, a nagyobb alezredes. (nem fogadják el adóstársnak Svájci Frank hitele volt és besokallt nem fizetett egy idő után. Járandóságom elég a Banknak ma úgy nyilatkoztak, de mivel 3 éven belül felülvizsgálnak, azt mondta ma az ügyintéző a RAIFFEISEN BANK -ban, hogy 2 évre sem adnak hitelt. (értelem szerint 1 napra sem) Jelzáloggal sem. És kp-ben kifizetem a felét, plusz jelzálogot tehet rá a Bank, akkor sem ad hitelt. Mondtam kötök biztosítást a hitelre, ha meghalnék futamidőn belül a biztosító kifizeti a tartozásomat. Van ilyen megérdeklődtem 3300.-Ft / hó. A RAIFFEISEN akkor sem ad. Fele kifizetve, jelzálog a lakáson , biztosítva a Hitel, és ÍGY SEM AD!!!! Hogy segítsek magamon, hogy ne kelljen véres lábbal járnom vidéken? Ha most nem veszem meg ezt a lakást, soha nem tudok majd beköltözni.És a lakások 98%-a távol van a tömegközlekedéstől. Ez mostani lehetőség 30 és 80 méterre van busz-villamostól. Nem tud valaki valami Humán bank vagy szociális bank félét? VAgy tényleg csak az öngyilkosság marad ezek után amikor elfogy minden életkedve az embernek a megkerülhetetlen akadályok miatt amelyeket emberek fektetnek a rokkantak elé? Talán pont ez a céljuk. A politikának , a bankoknak és a keresztényeknek álnevezett kormánypártnak.
2016. szept. 15. 20:56
 3/7 anonim ***** válasza:
nem sok esély van így hitelre.....de össz 1 bankot írtál. Van még több bank és van még takarékszövetkezet. Mondjuk érthető,ha nem akarnak pénzt adni,hiszen a következő felülvizsgálatnál mondhatják azt,hogy nincs rokkant pénzt mehetsz dolgozni (híreket nézve azért voltak példák ilyenre bőven). Kitartás
2016. szept. 16. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Sajnos nem tudtál Te sem biztatót írni. Pedig ezért tettem fel itt a kérdést hogy a megoldáshoz hozzásegítsen valaki . Inkább csak helyben hagyó megállapítás, amit eddig is tudtam. EGY BANKOT írtam, mert az nap oda mentem be hitelt kérni, és teljesen elkeserített a fiókvezető. Az ügyintéző hölgy még biztatott, hogy a felülvizsgálatig kaphatok, de a fiókvezető addig sem engedélyezte. Csak azt nem tudom mitől tartanak, amikor ha nem fizetek övék a lakás. Olyan helyen van, ahol 7-8 millióért cserélnek gazdát, én csak 2,2 milliót kérek, ha nem fizetek, 5-ért eladják, nyertek tisztán 2 milliót. Mi ebben a kockázatos üzlet a banknak????? Ezt nem értem!!!! Én jól járok, mert beköltözhetek, fizetem a kiszabott díjat, kamatot,. Bank abból él, hogy kamatot szed, tehát jól jár. Ha meghalok, vagy nem kapok semmit, akkor ott a lakás , 10 szeresen jól jár a BANK, mert nem 300-ezret keres rajtam, hanem 3 milliót. NEM ÉRTEM! Azt sem, hogy a hová lett a humánum az együttérzés, a segítőkészség a megítélésben. MAGAMON AKAROK SEGÍTENI, nem segélyt kérek, hanem csak annyit amit minden polgárt megillet . Azonos elbánást! Ha más kaphat hitelt úgy, hogy a lakás árának 20 % -ával rendelkezik, akkor én is kaphassak hitelt hisz én az 50%-át ki is tudom fizetni. Kisebb a rizikója a banknak. EZ DISZKRIMINÁCIÓ! Sokan nyertek már pert, diszkrimináció miatt. (melegek , cigányok , stb a hátrányos ill. kirekesztő megkülönböztetés miatt. ) Rokkantak is nyerhetnek? Ha elvesztem a lakást amit meg akarok vásárolni, mert a végtelenségig nem vár az eladó a pénzére, meg aztán Peti kufárok zaklatják, hogy többet fizetnének érte mint én csak nekik adja el. De ez az ember humánus, nem adta még át egyiknek sem. NEM LENNE ETIKUS, MERT MEGÁLLAPODTUNK AZ ÁRBAN ÉS NEKEM ADJA EL. Ezt mondta nekik. Ritka rendes ember. A Banknak nem kell sem a pénzem amit fizetnék pluszba, és nem kell a féláron a lakás amit elvehetne tőlem, ha nem fizetem. 3 milliót kereshetne rajtam minimum, ha számomra balul ütne ki valami. DISZKRIMINÁCIÓ VASTAGON AZ ÉN MEGÍTÉLÉSEM SZERINT A HITEL GYAKORLATUK. Ha öregségi nyugdíjas lennék adnának. Az is meghalhat és nem fizet tovább. Mi a különbség? Ott a lakás fedezetnek. Az én esetemben is ugyanaz a fedezet. Akkor miért nem adnak? Különben meg a fiam úgyis fizetné ha meghalnék, vagy megvonják a rokkant járadékot. Van pénze, csak bar listás. 4 milliót felvett 6,5 milliót visszafizetett 60 ezer haviról 90 ezer/ hóra emelte a bank a havi díjat, és egy idő után megmakacsolta magát, nem fizet, mert jócskán túlfizette az autója hitelét, úgy ítélte meg.2 naponta keres 30 ezret, ami nekem a havi törlesztőm lenne. Fizetné, de nem tud jönni adóstársnak. Ráadásul a CSOK-hitelt BAR listán szereplők is megkaphatják. Kezesnek már nem alkalmas? 30 ezer havihoz? Havi 90 ezres törlesztőhöz adósnak is mehet? KI ÉRTI EZT?
2016. szept. 18. 08:37
 5/7 A kérdező kommentje:
TOVÁBB LÉPEK AZ ÜGYBEN! - JÖHETNE VALAKI KEZESNEK A HITELEMHEZ. 2,2 milliós a hitel amit fel szeretnék venni 2,2 millióm van kp-ben kb 1 millió, mert fel kell újíítani, aza kb 5,4 millió a lakás, aki jön kezesnek a 2,2 millió hitelre, közjegyzővel résztulajdonossá írtatom a lakásban a futamidő teljes hosszára. 40% tulajdonrészt kap , de nem fizet semmit, mert én törlesztem a hitelt. Bármi történik pl. meghalok, akkor 1,5 2 millióval többért el lehet adni a lakást, 2 szobás parkettás, 49 nm-es tégla épület. Ha nem kapok járadékot fiam fizet. Ha nem fizet, akkor kiadhatod albérletbe,ha nem, akkor fél év nem fizetés után eladhatod a lakást . Vagy megtarthatod , mert örököseimnek max 3,2 millióért át kell engedjék neked a 7-8 milliós lakást. Ilyen szerződést kötnénk közjegyző előtt. Gyere kezesnek, nyerhetsz . Ha mást nem, arra lehetsz büszke, hogy segítettél valakin. Ez akkor áll fenn, ha életben maradok a 6 év futamidőben, és tudom fizetni a havi 30 ezret. Ha nem tudom, nyertél anyagilag is, de emberségben is előbbre vagy mint a BANKOK!
2016. szept. 18. 08:54
 6/7 A kérdező kommentje:

Nincs senkinek ötletes , javaslata a megoldásra úgy látom.

AKKOR MARADJAK AHOL VAGYOK? Fizessem ki a a nővéremet, hogy Ő fizethessen az orvosoknak akik lányát megműtik? Sajnos neki súlyos nőgyógyászati hasüregi problámái vannak néhány hónapja. kezdett komollyá válni. pár hete CT derítette ki körbefonták a beleket és a hüvelyét végbelét a cisztából tovább fejlődött daganat szerűség. Nos akkor maradjak ott a hol vagyok és várjam a halált? Autóra nem lesz pénzem. Arra pedig nem fogok hitelt fölvenni, hogy szennyezzem a levegőt vele. Csakis lakásnak látom értelmét busz és villamos közelben. Remélem sikerül jól a műtét, és nem kell a stómát csinálni szegény aranyos leányzón.(sajnos ez is benne van a pakliban. Súlyos az állapota.) Ő enyhén fogyatékos gyermekekkel foglalkozik, áldott jó lélek. Csak szeretni tud, soha semmi rossz indulat vagy pletyka nem volt rá jellemző. Kutya és minden állat barátja. Nem ily sorsot érdemel, nem kínt, sokkal jobban fájdalommentes örök életet, akitől tanulni lehet.

2016. szept. 23. 21:26
 7/7 anonim ***** válasza:
Sikerült megoldani?
jan. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!