Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Debrecenben a Biczó István...

Debrecenben a Biczó István kertben, a Gyömbér utca milyen környék?

Figyelt kérdés

Már volt, hogy ilyen kérdéssel fordultam hozzátok, de még mindig keresem az igazit! :)


Mennyire jó közlekedés szempontjából, mennyire élhető környék? Egyenlőre hétvégi házat szeretnék a környéken venni, de nincs kizárva, hogy pár év múlva oda költöznénk állandóra. Mi a véleményetek, tapasztalatotok? Van esetleg valaki, aki a környéken lakik? Ő hogy éli meg?

Nem szeretnék úgy járni, hogy én vetek, és más arat, ha értitek mire gondolok! :)


Köszönöm a válaszokat



#zártkert #Gyömbér utca #Diószegi vége #Biczó István kert
2016. dec. 11. 18:55
 1/8 anonim ***** válasza:

Figyelj, írd már le végre, mit szeretnél, mennyi pénzed van rá, mik az igényeid, akkor könnyebb lenne segíteni......már az összes kertséget végigkérdezted.

De ha megírod az igényeidet, könnyebben tudunk segíteni.

2016. dec. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Még nem az összes kertséget kérdeztem végig, Pac kimaradt pl. :)


Amit szeretnék egy kb 700-1400m2 körüli telek. Ne legyen idétlen formája, (pl. háromszög) hogy ki lehessen használni normálisan. Legyen benne esetleg pár beállt gyümölcsfa, bár ez opcionális, ha nincs, nem tragédia, majd ültetek. :) Legyen rajta egy 40m2 körüli nem lepusztult, nem tákoltan épített ház. Nem baj, ha nem hőszigetelt, sőt! Kimondottan előny. Legyen a ház beosztása lakható, lehetőleg egy szintes.

Előny, ha szilárd burkolatú út mellet van, vagy legalább közel legyen hozzá. Van rá 7-7,5M.

nagyjából ennyi az igény.


Amiért eljövök olykor a kérdéseimmel, mert az adott utcában találok egy olyat, ami ház és telek szempontjából tetszik, csak a környéket nem ismerem. Ezért kérdezlek benneteket.

2016. dec. 12. 08:11
 3/8 anonim ***** válasza:
Értem. Akkor ne menj annyira ki, mert minél kijjebb van a telek, annál olcsóbb, és minél olcsóbb, annál több van a neked nem megfelelő szomszédokból. A Kondoroskert az egyik legélhetőbb környék, lehetőleg a vasúton belül nézz ott telket. A Biczóban is a Diószegi út elején nézd, de ugyan ez a helyzet a Bayk András kerttel is. Pac sem valami jó környék, nagyon kinn van, és elég rossz a közlekedés. Benn a városban (Csapókert, Biharikert, Homokkert stb. szóval a kertvárosi részeken sajnos ennyi pénzért esélyed sincs, 10 milla alatt üres telket sem igen kapsz, sajnos.
2016. dec. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igen, nem is a városban szeretnék, mert tudom, hogy ennyiért ott nem kapok. Sőt, 15-16 körül is romhalmaz van. Ezért is döntöttünk a kertség mellet, ahol ugyan kisebbet, de talán jobb állapotban kapunk valamit.

A kondoroskert nekem is tetszene, (Remény utca, Diószegi, Lahner Vaspálya, Szamos utca által határolt terület) de ott nem igazán találtam még ennyiért megfelelőt. Most a Biczóban, a Gyömbér utcán lenne egy, ami jónak tűnik, árban is meglenne talán. De azt a környéket meg nem ismerem. Nem tudom, mennyire körülményes például a homok út nyáron, meg ilyenek. Ezért örülnék, ha valaki aki a környéken él elmondaná, hogy mik az előnyi, vagy a hátulütői az ott élésnek.


Köszönöm a segítségeteket. :)

2016. dec. 12. 19:00
 5/8 anonim ***** válasza:

A Biczóban ezt az utcát még nem hallottam, de néhány másikról már hallottam, nem napon barnultakat láttam is, nekem volt szerencsém Bánkon is tenni egy kis kirándulást, kétszer, először és utoljára.

Hallgass az előző válaszolóra!

Meg az alábbiakban rám is:

Kondoroskertet én is javaslom, aztán még javaslom neked az Acsádi úti zártkertet, ott biztos, h normális emberek laknak. Nem javaslom: Pac meg Szepes, meg ilyenek, hát nem.

Írtam már én is neked pont ezeket. A lakosság összetétele azóta mit sem változott. Hiába szép egy telek...

A másik, nem tudom pontosan hogy távolságban mit szeretnél: javaslom Bocskaikertet, jókat hallottam róla, nekem is szimpatikus, önálló település, Db-től egy köpésre. Javaslom Hajdúsámsont, bár infrastruktúrában van még hova fejlődni, (ez gondolom a kertségeknél nem jelent újdonságot), de nagyon szexi telkek vannak ott, ha kertet szeretnél, húha, hát az van. Vagy még Sámsonkertet. Összességében Debrecennek és környékének inkább ezt a részét, oldalát ajánlanám. És jövő héten is ezt fogom ajánlani :D

2016. dec. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ui: szerintem ott nem a "homok út" a legnagyobb probléma :DD
2016. dec. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat. :)

Az igazság az, hogy Bocskaikertet a távolság, illetve a mindennapi munkába járás miatt zártuk ki. Többnyire bringával közlekedünk, és az a távolság már kicsit nagy lenne. Akár az acsádi út, bár annak még vannak közelebbi része is.

A Gömbér utcán mikor jártunk csak fehér embereket láttunk. A házak, telkek is rendezettek, gondozottak. Ezért is estem gondolkodóba.

Remélem találok valamit közelebb. Már nagyon szeretnék egy kis kertet, bár még tél van, de már nagyon jó volna kicsit bogarászni az udvaron, még ha csak hétvégén is. :)


Köszönöm a segítségeteket, és tanácsaitokat. :)

2016. dec. 12. 19:40
 8/8 anonim ***** válasza:

Előző vagyok: Apafa közelebb van, de nagyon régen jártam ott, mostanában nem, nincs pontos információm. Gáspár György kertről semmi infóm. Jaj, tényleg, még Harstein-kertet ajánlanám, arról jókat gondolok, meg nekem van egy olyan gondolatom, hogyha Debrecen meg Józsa egyszer összeér, akkor ott rengeteget fog érni egy telek. Nyulas meg Úrretje, Debrecen Józsa felőli vége iszonyúan drága és elit hely ugyanis.

De szerintem vegyél egy térképet, és nézegesd, hol melyik városrész mit tud.

2016. dec. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!