Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan vásárolhatok meg egy...

Hogyan vásárolhatok meg egy földterületet?

Figyelt kérdés

Bővebben kifejtve: hogyan vásárolhatok meg egy földterületet, aminek nem ismerem a tulajdonosát, de valaki minden évben műveli. A "művelés" csak annyit jelent, hogy felszántja. Ezt a terület a szomszédomban van (de nincs egy szomszédom sem) és meg szeretném vásárolni. hogy gyümölcsfákat ültessek rá. Megtehetem ezt akár büntetés nélkül is (tehát csak spontán beültethetem valamivel?). Vagy ha nem akkor hogyan tudhatom meg, hogy kihez tartozik ez a terület, és hogyan vásárolhatom meg tőle, ha egyáltalán nem hirdetik sehol?

A válaszokat előre is köszönöm, remélem érthetően fogalmaztam!



2016. dec. 11. 20:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Földhivatalba be, helyrajzi szám kikeresve, tulajdoni lap kikérve, tulaj megkeresése, vételi ajánlattétel. 1. ajánlat elutasítva:lógó orral elslattyogás 2.ajánlat elfogadva:alku,ügyvéd, lóvé gazdát cserél, mindenki boldog,másnap már azt ültethetsz amit csak akarsz (fű az tilos)
2016. dec. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A környéket végig érdeklődve főleg azt aki felszántja tudhatsz meg infókat.

Ügyfélkapun v. földhivatalba tudsz helyrajzi szám alapján tulajdoni lapot lekérni.

2016. dec. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors, pontos és humorizáló válaszokat! :-)
2016. dec. 11. 21:38
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért készülj fel arra, hogy nem biztos, hogy el akarja adni. A föld manapság jó befektetés, jobban megy fel az ára, mint a lakásoké. A dolog másik része: a földforgalmazásra törvény van: termőföldet 1 ha felett csak földmivesként bejegyzett emberek vásárolhatnak. Úgyhogy nézz utána ennek a dolognak a földhivatalba, kérdezd meg a korlátozásokat, tudakold meg, hogy egyáltalán van-e lehetőséged megvásárolni. Én pl. nem vagyok bejegyzett földmives, ezért nem tudtam megvásárolni egy darabot a mi területünk mellett, bosszant is.
2016. dec. 12. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell földművesnek lenned, elég, ha ehhez kapcsolódó végzettséged van, mondjuk aranykalászos gazda, lótenyésztő, ménesgazda, ilyesmi. Az aranykalászost pár hónap alatt el lehet végezni.
2016. dec. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Szóval ha a földterület amit meg akarok vásárolni 1 ha-nál nagyobb akkor azt csak akkor tehetem meg, ha megfelelő végzettségem van. És mi van akkor, ha a megvásárolandó nem haladja meg az 1 ha-t, de ha megveszem az én területemmel együtt már igen?
2016. dec. 12. 16:23
 7/10 anonim ***** válasza:
Együtt számít. Tehát, ha jelenleg is több földed van, vagy a vásárolt földterülettel együtt nagyobb lenne, mint egy hektár, csak akkor vásárolhatsz, ha megfelelő végzettséggel rendelkezel, vagy, ha igazolhatóan 5 évre visszamenőleg mezőgazdaságból származik a fő jövedelmed.
2016. dec. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Olvasd el az erre vonatkozó szabályokat. Azok között, akiknek a földtörvény megengedi a vásárlást, még rangsort is kialakitanak, hogy kinek erősebb az elővásárlási joga. [link]


A gyakorlatban egyébként sokszor szokott az történni, hogyha egy ilyen terület eladásra kerül, akkor az veszi meg, aki addig is művelte, mert többnyire olyan veszi bérbe, aki földmives, aki helyi, stb., tehát elővásárlási joga van.

Azt egyébként nem teheted meg, hogy spontán beülteted másnak a földterületét, hát ez birtokháboritás. Úgyhogy az a javaslatom, hogy kezdd a törvény alapos átolvasásával, utána a földhivatalban keresd meg , hogy ki a tulaj, aztán ennek megfelelően próbálkozz. Ki kell hirdetni a vásárlási szándékot, tehát nem lehet eltitkolni az elővásárlási joggal rendelkezők elől.

2016. dec. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, meg a linkelt törvényből is úgy látom, hogy nem szükséges mezőgazdaságból élni. Elég, ha valakinek 3 évig egyfolytában mezőgazdasági eredetű jövedelme van. Pl. ha valaki őstermelő, és évente bevallja, hogy volt 100 Ft bevétele, már ennyitől is földműves lesz az illető.

Legalábbis, nem látom, hogy összeghatár volna megadva a törvényben.

Ha pedig a szomszéd hivatalosan földművesnek minősül ilyen módon, akkor az államon kívül neki a legerősebb az elővásárlási joga.


Ha ez nem áll fenn, akkor meg az 1 Ha alatti földterületet meg lehet venni családtag nevére.


Ha jelenleg nem termelnek rajta semmit, csak szántják, akkor feltehetőleg nem vehető fel rá állami támogatás (legalábbis a jelenlegi tulajdonos számára), az ilyen földeknek meg nincs értéke. Tehát lehet, hogy a tulaj eladta volna már, ha tudta volna. Persze az is lehet, hogy direkt tartogatja, valami célja van vele.

De az biztos, hogy kisebb méretű, belterületi, vagy a régi terminológia szerint zártkertnek minősülő külterületi földeket fillérekért adják, mert állami támogatás nélkül nagyon kevesen akarnak manapság már földet művelni.

2016. dec. 13. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem ilyen egyszerű , van olyan érzésem,hogy a föld bérbe van adva. És felvesznek rá támogatásokat. Ilyen esetekben bonyolultabb a vétel. Amúgy földhivatalban kereshetsz rá, hogy kié.
2017. jan. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!