Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » 35 millió értékű ingatlanból...

35 millió értékű ingatlanból mennyit illik alkudni?

Figyelt kérdés
5 éve van eladás alatt (megtaláltam régebbi képeken). Jó állapotú és igazából jó ár érte. Sikerült az tulajdonossal beszélnem és nem ingatlanossal. Az ingatlanos oldalon is megtaláltam 35-ért. Nos iylenkor ugye van vmi papírforma,hogy az ingatlanosnak bizonyos jutalékot kell fizetni. kb. mennyi lehet ez? mivel én nem az ingatlanos által találtam erre rá, tehát mennyit alkudhatok? saját hirdetésénél is alapból irányár van írva.

2017. febr. 6. 15:39
 1/10 anonim ***** válasza:
81%

Bármennyit.

Általában 10%-ot szoktak bele kalkulálni. De ettől lehet teljesen eltérő.

Mondasz egy alacsonyabb összeget, ő mondd rá egy másikat, aztán közeledtek egymás felé, amíg lesz egy mindkettőtöknek elfogadható ár. Ha lesz.

Az ingatlanos jutalékok változóak, cégtől is függ, és a szerződéstől is, kizárólagos, vagy bárki hirdetheti, stb.

2,5-4% között volt, amikor én lakást adtam el pár éve.

2017. febr. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

köszönjük!

tehát ha pofátlanul 30-at mondunk :D (nyilván tudjuk,hogy ez nem lesz) lehet ,hogy 32-33 lesz?

2017. febr. 6. 15:51
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
lehet, de vannak akik fix árasan akarják eladni, ők nem alkudoznak.
2017. febr. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nemrég adtam el egy lakást. Nálam is voltak olyan próbálkozók akik jelentősen megpróbáltak alkudni, de mivel nem volt sürgős az eladás, ezek mentek a levesbe.


Végük 3 hónap alatt adtam el a lakást és 4%-ot alkudtak az árból.

2017. febr. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
jelenleg ez üresen áll, és csak van....na msot egy ház állaga is romlik az évek alatt...nem pofátlan akarok lenni, csak vmi barátit alkudni :)
2017. febr. 6. 17:45
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem pofátlanság, csak próbálkozás. Az eladó nyugodtan mondhatja rá, hogy ennyi, hanem annyi. Pont ez az alkudozás lényege, próbálkozás. Aki ezen megsértődik, azzal nem is akarnék üzletelni.
2017. febr. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Annyit alkudhatsz, amennyit a tulaj enged. Mondjuk, ha a tulaj megérzi, hogy neked nagyon kéne, akkor nem fog engedni. Az ingatlanos jutaléka az a tulaj dolga, ahhoz neked semmi közöd, ha közvetlenül állapodtok meg. Ha öt éve áll üresen, akkor a tulajnak nem sürgős az eladás, biztos ráér még vele további hónapokat várni. Próbálkozz be a 30-cal, aztán meglátod a reakcióját. Az is kérdés, hogy hol van az ingatlan, mekkora rá a kereslet, mert mostanában ugye emelkednek az árak, és jobban pörög a piac. Lehet, hogy fél év mulva 40-et ér?
2017. febr. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
5 éve 40 volt :D tehát megy lefele mert nem kell senkinek, mert osztatlan közös telek, és barátokkal vennénk. Így nem lenne rossz. Ingatlanos nem fogja megvenni, mert ahhoz meg viszonylag jó állapotban van, nem éri meg lebontania.
2017. febr. 7. 10:37
 9/10 A kérdező kommentje:
jó vétel lenne, de sajnos van egy összeg ami felett nem veszek fel hitelt, tehát ha nem enged nincs üzlet....vki írta, hogy ha nagyon kel az ingatlan. Ez tényleg attól függ mit enged. Tehát ha nem engedi azt amit elképzeltünk 32-33 akkor biztos ugrott sajnos :/
2017. febr. 7. 10:43
 10/10 anonim ***** válasza:

Határozottnak kell lenni. Olyannak tűnni, aki ismeri a dörgést.

Mondd meg a tulajnak;

Figyelj, pajti, te 32-re gondoltál, én meg 30-ra. Felezzük meg, és legyen 31.

2017. febr. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!