Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Panellakás + tároló (lenyúlták...

Panellakás + tároló (lenyúlták a tárolómat? )

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Mielőtt keresztes háborút indítok szeretném kikérdezni a tapasztaltabb emberek véleményét.


Szóval az a történet röviden, hogy örököltem egy újpalotai lakást - amihez a rokonok homályos emlékei szerint - "járt/volt" tároló az alagsorban. (nagynéném pl. mondta h a nagymutter még lezavarta lekvárért anno - persze ez még a szocializmusban volt, de mintha a 90es években is ott lett volna)


Külön helyrajzi száma nincs a dolognak, ami a hagyatéki tárgyaláson szóba került volna. A dolog úgy szerepel az alapító okiratban, h a közös tulajdonban lévő terekből van x részem, és ott szerepel jó sok négyzetméternyi "lomtár" is.


A gondnok egy öreg ember, aki beszélni sem tud már szerencsétlen.

Kérdezem tőle

- hogy vannak itt a tárolók?

- Nincse'!

- hogyhogy nincs?

- vót valaha, de nincse'. Azt most van akinek van, meg akinek nincs.


Marhajó.

Felhívtam a közös képviselőt, aki egy kicsit összetettebben, de ugyanezt előadta. Ő mondjuk kifejtette, hogy bérelni kell (?!) és kihalásos alapon megy. Kitől kell bérelni (?). A háztól akinek fizetem a rohadt sok közösköltséget és részben tulajdonosa vagyok, vissza kell bérelni a részemet, vagy hogy?


Nekem az a megérzésem, hogy a nagynéném -akié a lakás volt- már egy jó ideje betegeskedett és a háta mögött odaadták valakinek, a gondnok meg a képviselő zsebpénzért, aztán most lapítanak. De nem akarok velük összeveszni, mert lehet h tévedek és nem értem a szitut.


Aki egy kicsit tapasztaltabb a kérdésben, különösen Palotán (a Szelfu által üzemeltetett sz*rságokban plussz pont) az kérem írjon.



#panellakás #lenyúlás #alagsori tároló
2017. febr. 20. 14:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes lenne átnézni a társasház alapító okiratát meg a szervezeti és működési szabályzatot (vagy mit), és abból ki kell derülnie. Ezeket a közös képviselőtől lehet beszerezni.
2017. febr. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásod!


Az alapítóból van egy példányom, amit az elhunyt nagynéném iratai közt találtunk. Abban az van hogy a közös használatú terekből mindenkinek a tulajdoni hányada alapján jár (az enyém valami 192/10000). És le is van írva h mekkora a "lomtár" mérete, amit osztottam szoroztam és kijött kb 2nm.

Na most erre azt mondták - ami mondjuk logikus is, hogy nem annyi az annyi, mert fel van parcellázva és ugye a parcellák közt van folyosó is.


Én ezt az egész szintet nem is láttam még mert eleve a lejáró le van lakatolva, amihez nincs kulcsom, a gondnok meg ahogy írtam nem egy csupaszív ember.

2017. febr. 20. 16:06
 3/10 A kérdező kommentje:
...ugye azzal a dumával lettem lerázva hogy bérelni kell. Na most ha én lemondok a tulajdoni hányadomról ebben az esetben és valaki több közösköltséget fizet a tárolóért, akkor én részarányosan kevesebbet fizetek?
2017. febr. 20. 16:12
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha igaz, amit mondtak, akkor feltehetőleg mindenki fizeti a normál közös költséget, plusz a tárolók használói a bérleti díjat.

Ha lesz mondjuk egy homlokzati felújítás, akkor a ház számláján meglévő összeggel kevesebbet kell majd összedobni.


El tudok képzelni egy olyan 20-30 évvel ezelőtti lakógyűlést, amin a lakók egyik fele felhánytorgatta, hogy a lakók másik fele mindenféle dolgot tárol a közös helyiségekben, vagyis nekik semmi hasznuk a helyiségekből, talán ki kellene adni egyben valami cégnek raktárnak.

Erre a tárolót használók azt mondták, hogy ahányan használják a gyakorlatban, annyi rekeszre osztják a tárolót, és majd fizetnek ők bérleti díjat.

Azóta meg új bérlő csak kihalással lehet.

Én is laktam panelben, meg lakásszövetkezetnél is dolgoztam, úgyhogy tudom, minden lakóközösségben vannak olyanok, akik belekötnek minden lehetséges dologba. Ez a mostani helyzet talán egy több évtizeddel ezelőtti vita megoldása volt.

2017. febr. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólást!


Ha így van, így egész érthető lenne. Nem tudom h ezt miért

nem tudták nekem az illetékesek ilyen szépen kifejteni.

2017. febr. 20. 19:05
 6/10 kovpet ***** válasza:
100%

Lehet, sumákolnak, de az is, hogy nem.


A szomszédok tudnak valamit erről esetleg?

A ház elszámolásában szerepel a bérleti díjakból befolyó összeg? A Házirend mit ír erről?

Ha a közös helyiségeket használhatod, akkor nézd meg ezt a lezárt részt. Ne hagyd, hogy lerázzanak, az ilyesminek mindenképp írásban kell meglennie, nyoma kell, hogy legyen.

2017. febr. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
a szomszédot próbáld megkérdezni. általában néhány szomszéd közösen használhat egy lomtárat.
2017. febr. 21. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 xswerdy ***** válasza:

Az alapítóban szereplő tulajdoni hányad a közös terekből eszmei hányadot jelent, ott nem is szokták részletezni, hogy abból mennyi folyosó, stb.


A tárolók használatát inkább az SzMSz szokta szabályozni. van, ahol már a ház építésekor kialakítottak mindenkinek egy kutricát, azok dedikáltan a lakáshoz tartoznak. De ezek általában nagyon picik, 10 emeletesben nem is szokták alkalmazni.


Van aztán olyan hely, ahol aki először költözött, az foglalt, a többieknek nem jutott. Hogy ez a "jog" aztán öröklődik-e, más kérdés.


Ezért jellemző, hogy fizettetni szoktak egyfajta bérleti díjat, amit plusz közös költségként fizetnek meg a tulajok. De ez általában jelképes összeg, így is sorban állnaka megüresedő pincékért.

2017. febr. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én a kelenföldi lakótelepen lakom, négy lakás birtokol közösen egy kutricát, kb. 20 nm, szóval 5 négyzetméterünk van, de mégis nagyon jó. Biciklinek, autókeréknek, szánkónak, stb. Ha egy lakást eladnak, akkor az uj vevő jön és pakol... Minden lakáshoz tartozik ilyen pincerész, a szerencsésebbek kicsi pincerészt kaptak, az két lakáshoz tartozik, azért két tulajjal könnyebb rendben tartani. Villany is van benne, de konnektor nincs. Zárható kulccsal természetesen. Meg vannak számozva a pincerekeszek, különben el is tévednék az alagsori labirintusban. Benn van a társasház működési szabályzatában a használati előirás, pl. tűzvédelem, stb. Minden társasháznak kell lennie ilyen "szervezeti és működési szabályzatnak", ez kötelező, ezt próbáld meg megszerezni, mert abban minden közös tulajdonrész használatát kötelesek szabályozni, leirni. Régen voltak babakocsitárolók is, ezek nálunk mind ki lettek adva műkörmösnek, fodrásznak, ügyvédi irodának, stb.
2017. febr. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Azt elfelejtettem mondani, hogy 10 emeletes.

A 8-as válaszoló, tökéletesen vázolta a helyzetet,

ami kicsit megnyugtató (meg azért egy kicsit mégse :)), hogy akkor tényleg úgy lehet ahogy mondták

2017. febr. 24. 12:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!