Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlant vennék, de hogyan?

Ingatlant vennék, de hogyan?

Figyelt kérdés

A kiszemelt telken 2 kisebb ház található. Egy tulaja van jelenleg. Viszont én,és a nagyszüleim vennénk meg,50-50%os tulajdonrésszel.

Hogy működne ez hivatalosan?

A telket nem szeretnèn osztatni.


2017. febr. 24. 15:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi hogy működik? :)

Megveszitek szépen és az adásvételiben 1/2+1/4+1/4 fog szerepelni.

2017. febr. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
64%
Csak ha más örökös is van rajtad kívül ha eljön az idő mihez kezdesz? Mert a markát tudják ám tartani az örökösök.
2017. febr. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Nt emiatt kérdezném,hogy az öröklésnél hoyy lenne. Az egyik az enyém,másik az övüké. Elég azt beírni,hogy fele az enyém,vagy valahogy azt is kell,hogy melyik fele? :)


Nem tudom hogyan fogalmazzam máshogy

2017. febr. 24. 17:33
 4/14 anonim ***** válasza:
14%
majd az ügyvéd intézi úgyis keresned kell egyet,de közös lónak túrós a háta, és ha változás áll be és már nem te leszel a nagyszüleid kedvence akkor mit csinálsz
2017. febr. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
83%
Ebből semmi jó nem fog ki sülni öröklésnél mert a nagyszüleid részét nem csak te öröklöd ha van más hozzátartozó is. Ha osztható a telek én mindenképp megtenném. Vagy kössz velük külön eltartási szerződést. Ha úgy is te leszel hozzájuk legközelebb , te nézel rájuk. Én nem mennék másképp bele ebbe mert jó vége nem lesz.
2017. febr. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az lenne a legjobb, ha te lennél az 1/1 tulajdonos, és mind a 2 nagyszülődnek holtig tartó haszonélvezeti joga lenne az ingatlanon. Így a nagyszüleid többi örököse nem perelhetne örökségért, és te sem dobhatnád ki csak úgy a nagyszüleidet az ingatlanról vagy nem adhatnád el a beleegyezésük nélkül.

Én ezt javasolnám...

2017. febr. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a hasznos és kevèsbé hasznos válaszát is.

Nem értem,mi köze van ehez annak,hogy a kedvence vagyok e vagy nem a nagyszülőnek. Meg lehet osztani a telket,2 külön oldalról is megközelìthető. Csak minek kinlódni,ha nem kell. A kérdés az benne,ha nem lesz megosztva a telek,hanem 50%ban én vagyok a tulajdonosa a telken lévő 2 épületnek,akkor bele lehet,vagy bele kell e írni,kié melyik épület.

2017. febr. 24. 22:55
 8/14 anonim ***** válasza:
71%

Négyzetméterre pontosan ugyanakkora a két ház?

Mert, ha nem, akkor alapból a "fele-fele" az nem fele-fele lenne, attól még, hogy két ház, és ez így tűnik logikusnak :D

Viszont, ha nem osztjátok ketté a telket, akkor nem hiszem, hogy megvalósítható lenne annak az írásba foglalása, hogy tiéd az egyik ház, nagyszülőké a másik. Mindenképpen jó lenne kikérni egy ügyvéd tanácsát.

Egyébként én is azt ajánlanám, hogy legyen tiéd a teljes tulajdonjog, a nagyszüleidnek pedig legyen haszonélvezete.

2017. febr. 25. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
78%
Úgy látom akárhányan írjuk akkor se érted hogy ez rossz megoldás. És akkor mi van ha beleírjátok hogy 50% a tied? Kitörölheted vele ha az örökösök meg kérik a rájuk eső részt mert meg is kapják. Aztán vagy kifizeted őket vagy eggyüttéltek tovább mint egy nagy boldog család. Neked meg saját tulajdonod és nyugalmad sose lesz.
2017. febr. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
70%

Kérdező, az osztatlan közös ingatlanokkal MINDIG CSAK A PROBLÉMA VAN, különösen, hogyha idős nagyszüleid vannak, akik - bármilyen szomorú is - nem élnek örökké.


Namármost, ha nem te vagy az EGYETLEN örökös (tehát EGYETLEN ÉLŐ egyenesági leszármazott), akkor mindenképpen azt javasolnám, hogy NE OSSZÁTOK MEG az ingatlant, tehát NE LEGYEN 50-50% tulajdonrész.


A holtig tartó haszonélvezetet pontosan erre találták ki. Te vagy a tulajdonos 100%-ban, és, ameddig a nagyszüleid élnek, az ő beleegyezésük nélkül semmit nem csinálhatsz az ingatlannal. Ha meg meghalnak - Isten nyugosztalja majd őket - de akkor megszűnik a haszonélvezeti jog, és EGYEDÜL A TIÉD AZ INGATLAN, és egyetlen örökös nem jöhet a részét követelve.


Persze, ha később pereskedést akarsz, nyugodtan legyen 50-50, nyilván nem az én dolgom...

2017. febr. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!