Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Egyetem után/közben mekkora...

Egyetem után/közben mekkora lakást kéne venni, ami családalapításra elegendő lehet indulásnak?

Figyelt kérdés
Persze később kertes ház, itt arra gondolok, hogy a párommal mekkora lakást vegyünk ahhoz, hogy kb 10 évet ott tudjunk lakni? 2-3 gyereket szeretnénk. Gondolok itt 2 vagy 2,5 szobásra. Persze számít a méret az anyagiak és a rezsi miatt is. De nyomorogni sem szeretnénk.

2017. márc. 10. 15:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez péztárcafüggő.

Volt régen egy mondás, mely szerint addig nyújtózkodj, ameddig a takaród ér.

Manapság mindenki beleugrik 25 éves hitelekbe, utána sír, hogy sosem lesz vége.

És valóban, a bankoknak nem érdekük hogy vége legyen.

Én egy 28 nm-es szoba -konyhában kezdtem..

2017. márc. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
15%

2-2.5 szobába hova akarsz 3 gyereket tenni? Nappali, szülői háló, az összes gyerek meg nyomorogjon egy szobában? Ne már.


2 gyerekre min 4 szoba, 3 gyerekre min 5 szoba kell a normális élethez.


Ha azzal számolsz h 3-4x10-12m hálóknak + 20 nappali + 10 étkező + 8 konyha +6 mosdó +6-10 előszoba, folyosó, akkor nagyon jó elosztással is min. 80-100m2 kell mindennek.

2017. márc. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Elso! Igen, egyertelmu, h az anyagiaktol függ, ha nem fuggne, akkor nem tettem volna fel a kerdest.


Második: bocsánat, a nappalit nem számoltam a szobák számához. Nyilván gyerekek nem elso evben lennének, az utolsó meg nem is biztos h ebben a lakásban. Ezert kerdeztem, hogy mekkora azt ideális méret. En 9 eves koromig 2 tesommal laktam egy nem tul nagy szobaban. Ugy gondolom, h 2 gyerek az elso években 1 szobaban baj nelkul elfér. Viszont az is lehet, h ne múljon ezen, es inkabb legyen tobb szoba d

2017. márc. 11. 01:25
 4/11 A kérdező kommentje:
*- de pont ezert tettek fel a kerdest, mert ha nem a penztarcatol fuggne, akkor nyilván olyan lesz amilyen csak lehet.
2017. márc. 11. 08:10
 5/11 anonim ***** válasza:

Azt kérdezted, mekkora lenne ideális, arra válaszoltam, mégis lepontoztál mert nem tetszettek a tények.


Ne haragudj, de szerintem baromság egyetem alatt rögtön akkora házat,lakást venni. Vegyél egy 1,5 szobásat, nappali+háló, abban elvagytok az első gyerekvállalásig és kész. Azt meg, hogy te a nagyszobát nem számolod nem tudom honnan kellene tudnom, mert minden normális esetben szoba a nagyszoba.

2017. márc. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

" Ugy gondolom, h 2 gyerek az elso években 1 szobaban baj nelkul elfér."


Így gondolod, amíg nincs gyereked. A szüleid is kényszerből gndolták így, nem azért mert így szerették volna.


Tudod te milyen az, amikor a pár hónapos csecsemő éjjelente 2-3x kel, sír, etetni kell, a nagy meg nem tud tőle aludni? Min. 1 év, amíg beáll a saját ritmusa, az pedig horror alvás szempontjából a másik gyereknek. De később is valószínűleg nem lesz egyforma a rutinjuk, és nem csak egymásnak fárasztóak így, de neked is, mert kétszerannyi gondod van, mint két külön szobás gyerekkel.

Nem értem, miért akarná ennek kitenni valaki a gyerekét, ha nem muszáj.

2017. márc. 11. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igazad van, nem tudom, ezért tettem fel a kérdést. Köszönöm szépen a véleményed, nem kötekedésből, tényleg köszönöm, hiszen a reális tapasztalatokra vagyok kíváncsi.
2017. márc. 11. 12:59
 8/11 A kérdező kommentje:
5-ös válaszoló! Nem tudom, hogy ki bántott meg, de ne kend rám, hogy lepontoztalak, mert engem pont ez ami aztán a legkevésbé érdekel, a pontozás. Nem én voltam, szóval légy szíves ne sérts a hangnemeddel, mert úgy érzem nem adtam rá okot.
2017. márc. 11. 13:01
 9/11 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem meg senki sem halt még bele abba, ha nem volt a születése pillanatától saját szobája. Egy boldog ember egyfolytában fejlődik, megy előre, és egyre feljebb. A putriból van hova fejlődni, egy kacsalábon forgó kastélyból kevésbé. Egy kivágott orrú dorcóból van hova fejlődni, a szekrény alján hányódó hat pár megunt Adidasból kevésbé. Fiatalon nehéz ezt belátni, tudom. Én is csak most látom, amikor már késő. A gyerekeim verik a harmincat. Ha még egyszer kezdhetném, nem adnék meg mindent nekik, az tuti.
2017. márc. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igen, kedves utolsó, ezen a véleményen vagyok én is. "aki nem éhezett, nem tudja milyen jóllakni" Sajnos én majdnem a semmiből jövök és szeretem értékelni a dolgokat.
2017. márc. 11. 19:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!