Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha veszünk egy házat és csak...

Ha veszünk egy házat és csak az én nevemen van, akkor a barátom késöbb hogyan részesül belőle, ha esetleg felújítjuk?

Figyelt kérdés

Szülői segítséggel venni fogunk egy lakást, viszont szüleim csak az én nevemre szeretnék venni (még csak 3 éve vagyunk együtt a barátommal, nem házasodtunk össze és kilátásba sincs még egy jó darabig).


Ha az én nevemen van, viszont később azt felújítjuk vagy ilyesmi, akkor azt hogy lehet később igazolni? úgy értme, hogy nem szeretném, hogy a barátom rosszul érezze magát, vagy úgy érezze, hogy az csak az én lakásom vagy ilyesmi. Ha esetleg még sem élünk örökké együtt boldogan, akkor szeretném, ha igazságosan osztoznánk.


2017. márc. 23. 09:59
 1/4 anonim ***** válasza:
47%

A ház tulajdonjoga a tied marad, hacsak késöbb nem ajándékozol neki egy részt.


Az együttélés alatt ráfordított összes költség a jövedelmek arányában megosztva közös szerzemény lesz, azaz ha ö pl dupla annyit keres mint te (csak az egyszerübb számolás kedvéért), akkor a felújítással elért értéknövekedés kétharmada az ö része, egyharmad meg a tiéd.

A korrektség kedvéért célszerü az összes számlát megörizni, akkor egyértelmü a ráfordítás összege. Ha nincs számla, akkor értékbecslést lehet kérni egy szétválás vagy haláleset/öröklés esetén. (Mert ha netán meghalnál - amit teljesen nem lehet kizárni -, akkor a házat a szüleid öröklik, amennyiben nincs gyereked. Viszont a barátod ilyen esetben kérheti az általa ráfordított összeget)

2017. márc. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És ez automatikusan így megy, vagy élettársi kapcsolat szükséges hozzá vagy hasonló? (Nem igazán vagyok jártas a témában, fiatalok vagyunk mindketten még).
2017. márc. 23. 10:35
 3/4 anonim ***** válasza:
50%

Ha együtt éltek, akkor így van, jivatalosan nem kell bejegyeztetni.


De ha teljesen biztosra akarsz menni, akkor a bíróságokon van ingyenes tanácsadási nap, ott érdeklödj utána, mert ott jogászok adnak felvilágosítást az aktuális jogi szabálzások alapján. Adott esetben tudnak valamit javasolni arra is, hogy hogyan lehet ezt hivatalosabb formában is megoldani.

2017. márc. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 xswerdy ***** válasza:

A kérdés az, hogy ő ténylegesen tett-e bele a felújításba. Akár úgy, hogy (ha külön kasszán vagytok), hogy ténylegesen fizetett a saját pénzéből a felújításba, vagy hogy a közös kasszából ment az.


Bizonyítani persze nem egyszerű az ilyesmit évek távlatából.

2017. márc. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!