Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mi éri meg inkább? Új építésű...

Mi éri meg inkább? Új építésű házat venni, vagy új házat építeni?

Figyelt kérdés

Ezt most úgy írom le, hogy abszolút fogalmam sincs még az ilyesmiről, mert most kezdtem el saját lakáson gondolkodni, de:

-ezt anyagi szempontból olyan 3-5 éves jövőben gondolom kezdeni

-vásárlásra (kíváncsiságból) inkább ilyen lakóparkokban nézegettem lakást, építésre meg ilyen kis modern házikóra gondoltam.


2017. márc. 23. 19:30
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Építésnél, mindent úgy tervezel, ellenkező esetben. pedig nagy a valószínűsége, hogy át kell alakítani.
2017. márc. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nyilván olyan lakást vennék, ami igazán megfog elrendezésileg, festés ilyesmi meg a legkevesebb.

Inkább anyagilag vagyok rá kíváncsi, mert most még elég tájékozatlan vagyok.

Szóval jöhetnek tömör válaszok, kifejtős válaszok, vélemények :) köszi.

2017. márc. 23. 20:18
 3/6 anonim ***** válasza:
26%
értelemszerűen házat építeni olcsóbb, ha nem így lenne akkor nem épülnének házak lol. A kérdés, hogy tudsz e addig valahol lakni, illetve hogy van e tőkéd. Még egy kapavágást nem csinálnak és már 2 milla csak az, hogy a papírokat beadod, terveztetsz, stb...
2017. márc. 24. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem nem ilyen egyértelmű hogy építeni olcsóbb. Simán kaphatsz egy megfelelelő ketresházat ami még kisebb felújítással is jóval olcsóbbra jönne ki mint építeni. Ha nem így lenne mindenki újat építene. Építeni akkor szabad ha van bőven pénzed és egy építés közbeni váratlan 2 millás többlet nem okoz gondot. Kész lakás v. háznál nincs ilyen.
2017. márc. 24. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
73%

Ha építkezni akarsz ahhoz azért pénz kell, elég sok. Lehet hogy nem is tudod előre kiszámolni h pontosan mennyi lesz a végösszeg, esetleg még évekkel utána is mindig lesz mit csinálni rajta, rá kell költeni, viszont mindent te választhatsz meg, olyan minőségű dolgokat építesz be amilyet akarsz stb.

Ha vállalkozótól veszel házat annak az az előnye h neked kevesebb munkával és utána járással jár, már eleve beköltözhető állapotban veszed meg, tehát nem lesz az h még 5 év múlva fogod csak megcsinálni a korlátot vagy hasonló (persze nyilván arra is lehet költeni ha valaki akar), viszont egyes dolgokban nem a legjobb minőségűt rakják bele (most nem azt mondom h össze fog dőlni, de értelemszerűen nem a legdrágább dolgokból válogat a kivitelező, vagy ha igen akkor rá kell fizetned úgy meg határ a csillagos ég), és általában kisebb házak épülnek mint amit maga építene az ember, h a vállalkozónak is meg legyen a haszna.

Azért ha van elég pénzed, időd és valamennyire értesz is hozzá vagy van segítséged akkor a saját építésű jobb.

2017. márc. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Itt egy házépítés-kalkulátor, hogy számolni tudj. A használtak árát meg tudod nézni a neten. Én személy szerint úgy gondolom, hogy olcsóbb ma használtat venni, és kipofozni (nyilván nem putrit), mint építeni, mondjuk én arra az idegbajra nem vágyom, hogy építsünk magunknak. Mivel a terved pár éves, mondjuk ötéves terv, mint hajdanán :-), azt is gondolom, hogy ma magasan vannak az ingatlanárak, de öt éve múlva nem tudjuk hol lesznek (még a legokosabbak sem), és hogy akkor milyen lesz a viszony a használt és a saját magad építette lakás ára közt.

Javaslat: mindegyikre kalkulálj, és hasonlítsd össze a végösszegeket (meg ami szimpatikus): építésre, ld. alább kalkulátor, használt lakás vétele és felújítása, használt ház vétele és felújítása. (Pl. egy lakásban a tető, a kerítés, a külső vakolás nem a te sarad).


[link]

2017. márc. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!