Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Az ingatlanos miért kérdezi...

Az ingatlanos miért kérdezi meg mindenkitől, hogy befektető-e vagy saját részre vesz-e lakást? Miért számít ez?

Figyelt kérdés

2017. márc. 25. 22:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%
Mert sok ingatlan van amit haszonélvezeti joggal adnak el, és ezek az ingatlanok csak a befektetőknek éri meg megvenni. Ha saját részre vennéd, akkor gondolom nem örülnék egy haszonélvezeti tulajdonnal rendelkező emberkének.
2017. márc. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
minden terhelo jogoktol mentes lakas megtekintesekot is kerdezte
2017. márc. 25. 23:06
 3/12 anonim ***** válasza:
12%
Szerintem statisztikai céllal kérdezi meg.
2017. márc. 26. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%
Ki az a bolond aki olyan ingatlant vesz akinek van ott haszonélvezeti joga?
2017. márc. 26. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
57%
Azért kérdezi meg, mert befektetési céllal vett ingatlannál mások lehetnek a keresési szempontok, mint saját célra. Pl ha saját célra keresek ingatlant, egészen mások az elvárásaim, mintha jól és könnyen kiadható lakást keresek. Van, aki kifejezetten azért keres lepukkant lakást, mert felújítja és tovább értékesíti, de saját célra nem biztos, hogy ezt választaná.
2017. márc. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
33%
Vagy ha pl befektetési céllal vásárol valaki, akkor nem kell a csokról beszélni.
2017. márc. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 xswerdy ***** válasza:
70%

egyrészt statisztika. A nagy ingatlaniroda láncok renszeresen megjelentetnek statisztikát, hogy milyen arányban vannak az érdeklődők, vagy éppen a vevők között a befektetők.


Ezen kívül másképp is kell tárgyalni egy befektetővel, és másra lehet számítani a tárgyalás során. Egy befektető nem fog beleszeretni egy lakásba. Viszont ami érdekli, arra akár azonnal ajánlatot tesz, nem gondolkodik annyit, mint aki saját célra keres.

2017. márc. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
68%

Túlbonyolítjátok, ha befektetés miatt veszed, akkor keresünk neked jutalékért bérlőket :)


Előírás az új szerződések behozása, ha ezért nem kell külön kilincselni, hirdetést feladni, telefonálgatni, azzal nem csak a környezetet védjük, de az idegrendszerünket is óvjuk!

2017. márc. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
39%

ma 08:40-nek.


Én voltam olyan "bolond", hogy Budapesten a XVI. kerületben vettem 2 szobás lakást 6 millió forintért úgy, hogy haszonélvezeti joga volt egy idős nőnek rajta. Az ingatlant 5 éve vettem. Tavaly a nő meghalt, így most már nincs rajta haszonélvezeti jog. Az ingatlan értéke ma legalább 15 millió. Szóval befektetésnek tökéletes volt.

44/N

2017. márc. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Estádio de Felchút ***** válasza:
64%

Előző, igen, de ez lutri. Lehet, hogy a haszonélvező egy év múlva megmurdel, de az is lehet, hogy még húsz évig élvezkedik az ingatlanban.

Van, hogy bejön, van, hogy nem. Ilyen ez a popszakma.

2017. márc. 27. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!