Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Melyik fekvésű telket választa...

Melyik fekvésű telket választanátok?

Figyelt kérdés
Van két telek amely azonos utcán van szemben egymással és ugyanakkora méretűek. A utca kelet nyugat irányú. Az egyik telek bejárata így északi a másié déli. A ház amit építhetek rá nem muszály az egyik oldalra tennem, lehet a telek közepen is. Melyik telekre építkezzek ha azt szeretném hogy jó sok napfény bejöjjön? Szerintetek az észai bejáratú vagy a deli bejáratú telek a jobb?
2017. márc. 26. 00:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, használnátok-e a hátsó kertet, oda nyílnak-e majd az ablakok? Az északi oldalon, ahova a ház árnyékot ad hidegebb lesz, sötét, és kevés növény marad életben. Ha szeretnétek a hátsó kertben lenni, akkor mindenképpen az legyen délen, és a telek bejárata északon. És ha ti választjátok a ház helyét, akkor nyugatra nyíljanak az oldalsó ablakok, az a fényesebb, nyugatról tovább süt be a házba a nap. Keletről csak a reggeli órákba süt, rövid ideig, és ereje se nagy van. Persze sok függ attól is, hol vannak, lesznek a szomszéd házak. Ha a szomszéd ház beárnyékolja a te ablakaid, akkor tök mindegy az egész.
2017. márc. 26. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértek az előzővel. Az utcai oldal legyen az északi, ott úgyis garázs, előszoba, esetleg konyha lesz, nem baj, ha nem süt be a nap. Az udvarra viszont szinte egész nap besüt dél felől. Az igazán naposak (télen-nyáron)a délkelet-dél-délnyugatra néző ablakok. A keletre és nyugatra néző ablakokon télen alig süt be a nap.
2017. márc. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Én is erre gondoltam ;) A kert fele nyitnám ki a házat, úgy az igazi szerintem is. Köszi a válaszokat!!! Ha valami jó ötlet van még, akkor írjatok!;)
2017. márc. 26. 11:18
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is a bejáratot tenném északra és a konyhát v. a fürdőt.Dél felé(kert nyitnám a nappalit)viszont a gyerek szobát és a hálót,ha megoldható nem tennék déli ablakot,mert nyáron nagyon meleg...Nálunk úgy van(adott volt a ház,de örülök,hogy ilyen...)végig megy a nap a házon,szinte mindig süt be valahonnan :-)É-k a fürdő ablak ami tök jó,mert nyáron besüt a nap,és világos,a konyha kelet,a háló kb.dél-dél kelet,a nappali és a gyerek szoba nyugat ide du. süt be a nap ...

Ez a házunk alaprajza

[link]

2017. márc. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!