Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Árverésen vettem egy lakást....

Árverésen vettem egy lakást. Hogy tudom kirakni a volt tulajokat?

Figyelt kérdés

A végrehajtó azt mondta, hogy először nekem kell megpróbálni egyezkedni velük. Én ezt a nagyon kellemetlen szituációt szeretném elkerülni.


Van valami megoldás?



2017. márc. 27. 18:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%
Ezen az árverés előtt kellett volna elmélázni.
2017. márc. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
55%
Én egy fillért nem fizetnék addig amig nem üres a lakás.
2017. márc. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
30%

Árverésen,és biztosan áron alul is .

Most kezd verni a sors,mert lehet hogy önhibáján kivül kellett a tulajnak megválni házától .

Talán idevág a mondás .mindennek ára van .

Nem lesz könnyű dolgod .

2017. márc. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Attól nem félek, hogy nem lesz az enyém a lakás. Mert ha nem tudok vele megegyezni, akkor jön a végrehajtó és a rendőrség.


De mindegy, mert itt látom, hogy értelmes választ nem kapok.

2017. márc. 27. 18:20
 5/12 anonim ***** válasza:
78%

Ki kell menned és meg kell mondanod a frankót.

Az a baj, hogy valóban ezért gázos így venni házat.

Lehet áron alul van, de mikor a gyerekeket ki kell lökni az utcára, az nem buli.

2017. márc. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%

Bezárt borítékban atatdsz egy felszólító levelet, es tapintatosan kozlod a tartalmat, majd atadod es elkoszonsz.


Vagy viszel 2 példányt, amin a te alairasod ott van, velük egyet alairatsz, hogy kegyelmesen 2 hetet adsz nekik kiköltözni, majd aláírásuk után elkoszonsz es távozol.


Ha félsz a lakóktól vigyel két gyuros joskat, fejenként 1kg feherjeert kiserjenek el fel órára valahova...

2017. márc. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nem ilyen lakást vettem. Egy 50-es nő lakik benne maga, akinek van máshol tartózkodási címe.


Azért nem az az általános, amit a tv-ben látni, hogy egyedülálló, gyesen lévő anyukát raknak ki a 6 kiskorú gyermekével.

2017. márc. 27. 18:34
 8/12 anonim ***** válasza:
93%

Kezdetnek tértivevényes felszólító levél racionális határidőkkel és a rendőrségi segítség felemlegetésével.

Ha a villany a neveden van, akkor köttesd ki.

2017. márc. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Hogy kapcsoltassam ki a villanyt, ha nem fogok tudni bejutni a lakásba? A villanyóra a lakásban van.
2017. márc. 28. 00:09
 10/12 anonim ***** válasza:
88%

??? Ha jól sejtem, a saját tulajdonodba akárhogy (beleértve a fúrót, flexet és a faltörökost is) bemehetsz, amennyiben ezen jogodról mondjuk egy bérleti szerződésben nem mondtál le.


Tekintettel arra, hogy a lakónak nincs ilyene, érvényesítheted a tulajdon jogodat.


Jogilag elég ingoványos ez a terület, lehet inkább ügyvéd kéne ha a felszólításra nem reagál. Az biztos, hogy az első lépés a tértivevényes felszólítás, amiben kifejted, hogy:

-Nincs ott helye, ezért mennie kell, mert...

-A kézhezvételt követően hány napja van elmenni (15 szerintem egy korrekt ajánlat)

-Milyen állapotban kell hegyja az ingatlant (Rongálásokra gondolok itt. Egy megrongált gázkazán cseréje a kapcsolódó kéményes és gázos dolgok miatt horror...)

-Milyen követeléseid lesznek vele szemben, ha még sem megy. Pl. napi 5000eFt kötbér/kártérítés, és felmerülő költségek megtérítése.


Ha másodjára sem veszi át, akkor kézbesítettnek kell tekinteni, második kézbesítési kísérlet + levélben megjelölt távozási idő + 1 nap múlva már elvileg minden jogi előfeltételnek eleget tettél, így jöhet a zárcsere...

2017. márc. 28. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!