Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lakásvásárláshoz szükségünk...

Cukicsillag2017 kérdése:

Lakásvásárláshoz szükségünk van címigazolásra. Ehhez a társasház alapító okiratára van szükségünk. Elég ennek a másolata. Hol tudom ezt beszerezni? Lakásszövetkezetnél?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 9. 19:01
 1/10 xswerdy ***** válasza:

Mi az a címigazolás? Kinek van rá szüksége? Adásvételi szerződésbe bekerül a jelenlegi lakcímed, azt pedig a lakcímkártyáddal igazolod. Plusz címigazolásról még nem hallottam.

A társasház alapító okiratát beszerezheted a közös képviselőtől, vagy kikérheted hivatalosan a földhivataltól.

A ház meg vagy társasház, vagy lakásszövetkezet, társasházi alapítót lakásszövetkezettől biztos nem kapsz.

2017. ápr. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A tulajdoni lapon elvileg nincs rajta pontosan a lakásra vonatkozó helyrajzi szám, csak magára az épületre és ezért kell egy társasházi alapító okirat, ami elvileg lakásonként le van bontva. A közös képviselő a lakásszövetkezethez küldött, holnap reggel megpróbálom, ha nem járok sikerrel, marad a földhivatal. Mi a vevők leszünk, a tulajnak nincs ilyen lapja, valakinek meg kell szerezni, valószinű én leszek az...
2017. ápr. 9. 20:12
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Közös képviselőtől.
2017. ápr. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Megakadt a szemem egy mondatodon. Mely szerint a lakásnak a hrsz-e nincs rajta a tulajdoni lapon. Hát remélem, minden fogalmat tökéletesen kezelek, ez nem annyira okés, mi van a tulajdoni lapon?

Példa, amit átéltem. A lakáshoz tartozik pince. A mienk jól volt anyakönyvezve a földhivatalnál, de volt ahol a lakás és a hozzátartozó pince más valaki nevén volt. Mivel már volt több tulajdonosváltás, és a pincét nem íratták át. Un. albetétként volt, majd összevezették ezeket is. Javítson ki bárki, ha tévedek, de szerintem, a helyzet, amit írsz, az fura. Lehet, hogy nem jó párhuzamot vontam, vagy példát hoztam (nem ugyanaz az eset, inkább párhuzam) földhivatali dolgokban nem vagyok túlzottan benne, de ez olyan fura, nem?

2017. ápr. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Kicsit én is össze vagyok zavarodva, azt írom amit nekem is mondtak. Megnéztem a tulajdoni lapot, rajta van a lakás helyrajzi száma és fel van tüntetve a cím is. De valamiért akkor is címigazolásnak kéri a bank a társasház alapító okiratát. Igazából csak az volt a fő kérdésem, hogy vajon hol tudom ezt beszerezni. Mert a közös képviselő a lakásszövetkezethez küldött, ahova holnap megyek.
2017. ápr. 9. 20:55
 6/10 anonim ***** válasza:
Ja, akkor oké. Ilyen címigazolásról még nem hallottam, nem tudok hozzászólni, csak az alapító okirathoz.
2017. ápr. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 xswerdy ***** válasza:

Társasházi alapítót tőlem még soha nem kért a bank, de ez lehet az adott bank szokása. Hogy miért hívja ezt címigazolásna, fogalmam sincs.


De azt továbbra sem értem, hogy hogyan lehet a képben lakásszövetkezet is, meg közös képviselő is. Közös képviselője a társasházaknak van, nem a lakásszövetkezetnek. Persze a szövetkezetnek is van olyan embere, aki hasonló feladatot végez, mint a közös képviselő, akár nevezhetjük is annak (bár jogilag más a funkciója). De akkor neki kellene az alapító okirat másolatával rendelkezni.

2017. ápr. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy már túlvagy a dolgon... Én a földhivatalt javaslom mindenképpen, kérj egy hiteles tulajdoni lapot, kb. 5 ezer ft, nemcsak a bank, de a saját érdekedben is. Minden lakásnak, mint albetétnek, kell hogy legyen önálló helyrajzi száma. Szerintem a bank is emiatt vacakol. Egyébként ez a hiteles tulajdoni lap az adásvételi szerződéshez is kell, tehát nem fölösleges pénzkiadás.
2017. ápr. 12. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 xswerdy ***** válasza:
Hiteles tulajdoni lap az albetétről (lakásról kell). A ház főlapját fölösleges kikérni. Viszont magát az alapító okiratot is ki lehet kérni a földhivatalból, ha tényleg az kell, és olcsóbb módon (közös képviselőtől) nem beszerezhető.
2017. ápr. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Közben megoldódott a dolog. Kiderült miért is kellett ez a címigazolás. Rossz volt a tulajdoni lapon a lépcsőház, valaki mikor rögzítette az adatokat, még a 90-es években elütötte, mert a többi lakásnál (szomszédnál) is már stimmelt. B helyett 4-est ütött le...ami okozta a keveredést. Ezért nem egyezett semmi a banknál. Végül a polgármesteri hivatalban tudtak segíteni (földhivatalban nem) és kiállítottak egy 3 soros nyomtatványt arról, hogy a valós cím mi. Azt mondták a tulajdoni lap se módosítható, hanem örökké ezzel a papírral lesz érvényes, úgyhogy kincsként kezeljem...érdekes. De legalább megoldódott.
2017. ápr. 13. 10:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!