Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha valakinek 1% része van az...

Ha valakinek 1% része van az ingatlanból, és az ingatlant hitel terheli, akkor a hitelnek is az 1%-át kell fizetnie? (házastársak esetén)

Figyelt kérdés

2017. ápr. 25. 17:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem egészen értem a kérdést, mivel a házastársak vagyonközösségben vannak.
2017. ápr. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Furcsa ha egy házastársnak csak 1% rész tulajdona van. Kicsit több adatra lenne szükségünk, ahoz hogy választ tudjunk adni.
2017. ápr. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
válás, vagy vagyonmegosztás esetén értem a kérdést
2017. ápr. 25. 22:25
 4/6 anonim ***** válasza:
A vagyonmegosztásnak megfelelően a rá eső részt kell "rendezni".
2017. ápr. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
azaz az 1%-ot? Vagy mennyi a ráeső rész? Erre vagyok kíváncsi.
2017. ápr. 26. 09:56
 6/6 anonim ***** válasza:

A hitel közös, a bank mindkettőtől egyetemlegesen be tudja hajtani akár az egész tartozást is, függetlenül attól, kinek mennyi a tulajdonrésze. A két dolog nem függ össze.

Kiszállni a hitelből csak akkor tud valaki, ha a bank kiengedi a kötelemből a házasság felbomlásakor és a maradó fél egyedül is hitelképes, vagy hoz másik adóstársat.


Semmit nem befolyásol a hitelben, hogy mennyi a tulajdonrész, de a feleknél nyilván az lenne az etikus, ha a 99%-os tulajdonos "kivásárolná" a távozó felet, de az már más kérdés, hogy a bank kiengedi-e a távozó felet a hitelből. Ez egy hitelképesség vizsgálat után dől csak el, ezzel kellene kezdeni.

2017. ápr. 27. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!