Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lakáshitel tulajdonos lehetek e?

Vazze001 kérdése:

Lakáshitel tulajdonos lehetek e?

Figyelt kérdés

Lakást szeretnénk vásárolni édesapámmal,ö lenne aki felveszi a hitelt,én pedig az adóstársa!

Azt szeretnénk hogy az én nevemen legyen a lakás de a hitel felvevö az nem én vagyok!

Megoldható?


2017. ápr. 26. 14:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2017. ápr. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen, megoldható, hogy Te legyél az 1/1-es tulajdonos és apukád legyen a hiteligénylő, de azért azt is kellene látnom, miért szeretnétek így, mi az oka ennek?

Neked egyáltalán nincs semmi jövedelmed?

2017. ápr. 27. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De van jövedelmem sőt tőbb mint az ővè,csak 7hónapom van még ès a bank azt kevesli!Nekem kell a ház meg èn is fízetem majd,de ő veszi fel a hitelt,èn meg leszek az adostársa!Csak minden fèlle kèppen szeretnèm ha a nevemet lenne!
2017. ápr. 27. 20:21
 4/6 anonim ***** válasza:

Kevés az infó, de tapasztalataim szerint az a jó megoldás ilyen esetben, hogy te leszel a tulajdonos, te veszed fel a hitelt és a szülő csak jövedelem erősítő adóstárs.

Ekkor támogatott hitelre is jogosult leszel.

Ha írsz konkrétumokat, többet tudok segíteni.

2017. ápr. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
7hónapja dolgozom bejelentett munka viszonyban,ès ezèrt èn nem tudok mèg felvenni lakás hitelt viszont a lakást amit szeretnèk megvenni jóval áron alul meg tudnám most venni!Ezèrt kèrtem meg édesapám hogy ő vegye fel a hitelt èn pedig neki lennèk az adós társa!Ès akkor mègegyszer megkérdezném hogy lehet e így az én nevemen csak a lakás,illetve az mennyivel kerülhet többe? Nem tudom hogy konkrétabban hogy irhatnam le!
2017. ápr. 29. 18:55
 6/6 anonim ***** válasza:

Lehet így is, de csak piaci lakásvásárlási hitelt kaphatsz.

Valamit nem értek és valami nem stimmel. Kitől hallottad, hogy 7 hónapos munkaviszonnyal nem lehetsz adós egy lakáshitelben?


Alapesetben 3 hónapos munkaviszony szükséges egy lakáshitelhez, kivéve ha próbaidős vagy, vagy ha határozott a munkaszerződésed. Még az is probléma lehet, ha KP-s a béred, de van olyan bank, ahol ez sem gond.

2017. ápr. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!