Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogy oldjak meg logikusan és...

Pici Hölgy kérdése:

Hogy oldjak meg logikusan és egyszerűen az egyik országrészből való költözést a másikba? Nagyot szeretnék változtatni. Még nincs se lakás se munkahely se kiszemelt város.

Figyelt kérdés
2017. ápr. 28. 14:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Első és a legfontosabb a munkahely.(hirdetéseket kell nézegetni, vagy személyesen lemenni a nagyvárosokba és ott nézelődni, érdeklődni)

A munkahelyhez igazítsd a várost és abban a lakást.

Ha van pénzed, akkor lehetsz addig ott panzióban, vagy motelben, míg találsz számodra megfelelő lakhatást.

Ha vannak bútoraid, gépeid, azokat add el, mert többe fog kerülni költöztetni, mint másikat venni.

Ha nincs pénzed, akkor mindenképp gyűjts össze annyit, hogy 2 havi kaució+bérleti díj és az egy havi élelmezésed és kiadásaid összege a rendelkezésedre álljon.

Hát így valahogy!

2017. ápr. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

1. A jelenlegi helyen maximálisan spórolni és kezdötökét gyüjteni. (A kevés is több, mint a semmi!)


2. A kiszemelt területen munkahelyet keresni. Ha megvan, akkor olcsó szálláson (panzió szoba - spórolt pénzböl) lakni, és lakást keresni.


3. Ha megvan a lakás, a spórolt pénzböl kifizetni a kauciót, és odaköltözni

2017. ápr. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
1., 2.: VENNI akar, nem bérelni.
2017. ápr. 29. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
47%
Én azt mondom, ahol laksz, az ottani meglévő ingatlan négyzetméterára determinálja a leendő helyet és az, hogy milyen útvonalon fogsz rendszeresen járni valahova (pl. ha szülőkhöz jársz vonattal, akkor az adott vasút mentén egy vasútállomás közelében érdemes nézni az új otthont is).
2017. ápr. 29. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"1., 2.: VENNI akar, nem bérelni."


Persze, de ELÖSZÖR bérelni érdemes, mert amíg nincs megfelelö összegyüjtött pénz, addig nem is TUDNA venni, meg nem is szabad.


Eleve ami kezdetben jó munkának tünik, az nem mindig az, ezért ekzdetben jobb, ha nincs helyhez kötve, mert akkor rugalmasabban tud keresgélni megfelelö helyet.

Másrészt egy lakást/házat venni csak alapos megfontolás után szabad, nem pedig lecsapni az elsö lehetöségre, és ezt csak akkor tudja megtenni, ha nem MUSZÁJ venni, hanem a bérelt lakásból tud keresgélni, amíg megtalálja az IGAZIT.

2017. ápr. 29. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
5: Nekem az érződik ki a kérdésből, hogy eladná a meglévő ingatlant, és abból venne másikat máshol.
2017. ápr. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

5: Írod a munkát is.

Én legutóbb úgy csináltam ingatlancserékt, hogy azalatt az ingatlanügyekkel foglalkoztam, és nem jártam munkába, hanem a tartalékból éltem. Így is 1 évet kell számolni egy ilyen projektre. Munka mellett min. 2-3 év ugyanez, pláne ha nem ugyanabban a városban veszel újat, ahol eladsz (nekem városon belül volt 2-3 év munka mellett).

2017. ápr. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, szerencsére van mit eladnom. Várom a további ötleteket. Ez a lakásbérlés jó ötletnek tűnik.
2017. ápr. 29. 12:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!