Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ti mennyivel (%) fizetnétek...

Ti mennyivel (%) fizetnétek többet ugyanazért az ingatlanért, ha kerülne rá egy 15 cm vastag szigetelés, illetve napelem, ami kiváltja a villanyszámlát?

Figyelt kérdés
A szigetelés következtében alacsony energiaigényű házzá válna, és természetesen a külső vakolása is sokkal esztétikusabb lenne.
2017. máj. 12. 11:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
A napelem és szigetelés munka és anyagdíjjával fizetnék többet.
2017. máj. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%
Ez attól is függ, hogy hol van az a ház. Mivel döntő részben az határozza meg az értékét és így nem tudok általános %-ot mondani, hogy mekkora értéknövekedés történt.
2017. máj. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%
Attól függ, hogy hol van a ház. Lehet, hogy semennyiért sem venném meg, és lehet, hogy szigetelés nélkül is megvenném, aztán saját magam megcsináltatnám.
2017. máj. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
69%
Ahhoz ,hogy teljesen kiváltsd a villanyszámlát minimum 2-2,5 M értékben be kell feccölj napelembe. A szigetelés kb 500.000.-színezéssel... alsóhangon, tehát 3M csak a te költséged, tényleg kérdés a környék, mert lehet, hogy ennek a dupláját is rádobahtod, de egy zsákfaluban nem kapod vissza a befektetett pénzt se...
2017. máj. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nagy házról van szó ( > 300 m2 ), aminek kapcsán könnyen felmerülhet a potenciális vásárlóban, hogy mennyi ennek a fenntartása.

Egyébként a legolcsóbb ilyen méretű ingatlan a városban ( amellett, hogy panorámás, és a város egyik legkedveltebb, erősen szoláriumozott bőrűektől mentes részén van ).

Az értékbecslő által meghatározott érték alatt van hirdetve jelenleg tekintettel arra, hogy részben fel kellene újítani.

2017. máj. 12. 20:56
 6/11 pptomi ***** válasza:
34%

A becsérték és a piaci érték nem egy és ugyan az.

Én nem fizetnék érte többet, mert valószínűleg nekem más méretezés kellene mondjuk a szolárra, vagy a napelemre, vagy nem tetszene a színe a vakolatnak, vagy 15 helyett 20 cm vastag szigetelést akarok, mint az manapság elvárható. Vagyis nekem újból kellene a saját elképzelésem szerint, így nem érne többet akkor sem, ha más már kialakította .


Ha van egy eladó felújított lakás/ház, semmivel nem ér többet, mint egy felújítandó. Ingatlanosok szokták is javasolni, hogy maximum egy tisztasági festést eladás előtt, a vevőnek tutira más lesz az igénye. Az eladó pénzt dob ki, a vevőnek pedig nem ér többet.

2017. máj. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

A becslés során az érték meghatározásánál a közelben eladott ingatlanok m2 árait is belekalkulálta az értékbecslésbe az értékbecslő.

A napelemet nyilván bővíthetőre hagynánk, szóval ha szeretnéd, akkor tudnád növelni a teljesítményét.

A szigetelésre így egyértelműen kijelenteni, hogy 20 cm az elvárható, nem lehet, mert nyilván ez függ a szigetelés anyagától (eps,kőzetgyapot,cellulóz stb.), és a fal szerkezetétől.

Ha már ígyis alacsony energiaigényű házról van szó ( aminél csak a passzív ház jobb ), akkor az a +5 cm már nem fog annyit számítani ( egyébként, ha jól tudom, lehet vastagítani rajta, ha szükséges ).

Az pedig szerintem már luxusszámba megy, hogy nem tetszik a maximum 1-2 éve felkent külső vakolat ( ami mondjuk nem kirívó huppilila ). Ha meg tudod engedni magadnak, hogy még ezt is a saját ízlésedre szabd, akkor van annyid, hogy kifizesd az emelt árat. :)

2017. máj. 13. 21:03
 8/11 pptomi ***** válasza:

A 20 cm-es szigetelés már 15 évvel ezelőtt is általános volt, bár nem Magyarországon. Persze a 20 cm-es födémszigeteléssel egyetemben. Ha pedig vastagítani akarnám a szigetelést, akkor az nagyobb problémát okoz, mintha nem lenne szigetelve.

A vakolatot nem tekinteném luxusnak, hiába 1-2 éve lett felkenve, már csak azért nem, mert vevőként a saját ízlésem szerint alakítanám. Nálam sokat számít, ha tetszik a színe. Ha kifejezetten eladás miatt csinálnád, akkor ezeket én kihagynám. Ha viszont mindenáron kedvet akarsz csinálni a vevőknek, akkor én a helyedben geotermikus fűtésen gondolkodnék, nem a napelemeken.

Igen, megengedhetném magamnak az emelt árat, de akkor kidobnék egy kalap pénzt a Te kedvedért, amit megcsinálhatnék én is azén igényeimnek megfelelően. Vagyis kétszer kellene megfizetnem.

2017. máj. 13. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Ha jól értem, akkor neked nem elegendő az alacsony energiaigényű ház besorolás, hanem inkább passzív házban gondolkodnál. A régebbi házakat viszont nagyon nehéz passzív házzá alakítani. Szerintem költségesebb, mintha vennél egy építési telket, és építtetnél rá a saját igényeidnek megfelelően egy teljesen új házat ( amire az eddigiek alapján a kereted is meglenne ). Tehát nem feltétlenül vagy a kérdéses ingatlannak a célcsoportja ( ha az ennyire testreszabott megoldásokat keresed ), kivéve ha maga a hely/telek annyira megtetszik, hogy mindenképp ott szeretnél lakni.

Az árát tekintve egyébként jelenleg a legolcsóbb ilyen méretű ingatlan a városban. Ha beruházunk az energetikába, akkor kb. 1 ingatlan lesz ezen kívül, ami olcsóbb, de annak a környéke is rosszabb, illetve messze nem annyival olcsóbb, hogy a különbözetbe beleférne az energetika. Tehát, ha valakinek ilyen méretű ingatlan kell a városban, akkor ez még a felújítás után is jó üzlet lehet.

A másik ok az, amiért ebben gondolkodunk, mert tőlünk 2 telekkel arrébb most pont egy olyan házat vettek meg, ami 5-6 éve lett kívülről felújítva, pedig volt olyan is, ami felújítandó volt, de legalábbis rosszabb állapotú, és olcsóbb.

Gondolkodunk hőszivattyúban is, de ettől szerintem többen idegenkednek, mint egy külső szigeteléstől.

2017. máj. 14. 08:08
 10/11 pptomi ***** válasza:

Én csak a saját szemléletemet írtam le, hogy nekem mennyit befolyásolna egy ilyen modernizálás.

Persze van olyan vásárlói réteg, aki inkább megúszná a modernizálással járó felfordulást. Én képes lennék akár lebontatni egy házat csupán a telek miatt, ha minden áron az kellene. Valóban nem én vagyok a potenciális vevő ebben a helyzetben, de sok évvel ezelőtt hasonlóban gondolkodtam jómagam is.

300m2 lakóterületnél ami húzós rezsiköltség, az a fűtés és a meleg víz. Az igaz, hogy pl. a hőszivattyúhoz is kell áram, de ez még mindig elhanyagolható költség mondjuk a gázfűtéshez képest.


Én nem szoktam alkudozni, elfogadom az eladási árat, mellette azért tisztában vagyok a jelenlegi piaci árakkal. Vagy megéri, vagy nem, de 300m2 modernizált háznál 3-6M Ft felár nem nem jelent nagy tételt. Ennyit egy egyszerű panel lakás felújítására is el lehet költeni anyagáron, munkadíj nélkül.

2017. máj. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!