Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ti hogyan vettetek házat,...

StolniyGrad kérdése:

Ti hogyan vettetek házat, hogy jött össze rá a pénz?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Első sorban a 20-35 éves korosztály érdekelne.

Hogyan tudtatok házat venni magatoknak? Hogy jött össze rá az önerő?


2017. máj. 23. 12:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Dolgozunk és félre raktuk rá a párommal.
2017. máj. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Értem. Ez nyilván való volt számomra :) Kicsit több részlettel ha kérhetném. Pl mennyiért vettétek a házat, mennyi idő kellett az önerőhöz, kik hogy segítettek ha segítettek stb. :)
2017. máj. 23. 12:25
 3/13 anonim ***** válasza:
77%

Nem "segített" senki. Magunk dolgoztunk meg az otthonunkért.


20-35 éves korosztály számára házban élni gyakran túlzás, abba buknak bele, mert nem hajlandóak lépésről lépésre gyarapodni.


Mi először évekig albérleteztünk, és takarékoskodtunk önerőre. Egy kicsi ingatlant vettünk, távolabb, majd lakáskasszáztunk, takarékoskodtunk, továbbképeztük magunkat, egyre jobb állásokba léptünk előre, és vettünk egy jobbat, szebbet, nagyobbat, jobb helyen.


Önképzés, lakáskasszák folyamatos munkahelyi előrelépés (nem megvárva, hanem elébe menve), munkahely váltás, majd vettünk egy telket ott, ahol akartunk, és épül a házunk. 37 évesek vagyunk.


Mindig törekedtünk arra, hogy rentábilis befektetéseket eszközöljünk: azaz inkább kisebb lakás, de olyan helyen, ahol soha nem csökkenhet az ára, sőt, így e tekintetben is haladtunk előre.

2017. máj. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%

Mióta dolgoztam (20 éves koromtól) tettem félre Fundamentába. A páromnak is volt valami lakáselőtskarékossági számlája.

Mikor megismerkedtünk, ez már ketyegett pár éve. Megvártuk, amíg az enyém is lejár, addig az övét lekötöttük. Addig se esünk kísértésbe, hogy hozzányúljunk.

Közben egy darabig az ő szüleinél laktunk (1,5-2 év). Tudtuk, hogy meddig kell "kerülgetni" egymást, így nem volt konfliktus.

A két lakáselőtakarékossági mellé felvettük a szocpolt két gyerekre, plusz valamennyi hitelt.

Vidéken vettünk egy felújítandó házat nagy telekkel. Nem volt drágább, mint egy új építésű 45 nm-es panel.

Azóta a két gyerek helyett három lett, és 3 év múlva lejár a hitel.

2017. máj. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
19 éves koromtól dolgoztam, fősuli mellett, otthon laktam, így tudtam folyamatosan félre tenni. Mikor lediplomáztam, anyuéktól is kaptam pénzt és vettem fel hitelt így tudtam venni egy kis lakást, még itt lakom,fizetem a hitelt, aztán majd meglátom merre tovább
2017. máj. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Férjem 26, én 24 éves voltam. A ház 7 millió Ft volt. 2 millió csok, 2,5 önerő és 2,5 hitel. Ezután költöttünk rá 5 milliót saját pénzből. Majd még vettünk fel 4 millió Ft hitelt, hogy mindent befejezzünk. Férjem 20 évesen kezdett dolgozni, én 22. De már előtte olyan jó ösztöndíjat kaptam, hogy tudtunk havi legalább 100 ezret felretenni. Házvásárlas előtt 4 évet éltünk albérletben, ami csak 15 ezer ft volt egy hónapra (ismerőstől béreltük ilyen jutányos áron). Nem éltünk nagylábon, spóroltunk (két lakástakarékot fizettünk). Autónk se volt például a házvásárlásig.
2017. máj. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
28%
A 3-as válasz melyik agyhalottnak nem hasznos? Vagy csak bekapcsolt az irigységfaktor? Naná.
2017. máj. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
49%
Mi három év alatt raktunk félre 13 milliót külföldi munkával. 10-ért vettünk egy nagyváros mellett, szép erdős részen egy házat, ráköltöttünk még egyet, így maradt is pénzünk. Hitelt eszem ágában sem lett volna felvenni. 29 vagyok, férjem 36.
2017. máj. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Dolgoztunk és annyit félretettünk, amennyit csak tudtunk. Kb. 30-40% önerővel vettünk fel hitelt és építkezünk épp. 28 évesek vagyunk.
2017. máj. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 cukicsillag2017 ***** válasza:
Mi épp most vagyunk túl egy lakásvásárláson, a lakásvétel kissé kényszer volt, mert eladták a fejünk fölül az albérletet és az áremelkedés miatt, sok kalkuláció után úgy döntöttünk inkább a törlesztőrészlet a banknak, mint a főbérlőknek...így belevágtunk. Találtunk egy lakás jól frekventál helyen, elég kedvező árral (olyan lakást vettünk meg ahol a hiteltartozás több volt mint a vételár, a tulaj kénytelen volt megszabadulni tőle, mert nem bírta már fizetni a svájci frankos hitelét). Mivel a hiteltartozás több volt, nem kellett foglalózni. Senki nem tudott bukni (legalábbis a foglalót nem). A vételár nagy hányadát hitelből finanszíroztuk, kis önerő nekünk is volt, 1 millió forint forint alatt azt belefektettük. Annyival kevesebb hitelt kellett felvenni. Sajnos be kellett vinni egy ingatlanfedezetet, hogy megadja a bank a hitelt, amire jelzálog került, de rakjuk a lakástakarékot már 4 éve, lassan lejár és mikor az betörlesztődik, az ingatlanfedezet kikerülhet a jelzálogból. Elég komplikált dolog volt, de máshogy nem ment. Átlagkereset van, mindkettőnknek, házasok vagyunk, gyerek még nincs. Csok és ilyesmit nem mertünk aláírni. A hitelfelvétel maga se olcsó, kb lehet számolni fél millióval hitelfelvételre+vagyonszerzési illetékre+adás-vételi szerződésre. Szóval nem egyszerű...
2017. máj. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!