Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ürömiek! Hogy boldogultok a...

Ürömiek! Hogy boldogultok a hétköznapi életben a Budapestre ingázással?

Figyelt kérdés
Főleg azok véleménye érdekel, akiknek nincs autójuk, de van gyermekük (ha egyáltalán van még ilyen csodabogár rajtam kívül). Kárpótol ezért a kulturált, szép környezet, vagy sok nehézséget okoz, hogy mindenért Budapestre kell bejárni? Kerékpárral lehet esetleg boldogulni hosszú távon?
2017. máj. 30. 09:21
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Kerékpárban ne reménykedj, ugyanis nincs kerékpárút, viszont az elkerülő és a régi 10-es út is igencsak fogalmas. Busszal le tudsz jutni a vasútállomásig, a vonat a leggyorsabb közlekedés, de nem mindegyik áll meg. Meg kell tanulni a menetrendet. Bemegy a Nyugatiba, de leszállhatsz Aquincumnál (ott a H5 HÉV), vagy Újpesten (3-as metró) stb. A busz azért is nehézkes, mert az Árpád-híd pesti oldala építési terület, lépésben megy a forgalom. Volt egy menetrend szerint járó kisbusz is, a csillaghegyi HÉV megállóhoz, le a meredek Ürömi úton, nem tudom, jár-e még.
2017. máj. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Kerékpártároló szinte mindegyik esztergomi vonali vasúti megállónál van. Csak oda kell lejutni.
2017. máj. 31. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Üröm sajnos nem az egészséges környezetről szól. Zsúfolt lakóparkok, a természeti táj valójában mindenféle veszélyes hulladékkal betöltött egykori kőbányákat rejt. Rengeteg lehet a földben, nemcsak a gáziszap volt az. A tanösvényeket kivéve kirándulni se lehet, mert ugye "magánterület" táblák mindenütt. Ha megépül az M0-ás nyugati szakasza, azt ugyan alagútban vezetnék, de Pilisborosjenő és Üröm között lenne a nagy, zajos, büdös felszíni csomópontja. Jól ismerem ezeket a terveket, nem véletlen, hogy nem ott vettünk végül házat.
2017. máj. 31. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

3-as, hol vettetek házat végül?

2017. máj. 31. 20:37
 5/7 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Igen szép helyen, Leányfalun. Hegyoldal alján, ahová télen is fel lehet jutni, minden telek összközművessé tehető (gázvezeték is van).
2017. jún. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Leányfalut én is néztem, csak ott is az ingázás ijesztett el. Autó nélkül ott nem lehet boldogulni, igaz?
2017. jún. 2. 15:52
 7/7 anonim ***** válasza:
Dehogynem! A buszok félóránként járnak, reggel és este sűrűbben, mert vannak az esztergomi mellett visegrádiak, dunabogdányiak, váci réviek és szigeti buszok is. Ha zavar a 11-es út zsúfoltsága, szállj fel a váci révire, kompcsatlakozása van, Vácott ott vannak a buszok és a zónázó vonatok is (Vác és a Nyugati között nem állnak meg). Ha készen lesz a körforgalom a Megyeri-hídnál (Budakalászon), még a 11-es is jobb lesz. Busszal 40 perc az út busszal a 3-as metróig (Újpest Városkapuig). Négy éve lakunk itt és semmi gond, Budapest külső kerületeiből se jutsz be hamarabb a Belvárosba.
2017. jún. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!