Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Kizárólagos szerződés megszegé...

Kizárólagos szerződés megszegésének mi a következménye?

Figyelt kérdés
Volt már valaki így, hogy kizárólagos szerződése volt,de közben másik irodával is kötött szerződést? Mi lett belőle?
2017. jún. 5. 08:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az adott ingatlanközvetítő cég szerződésben szankcionálja a kizárólagosságát.

Aláírásoddal ezt elfogadod így az perelhető.

NINCS értelme kizárólagosságot kötni ugyanis nem mozdítja előre az eladást...

Véleményem szerint nincs értelme ingatlanközvetítővel szerződni. Hírdesd saját magad és ugyanúgy eladod a lakást...

2017. jún. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy nincs értelme, csak nem kell kizárólagosságot kötni. Nekem marha kényelmes volt, hogy minden papírmunkát megcsináltak helyettem és nem volt semmi probléma. Persze pénzért, de ha egyszer én nem értek hozzá...

Kizárólagosságot azonnal elutasítottam, nyugi megkötik veled a szerződést anélkül is, csak határozottnak kell lenni. Ha meg mégse, van ezer másik cég.


Ezek mellett meg hirdetheted saját magad is.

2017. jún. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha kizárólagost kötsz x irodával, de más adja el a lakásod, ugyanúgy ki kell fizetned a jutalékát. Ha te adod el, a jutalék 50%-át kell kifizetned. Ha visszamondod, azzal az indokkal, hogy meggondoltad magad és nem eladó, utána meg eladod magad egy éven belül, ugyanúgy ki kell fizetned a jutalékát. Elvben ha kétfele szerződsz az meg szerződésszegés. Apró betűs részek olvasása ajánlott.
2017. jún. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
És honnan tudja meg az első ingatlanos, hogy én másikkal is hirdetem, eladom?
2017. jún. 6. 08:08
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha eladod felmondod velük a szerződést, és utána néznek állítólag erre külön emberek melóznak az ingatlanközvetítőnél, a nagyobbaknál... nem tudom igaz-e ,nekem egy ingatlanos mondta... ha pl utána lévő tul.lapon az a név szerepel akit ők vittek előtte.. azonnal perelnek stb...
2017. jún. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, nem nyilvánosan hirdeted? Már onnan is megtudhatja.

Eleve a kizárólagos szerződés x időre szól, pl. 180 napra, és nem lehet csak úgy felmondani! Legalábbis nem annyi, hogy köszi, nem tetszik az arcotok!

Ha azt mondod nekik, hogy meggondoltad magad, nem akarod eladni, és egy éven belül mégis eladod, kibukik, mert figyelik ezeket az ügyleteket.

2017. jún. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 xswerdy ***** válasza:
100%

A felbontott, lejárt szerződés után lekérik az ingatlanirodák az ingatlan nyilvántartásból az adatokat. Bár leginkább azokat, ahol gyanús, hogy az általuk közvetített vevő vette meg, őket megkerülve. Mindenesetre az ingatlan-nyilvántartás nyilvános, szóval nem gond megtudni egy ingatlan tulajdonosát.


Az, hogy saját értékesítés esetén 50%-ot kell fizetni kizárólagos szerződés esetén, az az egyik nagy irodának a szerződési feltétele, mások általában a teljes közvetítői díjat kérik, ez is szerepel a szerződésükben.


De itt, meg más fórumokon keringenek jogesetek, amik szerint ha a tulaj maga adja el (mert a szomszéd lánya becsenget, hogy hallja, hogy eladó), akkor nem kérhet semmit a közvetítő, kizárólagos szerződésnél sem (illetve csak az igazolt költségeit). Valahol egy ügyvéd írta, hogy ő már több ilyen eladót képviselt, kis, és nagy irodákkal szemben is, és miután levélben elküldte az álláspontját, többet nem jelentkezett az iroda a pénzért. (azt persze konkrétan nem írta le, hogy mire hivatkozott).

2017. jún. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kizárólagosnál a tulaj eladhatja (ha a szomszéd lánya becsenget) de nem hirdetheti. Ez arra az esetre vonatkozik, amíg él a kizárólagos szerződés. Ha a tulajdonos ezt a szerződést megszegi, akkor fentiek az irányadók, hogyha mégis eladta, fizetnie kell.

Most én még azt nem értem, hogy volt egy kizárólagosod X irodával, és te kötöttél közben egyet Y irodával is? Mert akkor engem az is érdekelne, hogy Y iroda képviselője erre miért nem kérdezett rá, te miért nem mondtad meg, ő meg miért kötötte meg. És szerintem akkor a második, Y irodával jogszerűtlen a szerződésed, és azt kellene megsemmisíteni. 14 napon belül visszaléphetsz belőle, ha a lakásodban kötöttétek, tehát ha nem az ingatlanos cég hivatalos irodájában (Y irodáról beszélünk), a távollévők közötti szerződéskötésre vonatkozó jogszabály alapján.

2017. jún. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 xswerdy ***** válasza:
Hát én láttam már olyan szerződést is, ahol az eladó vállalja, hogy ha mégis valaki őt direktben keresné meg, azt is az ügynökhöz irányítja. És halllottam olyat is, aki tényleg házon belül adta el, és kifizette a közvetítői díjat.
2017. jún. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!