Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Közös tulajdon megszüntetéséne...

Közös tulajdon megszüntetésének kérelme használati megállapodás esetén lehetséges?

Figyelt kérdés

Ilyen szituáció előfordulhat: Van egy közös tulajdonban álló telek, amelyre használati megállapodást kötök a tulajdonostársammal. Az én részemre építek egy házat.

A tulajdonostársam eladja a részét, akkor az új tulaj kezdeményezheti-e a közös tulajdon megszüntetését?

Ha igen és nincs pénzem kifizetni a részét, akkor előfordulhat hogy ő kapja meg a házamat, amennyiben ki tudja fizetni a bíróság által megállapított értékét?



2017. jún. 9. 14:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezzel mindenképpen ügyvédet keress meg, de legalább valamelyik jogi fórumot, esetleg "ügyvéd válaszol"-t, mert itt szerintem nincs ilyen szinten hozzáértő.

Azzal, hogy a Gyk-s hozzászólók igazságérzete mit diktál, azzal a bíróságon nem sokra mész.

Vannak dolgok, ilyen jog, vagy az agysebészet, amire a Gyakori sajnos nem alkalmas, bár nagyon sok mindenre igen.

2017. jún. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
85%

A használati jog nem azonos a tulajdon joggal .Az bármikor megszüntethető,ha vevő érkezik a másik félre .

Természetesen vásárlási elő jogod van .Ha nem tudsz élni vele ,úgy jöhet más megvenni .Neki viszont a telket meg kell osztatni ,és új helyrajzi számot kap .Még a földmérő is ki fog menni .

Hogy jön a házad a képbe,mikor osztatlan telekről írták .

A házad nem a te részeden van ?

2017. jún. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A minimum telek méret nem teszi lehetővé, hogy kisebb részre osszuk. Így kötnénk egy megállapodást ügyvéd előtt, hogy melyikünk melyik felét használja a jövőben. A rám eső részre építeném a házat.

Ennek fényében tettem fel a kérdésem, hogy ha eladja a társam a részét, akkor a vevő okozhat-e nekem bármi féle kellemetlenséget?

2017. jún. 9. 20:44
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A közös tulajdon megszüntetésének kérelme nem a Ti esetetekre vonatkozik, azt akkor lehet alkalmazni, amikor egyetlen lakásban van tulajdonrésze több személynek (pl örökölnek közösen egy ingatlant vagy házastársak, élettársak közösen vettek egy ingatlant, majd elválnak).

Több lakrészes (esetedben két külön házas) ingatlan esetén, ha van Használati megállapodás a résztulajdonosok között, akkor elővásárlási joga van a többi tulajdonostársnak, ha eladóvá válik az egyik ingatlan rész, de kényszeríteni senkit nem lehet sem az eladásra, sem a vásárlásra.

2017. jún. 10. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!