Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Illeték megfizetése, van...

Bozsikrisz kérdése:

Illeték megfizetése, van értelme megbízni valakit a kérelem megírásával?

Figyelt kérdés

Rájuk gondolok: [link]

Tényleg több esélyem van, ha egy hozzáértő ír kérvényt a részletfizetés-, esetleges elengedés, vagy mérsékléssel kapcsolatban, mintha én adok be egy (letölthető minta alapján megírt) kérvényt?

Vagy felesleges pénzkidobás?


2017. júl. 18. 21:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha az alsó tagozatnál tovább jártál iskolába akkor felesleges ezért fizetni.
2017. júl. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Milyen illeték?
2017. júl. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Lakásvásárlás után fizetendő.
2017. júl. 18. 21:46
 4/6 anonim ***** válasza:
90%

Gondolom lakásvásárlási illetékről van szó. Én ezért nem fizetnék. :)

Csak írd le, hogy részletfizetést kérelmezel. Én, alulírott ..... (név, cím, azonosítók) kérem, hogy az ilyen-olyan tárgyú levélben (iktatószám vagy ügyszám) feltüntetett illetékre részletfizetést legyenek szívesek biztosítani számomra.

Én annak idején leírtam nekik egy havi költségvetésemet is, és csatoltam fizetési papíromat és számlákat is, hogy lássák, tényleg nincs miből kisajtolnom az illetéket egy összegben.

Válaszlevél helyett küldtek egy köteg csekket, rajta az illeték összege felosztva x hónapra. :)

2017. júl. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha az, akkor fölösleges, fontosabb, hogy mindent számításba vegyetek és legyen hiteles másolat.
2017. júl. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
58%
Nekünk ledikálta a navos ügyintéző, hogy mit írjunk, bár magamtól is ment volna (bankban dolgozom). De azt kerek-perec megmondta, hogy mérsékelni nem fogják, csak részletfizetést fognak adni. Mondjuk ezt tudtuk, mert navos ismerősön keresztül már utána jártunk mindennek.
2017. júl. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!