Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Budapestiek többsége azért...

Budapestiek többsége azért engedheti meg magának a saját lakást mert megörökölték?

Figyelt kérdés
Ezt olvastam valahol neten mert rengeteg Budapesti nem engedhetné meg a saját lakást házat mert úgy felmentek most az árak.

2017. júl. 19. 13:41
 1/8 anonim ***** válasza:
97%
Budapesten is sokkal több az albérletben élő, mint a saját lakással rendelkező. Vidéken is lehet lakást, házat örökölni.Ez nem budapesti jellegzetesség.
2017. júl. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%

#1-es igazad van, csak azt felejted el, hogy akik albérletben élnek, azok is valaki magántulajdonában vannak.

A válaszod másik fele viszont tökéletes.:)


Kérdező, ha engem kérdezel én budapesti 127m2-es, centrumban levő, magántulajdonú lakással rendelkezem, amit 35 éves részletre vettem az önkormányzattól.

Nem nyertem és nem örököltem.

Folyamatosan lehet Budapesten is lakást venni, - önkormányzatoktól is - csak hitelképesnek kell lenned!

2017. júl. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ha önkormányzattól veszed az olcsóbb mint ha magánszemélytől vagy amely cégek hirdetik ?
2017. júl. 19. 15:32
 4/8 anonim ***** válasza:
93%

2-es vagyok

Vannak önk. pályázati lakások, amik "csak" felújítási kötelezettségbe kerülnek.

Vannak eladó önk. lakások, ezeket piaci értéken adják, de sok esetben adnak részletfizetési lehetőséget.

Vannak olyan lakások, amiket a bentlakó bérlő kedvezményesen megvehet.

Én úgy vettem a lakásom, hogy vettem egy kis értékű ingatlant, de jó környéken.

Feladtam egy hirdetést, hogy ezt elcserélném MEGVÁSÁROLHATÓ (!) önk. lakásra, - ez fontos, mert nem mindegyik megvásárolható - elcseréltük, én bentlakóként, nagyon jó áron és mint írtam részletre megvettem a kecót.

Így leírva egyszerű, de kb. 3 évembe telt ennek a leszervezése, miközben nagyon észnél kellett lenni, hogy tényleg megvásárolható legyen, ezért az önkormányzatnál is mindennapos látogató voltam.

Arra persze nem számíts, hogy mindezt pénz nélkül megúszod.

A vidéki ingatlant vettem 5 millióért és a pesti lakásom bentlakó bérlőként majdnem 10 millióba került, de ezt részletekben kell fizetnem.

Tehát gyakorlatilag egy középkategóriás falusi ház árán vettem.

Az más tészta, hogy most 60milliót ér, ha csak 450ezerrel számolom négyzetméterét, ami azon a környéken nagyon kedvező ár.

2017. júl. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
70%
Azzal még kiegészíteném, hogy a pályázati lakás nem lesz a felújítással automatikusan a magántulajdonod, az marad bérlakás, aztán ha szerencséd van, idővel eladják neked.
2017. júl. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
+ hitelképessé válni, vagy annak lenni - azért - nem mindenkinek egyszerű :(
2017. júl. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
65%
Hát, az összes 25-40 közti ismerősöm, akinek Bp-en lakása van, egyetlen kivétellel a szülei segítségével vette meg (többüknek konkrétan a szülei adták), senki nem vállalt rá hitelt. Az ő szüleik voltak azok, akik hasznot húzhattak a rendszerváltásból, bagóért hozzájuthattak az állami lakásokhoz vagy kárpótlást kaptak. Egyszeri, egyedi alkalom volt az, a későbbi generációk örökölgethetik ezeket vagy ha a szülők képesek voltak gyarapítani a vagyonukat, akkor megveszegetik a gyerekek induló lakását.
2017. júl. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
74%
Nálunk több évtizede volt a családnak háza, a háború előtt máshol (de Budapesten). Ez a régi, már romos ház, többször is kifizetett örökösödési illetékkel együtt (nem régen szűnt meg) is biztos alap volt, mert el lehetett adni telekárban. Budapesten a telekárak hatalmasak. És ebből a nem kis pénzből új életet lehetett teremteni az agglomerációban, majdnem új kertes családi házban.
2017. júl. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!