Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Haszonélvező+tulaj közös...

Haszonélvező+tulaj közös megegyezéssel eladja a házat. Kinek mennyi jár az ingatlan árából?

Figyelt kérdés

2017. júl. 26. 15:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%

A vételár a tulajdonosnak jár, hiszen az övé az ingatlan. A haszonélvező a haszonélvezeti jogról való lemondás fejében kérhet ellentételezést.


Ennek a mértéke közös megegyezés tárgya.

2017. júl. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
37%

A házat csak a tulaj adhatja el,és elvileg a haszonélvezőnek egy vas sem jár belőle .DE miért is kellene ,hogy járjon .

Milyen ok miatt kellene hogy járjon neki .

2017. júl. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
89%

2-es. Azért jár a haszonélvezőnek, mert lemond erről a jogáról! A beleegyezése nélkül csak akkor adhatja el a tulajdonos, ha a haszonélvezete megmarad. Ez erősebb a tulajdonjognál.

Egy ismerősömék adták el a házukat, a haszonélvező a vételár egyharmadát kapta megváltásként. De ezt ügyvéd előtt kell megbeszélni.

2017. júl. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Igen, én vagyok a tulajdonos (örökségem édesapámtól 6 éves korom óta).

A haszonélvező pedig az édesanyám, aki ez idő alatt fenntartotta az örökségemet és engem is felnevelt.


Most neki lett új párja, aki kifizetne engem a házból (így ő lenne az új tulaj).Tehát az édesanyám tulajdonosváltáskor is ugyan úgy haszonélvező marad. Nem?


Ők viszont nem így képzelik el az egészet, hanem csak fele árban akarnak fizetni. Másik fele édesanyámnak jár. (még1x leírom: ők a házban maradnak továbbra is).


Nem szeretnék vele kicseszni, viszont saját magammal sem. Mit javasoltok?

2017. júl. 26. 15:35
 5/14 anonim ***** válasza:
88%

Ha a haszonélvező az ingatlanban marad, és megmarad a haszonélvezeti joga, akkor nem jár neki semmi. Ha te vagy az egyetlen tulajdonos, csak téged illet a vételár.


Nem tudom mivel tudnának rávenni, hogy féláron adjam el. Esetleg -10-15% de féláron semmiképp!

2017. júl. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Új párja?

Én csak úgy adnám el, hogy anyukád marad a haszonélvező.

Nem mennék bele a haszonélvezet megváltásba, mert ki tudja, hogy alakul ez a kapcsolat, és akkor anyukádnak nem lesz hol laknia.

2017. júl. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Édesanyád marad a bentlakó haszonélvező, ezért a tulajdonosváltáskor nem jár neki egy fitying sem, viszont ha csődbe megy a kapcsolat, akkor nem teheti utcára ez a faszi. (ahogy az előttem szóló nagyon okosan írta!)

Én a helyedben nem bíznék a pasiban, mert látszik, hogy lelkiismeret furdalás nélkül szeretne téged megrövidíteni, de az a furcsa, hogy erre anyádat is rá tudná venni.

2017. júl. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
25%

[link]


Itt van, hogy törvényesen mennyit ér a haszonélvezeti jogról lemondás.

2017. júl. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudok nem arra gondolni, hogy azért akarja a pasi, hogy anyukád adja el a haszonélvezeti jogát, hogy a pénzt majd kijátssza belőle, aztán kidobja a házból. Ne haragudj, de tisztességes ember ilyen helyzetben ha meg is veszi a házat, nem akarja a haszonélvezetet megszüntetni egy megvéáltással, amire rábeszéli anyukád.

Szerintem beszélj anyukáddal, hogy ezt gondolja át, mert szerintem most szerelmes és naív.

2017. júl. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Haszonélvezetet le ne vetesse róla!!! Nem szeretek más életébe beleszólni, de 100%-os bizalmat soha egy élet/házastársnak sem. Teljes tulajdonjogot haszonélvezet nélkül ugyanis jó szándékú élet/házastárs nem vár el...
2017. júl. 27. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!