Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Meglévő haszonélvező mellé...

Meglévő haszonélvező mellé másik haszonélvező bejegyzése lehetséges?

Figyelt kérdés
A kérdésem az volna, hogy egy meglévő, már bejegyzett haszonélvező mellé az ingatlan (családi ház) tulajdonosának beleegyezésével bejegyezhető egy másik személy is haszonélvezőnek a másik haszonélvező beleegyezése, hozzájárulása nélkül, ugyanazon feltételekkel? Pl. holtig tartó 1/2-1/2 arányban, egyidejűleg gyakorolják. A segítő válaszokat előre is köszönöm.

2017. júl. 27. 09:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Hívd fel bármelyik földhivatalt és kérdezd meg! Ők biztos tudják, ... bár én még ilyenről nem hallottam, de ez nem zárja ki.
2017. júl. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Közjegyzzö tud megbízható felvilágosítást adni.


De ennek mi értelme lenne azon kivül, hogy egyrészt az ingatlant még kevésbé tudná a tulajdonos használni, másrészt a két haszonélvezö közt is csak veszekedés lenne, hogy kinek mire van joga.

SZóval ha a jelenlegi haszonélvezö nem egyezik bele, akkor eléggé kilátástalannak tartom, de - ahogy írtam -,a közjegyzö tud megbízható infót adni.

2017. júl. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez biztos nem működik, mivel a haszonélvező erősebb jogokkal bír,az ingatlan használatát illetően mint a tulajdonos. Hülyén is jönne ki ha nem így lenne. Mondjuk alap esetben a házastársi özvegy fele részben tulajdonos a közös vagyon okán egy lakásban, a másik fél tulajdonrész örökösödés miatt a gyereké. Az özvegy automatikusan holtig tartó haszonélvezetet kap az egész lakásra, éppen azért, hogy a gyereknek még véletlenül se jusson eszébe kipaterolni az anyját, mert neki hirtelen jól jönne az a pénz amit egy üres ingatlan feléért kapna. Persze a tulajdonjogát eladhatja így is, de mivel holtig tartó haszonélvezet van rajta, nem nagyon forgalom képes, vagy csak nagy veszteséggel lehet túladni rajta, mivel az új tulaj még a lakás közelébe se mehet. Ugyan ez van a haszonélvezettel is. Ha valaki más is kapna ugyan arra az ingatlanra az addigi használó beleegyezése nélkül haszonélvezetet, akkor az azt jelentené, hogy akarata ellenére beköltözhetne bárki hozzá, és ellehetetlenítené az életét. Gondolom te sem örülnél, ha a lakásodban holnap megjelenne egy kiccsálád egy papírt lobogtatva hogy innentől ők használják a nappalit, fele fürdőt, fele konyhát.
2017. júl. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát. Nos felvázolva a helyzetet. Ismerősöm papíron teljes tulajdonjoggal bír. Nem használja a házat, nem tart rá igényt, az említett haszonélvező finanszírozta az építést (új építésű családi ház), aki egyben nevelőapa. A kivitelezés végeztével a nevelőapa megkérte a fiát, hogy járuljon hozzá a haszonélvezet alapításához. DE! Az apa a vér szerinti édesanyát (akivel együtt is él a házban) kihagyta a buliból, és ez most derült ki az anya számára. Aki értelemszerűen tart attól, ha esetleg a férfi bekattan, kirakhatja őt a házból jogi értelemben. Ezért szeretné magát bebiztosítani, hogy ez ne történhessen meg...
2017. júl. 27. 18:30
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez mindenképpen húzós neked, (... de anyádnak is!) mert ha a haszonélvező, - jelen esetben a nevelőapád - a TE ingatlanodban értéknövelő beruházást csinál, arra bármikor benyújthatja neked a számlát és neked - mivel tudtoddal és beleegyezéseddel történt az építkezés - kötelességed kifizetni.

Ha nem teszed, beperelhet és végrehajtják rajtad.

Egyidejűleg egy laza csukló mozdulattal anyádat kipenderíti az utcára, akit a legrosszabb esetben befogadhatsz.

Sajnos ezt baromira elkúrtad és semmit nem tehetsz! ... kivéve, hogy imádkozol, hogy anyád megmaradhasson a házba.

Annyit esetleg tehetsz, hogyha anyád helyzetét veszélyeztetve látod, hogy haszonélvezettel terhelten eladod a házat mezei braziloknak (más úgysem fogja így megvenni) és veszel anyádnak az árán valamilyen hajlékot.

Az új tulajdonosok majd nem lesznek a nevelőapáddal szívbajosok, ne félj!

Nagyon nem tetszik nekem a nevelőapád szervezkedése, valamit sumákol az 100-as, de ne legyen igazam!

2017. júl. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Előző vagyok

Bocs' most látom, hogy nem te, hanem az ismerősöd akit éppen készülnek átvágni.

Mindenképpen beszéljetek ügyvéddel, mert lehet, hogy mégis lehet az anyának haszonélvezete, mert ők a "szülőpár" és ilyenre van számtalan példa.

Kérdés, hogy a jogaiba helyezett nevelőapa ebbe belemegy e...?

2017. júl. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Földhivatali ügyintézővel is egyeztettem, nem szükséges a meglévő haszonélvező hozzájárulása.


Számlát egy már 3 éve teljesült kivitelezésről nem nyújthat be utólag...ráadásul elektronikus építési napló köteles kivitelezésről volt szó, amely már persze le lett zárva.

Én amúgy nem látom egyáltalán veszélyesnek a dolgot. Egyszerűen az anyuka megijedt, hogy ez a helyzet. Én az apát egy felelősségteljes embernek tartom és bármit megtenne a fiúért vagy a feleségért...nem egy átvágós ember. Korrekt mindenkivel - velem is.


Szerintem csak saját magát akarta bebiztosítani ezzel...megértem a lépést, de ez meg már saját vélemény és el is kanyarodott a tárgytól.

2017. júl. 28. 10:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!