Kérdezlek kérdése:

A vályogház jo?

Figyelt kérdés

Éppen vásárlás elött állok, és sok vályogház van az országban, de sok rosszat hallani rola. Van olyan aki szerint elmossa az eső, van aki a szigetelését kritizálja, van aki a szerkezetét, de mi az igazság?

Leginkább olyan ember véleményét szeretnem kikérbi aki ilyenben él, vagy közeli ismeröse, esetleg épitett már ilyet, vagy ugy alapbol van fogalma hogy miröl is beszél és nem csak a neten olvasgatott rola, vagy csak a haver haverja meselte hogy milyen is.

Köszönöm szépen!



2017. júl. 28. 19:01
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

9-es vagyok

Nem tudom, mert nem vagyok szakember, én csak a saját tapasztalatomat írtam le.

De úgy gondolom, ha nem közvetlenül a földdel érintkezik a vályog, hanem egy olyan közegen áll ami nem szívja fel a vizet, akkor nem lehet vizesedés, ezt bizonyítja a mi száraz vályogházunk is.

És a fűtés?

Mi azt a házat nyaralónak vettük (egyébként lakóház minősítése volt) mert van egy komoly téglaházunk Pest megyében. Ennek ellenére később a teleket is lent töltöttük, mert a fűtés felébe került, mint a "rendes" házunkban, holott 107 m2-es volt a vályogház is beépített folyosóval együtt.

Azt azért elmondanám neked, hogy bár konvektorok voltak benne, mi 2 (kályha)kandallóval fűtöttünk, mert ezek egész más meleget adnak, mint a gáz, átmelegítik a falakat, finom meleg volt az egész házban egész télen.

Ha rajtunk kívül álló okok miatt nem kellett volna eladnunk, akkor cirkót csináltattunk volna, de a kandallókat így is megtartottuk volna.

2017. júl. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Ha most nem vizes, egy szar felùjìtással mèg vizessèteheted; az esèly megvan rá. A kő ház kb olyan szigetelèsű mint a vályog. A könnyűszerkezetes más tèma, az hőszigetelő anyagból van. Amìg az utóbbi A-A+ vagy jobb, addig a vályog G körmyèkèn van, ha az energetikai papìrjaikat nèznènk.( mèg a melegvìz előáll. hozzájönne)
2017. júl. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki a szigetelésen lovagol... pedig egy 60-70cm vastag vályog fal nem azért jó, mert jó szigetelő lenne, meft egyáltalán nem az... hanem mert egy hatalmas tömeg, és ha átmelegíted télen, akkor sok hőt eltárol...

Ezért van az, hogy az a vályog, amelyikben csak 1 helységben fűtenek rendszertelenül, abban amint leég a kályhában a fa, visszahül... az amelyikben meg életvitelszerűen laknak és rendesen ki van fűtve, abban olyan kellemes meleg lesz télen mindig...

2017. aug. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
51%

Mondom a tutit!



Körülásod a vályogházat, készítesz egy kb. 1,5 méter mély, 50-60 cm széles árkot a ház falától kb. 50 cm-re. Ennek az alját és a ház felőli oldalát szigeteled víz ellen. Például, kirakod téglával, majd azt szurokkal szigeteled, kiöntöd betonnal stb. A lényeg, hogy a ház felé ne tudjon menni a víz. Utána feltöltöd az árkot kaviccsal. A ház mellé betonlapokból vagy helyben öntve (a lényeg, hogy vízzáró legyen) járdát építesz, amely az árok felé lejt, abba vezeti a vizet.


Az ároknak esést kell, a vizet el kell vezetni, akár átemelő szivattyúra is szükség lehet.


Így a vályogfalas házad alapja körül a föld mindig száraz lesz.

2018. aug. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!