Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ti mi alapján választottatok...

Ti mi alapján választottatok családi kertes házat?

Figyelt kérdés

Mi is szeretnénk kb. fél év múlva vásárolni saját házat, de bizonytalanok vagyunk, hogy érdemes-e egyáltalán otthonról elmenni külön fészekbe, és ha igen akkor hová (munkahely, közbiztonság, meg eleve az ingatlanárak, vágyak hova húznak). Lehet ma még van munkánk de ki tudja mi lesz, és a házat meg már megvettük.

Szívem szerint én hegyek közé mennék város közelébe, párom maradna helyben, nem tudjuk mi legyen.


Ti hogy határoztátok el magatokat hogy "na itt akarok lakni!"?



2017. szept. 7. 08:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
75%

2 ház volt a befutó, én gyerekkel voltam itthon és a melóhelyem megszűnt szóval munkahely terén a 0-án voltam,tehát nekem teljesen mind1 volt,hogy merre is. Megyejogú városba laktunk albiba, férjem ott dolgozott.

Én kinéztem egy házat,abszolút nem ilyen modern stílus, nagyon szépen a régi időknek megfelelően volt kívül és belül felújítva, 130m2 volt a ház , 2400m2 a telek,tele szép nagy fákkal stb és a végébe egy patak is folyt, nagyon szuper volt,imádtam :) Ez a ház férjem munkahelyétől 62km-re volt, megyeszékhelytől 12km. Az istenért nem tudtam férjemet rávenni ,persze megértem,hogy nem akart annyit ingázni. Néztünk egy másik házat ez a megyejogú várostól ahol albiba laktunk és ahol férjem dolgozott 8km. Ez egy 140m2-es polgári ház, belülről fel lett újítva (pláne mivel az időseknek víz nem kellett a házba,gáz se volt és a fűtés egy db cserépkályha volt,így az örökösök el se tudták adni,szóval víz,fürdő stb kiépítve,a ház egyik felébe új villanyvezetékek,új ablakok és konvektorokkal tele lett pakolva + a 40. réteg festéket is megkapták a falak + a cserépkályhát is elbontották (:S) 1200m2 telek, melléképületek és a csonkokból ítélve szép fás volt az udvar,de össz vissz egyetlen félig halálon lévő szilva fát hagytak meg. Hát megvettük mert közel van és annyira nem gáz,igaz nyáron csak a napernyő alatt van árnyék az egész udvarba ,mert annyira gyorsan nem nőnek a fák amiket ültettünk. Május végén került a nevünkre a ház és szeptemberbe beindultak a pletykák férjem munkahelyén az átszervezésről.. októberbe készhez kapta a parancsot,hogy január 1-től már a megyeszékhelyen dolgozik.Ez tőlünk 56km oda és immáron 7.éve napi szinten 112km az amit megtesz. Jövőbe nem látunk,de ha amellett döntöttünk volna amiért én úgy oda voltam (persze rengetegszer megbánta már így utólag) akkor 7 hónapig napi 120km inga és onnantól a jelen pillanatig napi 24km inga lett volna össz vissz (nem igazán látszik,hogy esélye lenne ide vissza kerülni a közelbe). A környék árait elnézve amennyiért el is lehet adni a házakat ,szóval 4 millióval többet kérhetnénk érte mint vettük. A másik háznál amit nem vettünk meg ,nagyon felkapott keresett környék lett, az árak megugrottak nagyon,gond nélkül legalább 8 millióval többet kérhetnénk érte a vételárnál. (ugyan annyi volt anno a vételára mind a 2 háznak).

2017. szept. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
89%

Csak ott néztünk, ahogy egyébként is laktunk, dolgozunk. Ide köt minden, család, barátok, munka. Szóval csak a városunk és közvetlen környéke jöhetett szóba.

Hiába találsz valahol egy jó házat, hogyha ott nincs munkalehetőség a közelben, és nincs semmi, senki az eddigi életedből.

2017. szept. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
80%

Rengeteg házat megnéztem az adott környéken.

Az ember el sem tudja képzelni, hogy milyen idétlenül megépített házak, házbelsők vannak, hihetetlenül idióta elképzelésekkel. Pl. volt egy ház, ahol a konyhaajtó előtt ment keresztben az emeleti lépcső, és csak meghajolva lehetett bemenni a konyhába. Egy másiknál a fürdőkád volt lesüllyesztve a padlószintig.

Biztos látták valami hollywoodi filmben, csak ott biztosan nem állt mellette a bili, meg a sok mosatlan. Amúgy a pincében lehetett látni a kád alját. Egy meg harmadiknál csak csigalépcső volt. Megnézném, hogy hogyan viszi fel az emeletre a szekrényt meg az egyéb bútorokat?! (Amúgy rákérdeztem, és elmondták, hogy ez nekik is utólag jutott csak az eszükbe, és a nagyját kívülről húzták fel kötéllel az ablakon át.

A teljesen rosszul megépített, rosszul szigetelt, erősen repedező házakról már nem is beszélek

Szóval nem csak a munkahely közelsége számít.

2017. szept. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
80%

Nálunk nem volt szempont a munkahely, mivel egyikünknek sem volt olyan speciális munkája, amit bárhol másutt ne lehetett volna megtalálni. Ami fontos szempont volt, hogy a munkába utazás ne haladja meg az 1 órát.

Ugyanis amíg Pesten laktunk, a budai munkahelyre is ennyi idő alatt (vagy több) jutottunk el.

Most olyan helyen élünk, (Bp-től 40 km-re) ahonnan 45 perc alatt bent vagyunk a Keletiben, a férjemnek onnan gyalog 10 percre van a munkahelye, én meg nyitottam itt helyben egy kis boltot.

Mivel nem nagy pénzzel gazdálkodtunk, fontos volt, hogy a ház amit veszünk jó statikai állapotban legyen (tető, falak) legyen jó a közlekedés, elférjen a család és ne legyen főútvonalon. Találtunk is ilyet nagyon jó áron, amit azóta a saját igényeink szerint felújítottunk.

Nekünk ezek voltak a fontos szempontok és nem volt okunk megbánni.

4 éve a hátsó kertben telepítettünk gyümölcsöst, amik mind megeredtek és nagyon szép termést hoznak a korukhoz képest. Az első kertben voltak 40 éves gyümölcsfák, amik időközben kipusztultak, ott csináltunk egy nagyon szép díszkertet, ahol már a telepített szépséges és különleges fáink, növényeink árnyasra, otthonosra belakták.

2017. szept. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
90%

Egy örökségből volt 6millióm, emellé hitelt nem akartam, így eléggé le lettek korlátozva a lehetőségek... székesfehérvár 25km körzete jöhetett szóba, mindig megnéztünk minden jobb akár zártkerti házat ami felkerült a hírdető oldalakra is... aztán egyszer volt egy vályogház, ami eléggé lepukkat volt, de nem vizesedett, és valamit megmozgatott bennünk... aztán még megnéztünk néhány másikat, egyik másik sokkal jobb volt,...

Eltelt egy év, sok más házat megnéztünk, és egyszer elmondtam asszonykámnak, hogy mikor elábrándozom melóban a kertesház lehetőségéről, én a mai napig azt a lerobbant vályogot látom magamelőtt... akkor neki leesett az álla, mert nem akarta mondani, mert azt hitte hogy én sokkal jobbat akarok, de ő is mindig arra gondol... úgyhogy átnyálaztuk a hirdető oldalakat, sehol nem találtuk, beültünk az autóba elmentünk, ránézésre kicsit romlott is az állapota, kertben méteres gaz... szomszéd nénitől megtudtuk, hogy aki 6millióért árulta, dzintén meghalt... és hogy most hivatalosan a fiáé az ingatlan, de ő meg feketén k8nt van new yorkban... szerencsére az én bátyám is kint van feketén new yorkban (kicsi a világ) így megkerestem facebookon, kerestünk ügyvédet aztán végül 3500.000ért sikerült megvennünk "álmaink" otthonát :D

Azóta a gatyánk is rámegy, de én imádom meg asszonykám is... a gyerekek fújnak néha... de nekik meg megmondtam, hogy tanuljanak, aztán vegyenek jobbat ha oda jutnak...

2017. szept. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Nem volt sok lehetőségem, egyszerűen oda születtem.
2017. szept. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
57%

#3asnak, amit én láttam leghülyébb házat, ebédlőből nyílik egy folyosó, az ebédlő közepéből, szóval ha van ott egy asztal és körbeülik a vendégek, mindenki belát a folyosóra... folyosóból nyílik 2 ajtó egymással szemben, az egyik egy méter*méteres budi, a másik egy tágas fürdőszoba... és a fürdőben volt a bidé vagy hogy hívják... a seggmosó... tehát ott a vendégség, elmész budira tojni, aztán letolt gatyával áttipegsz a fürdőbe segget mosni :D

Röhögőgörcsöm lett ettől a képtől, szegény tulaj aki mutatta a házat, meg elképzelni nem tudta min röhögök :D

2017. szept. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
72%
Régi rossz házban laktunk (családi örökség), próbáltuk volna felújítani, nem érte meg, ráadásul megsüllyedt egy része. Meghírdettük telekárban és elindultunk megnézni, milyent találhatunk. A közelben semmi, távolabb osztott vagy osztatlan közös, elől szépen felújított 80 m2-es ház, de hozzá építve hátul kétszintes,udvar majdnem semmi, mint kiderült, albérlő is volt a mosókonyhában, három kutyával. Volt olyan, aki a régi kőböl épült présházat újíttatta fel, nem lett volna rossz, de osztozni kellett volna a telken, mert egy hrszen volt a nagyobb házzal. 500 m2 lehetett a legkisebb méret. Másik se lett volna rossz, de szigetelés és tetőjavítás nélkül semmit sem ért,a harmadik toldott-foldott kis ház, apró telken, a negyedik összedőlni készült, Még távolabb megcsúszott hegyoldalon összerepedt ház, rossz beosztású nagyobb, csigalépcsővel, vagy kőből épült ház előkert nélkül, előtte dübörgő forgalommal. Elképesztő volt látni, miféle házakat kínáltak? Vagy még messzebb, új ház, de egyterű, a tetőtere félig megépítve, aki aludni szeretne,hosszú létrán mehet fel, vagy szigetelt ház, de a tetőtere felújított, viszont bejár a patak a kertbe. A sajátot már eladtuk, amikor találtunk egyet, megfelelt volna, ott az eladó lépett vissza. Utolsó pillanatban a neten találtunk egyet, igaz, ez sem volt hibátlan, de alig tíz éves és a gázt kivéve minden benne van. A kapun belépve már éreztük: ez az! Félóra alatt megvolt az alku. Ez évekkel ezelőtt történt, de ma sem jobb a helyzet.
2017. szept. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Eddig mindenki normálisan megfogalmazott válaszokat adott, és örülök is neki, így én is valóban új infókhoz, tapasztalathoz jutok, köszi. Viszont kérdezem, miért kell lepontoznotok egymást? Passzióból vagy miért? #8-nak: igen, kb. hasonló állapotú ingatlanokat látok én is itt 10 millió alatt... nem tudom ebből mi lesz. Ez a hegyoldal csúszás téma a tövében is érvényes, vagy ami szó szerint a hegyoldalba épült (elöl magasföldszint, végén már normál ha így érthető)?
2017. szept. 7. 13:51
 10/17 anonim ***** válasza:
72%

Az első és az 5. hozzászólás is azt mutatja, hogy olyan házat kell venni, amibe beleszeretsz, minden más körülménytől függetlenül. Az első nem volt bátor, megbánta, az 5. boldog...


Nézzetek mindkét kiszemelt területen, aztán egyszer csak szembe jön az igazi. Én is így vettem lakást, sokat megnéztem, egybe nagyon beleszerettem, de valaki rám licitált és elvitte. Hónapokig nem kerestem lakást, olyan letört voltam. Aztán egyszer csak hívott az ingatlanos, hogy nem jött össze az adásvétel, vihetem a lakást, igaz, a magasabb áron. Azóta is itt lakok és örülök.

2017. szept. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!