Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ti vennétek tanyát nagy földdel?

Ti vennétek tanyát nagy földdel?

Figyelt kérdés
Mi a jobb, egy normál családi ház belterületen, szomszédokkal, forgalommal, ugató kutyákkal stb., kisebb telekkel, de közel az iskola óvoda, bolt, gyógyszertár, vagy inkább egy külterületi tanya nagy telekkel, csenddel és nyugalommal, viszont minden messzebb van, busz se biztos hogy van a közelben, illetve TV internet se a legolcsóbb verzió.
2017. szept. 12. 08:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Azt a nagy földet művelni kéne. Mert foglalkozni mindenképpen kell vele, ha más nem a gazat levágni. Ha meg már dolgozunk vele akkor érje meg, vessünk valamit. Úgysincs semmi dolgod,netezni/tévézni nem tudsz, vagy mit csinálsz ott a nagy magányba festegetsz?
2017. szept. 12. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egy községbe lakunk, normál családi ház,nagy telek,csendes utca és nyugalom van,a főúton normál és nem nagy forgalom van... helybe van 2 kisbolt,hentes,egy pizzériázó,bölcsi,ovi,általános iskola,játszótér,orvosi rendelő,védőnő,minden második nap van nyitva a gyógyszertár (a szomszédnak lova van, a mi kutyánk ugat). A buszmenetrend szuper és 16 km a megyeszékhely.
2017. szept. 12. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez azért sok mindentől függ, és nem lehet háttér nélkül egyik vagy másik mellett voksolni.


Nekem alapvetően a tanya nagy földdel jönne be, kevés szomszéddal és nem baj ha sokat kell bicikliznem a boltig....

De... mivel elég horror sztroikat lehet hallani tanyákkal kapcsolatban, én egyszerűen nem tartanám biztonságosnak ott élni, ennyi. De az vonz amúgy...


Belterületen meg igen, mindig van valami zaj vagy bármi, hiszen élnek ott mások is. Ha kifogsz egy szemét vagy rossz szokású szomszédot, akkor az pokol lehet, kb mint egy budapesti panelban...

Meg az is kérdés, hogy te mit tűrsz, mit nem. Nekem pl semmi, de semmi bajom a kutyaugatással. Ez természetes és jó dolog is, biztonságot jelent számomra. De zavar modnjuk a sok kóbor macska, aki bejön az udvarunkra, és fertőz...


Én egy nagy öreg házban lakom belterületen. Elég tűrhető szerintem. A szomszédok elég csendesek, csak az egyik kertszomszéd gáz, ahol újabban elég sok a kisgyerek, és folyton vinnyognak. Remélhetőleg hamar felnőnek és remélhetőleg nem fognak techno vagy lakodalmas zenét nyomatni az udvaron... :) Ez ugye egy rizikó, egy időben a szüleik is nyomatták, bár szerencsére nem gyakran.

A forgalom sem túl nagy, mert nem a főúton lakom...


És az udvar bár elég nagy, de ha többet akarnék kertészkedni, nem ártana, ha nagyobb lenne... :)


Nézd, te tudod az igényeidet és az alkalmazkodó képességed....

2017. szept. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

mi normál családi házban lakunk-de az nem feltétlen jelent kis telket,forgalmat meg mindenféle rosszat.

Az hogy van szomszéd-előnyökkel is jár (persze csak ha jóban vagy vele)

A telkünk az nem kicsi hanem inkább nagy! az utcánk sem forgalmas.nyugis helyen lakunk. viszont minden közel van: a bolt ,a buszmegálló,a suli,az orvos


Ezért én biztos nem mennék tanyára...!!

2017. szept. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A gond csak az, hogy egy belterületi vályogért - ami nem biztos hogy olyan jó állapotú - is elkérnek tizenmilliókat, téglaházakról meg nem is beszélve... 6-8 millióért itt semmit nem kapni, max. valami bokortanyában lévő, de düledező tanyát. Az sem az álmom...
2017. szept. 12. 10:06
 6/6 anonim ***** válasza:

Tanyát vennék,de nem nagy földdel és buszhoz közel.Ilyen helyen laktam,ez gyerek szempontból is jó és ha nincs autó,akkor is megoldható minden.Várostól 7-8 km volt, megyeszékhely 35. Volt szomszéd,több is,de nem egymás szájában.

Olyat viszont nem vennék,ami messze van a köves úttól,mert pl.télen gond lehet vagy ha a mentők nem tudnak bemenni...

2017. szept. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!