Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ilyen esetben hogy lehet...

Ilyen esetben hogy lehet házhoz jutni?

Figyelt kérdés

Adott egy pár milliós alaptőke, hitelt valószínű nem kapnánk, és nem is akarunk felvenni (200e nettó összfizetés nyilván kevés erre...), ha pedig még kicsit gyűjtenénk hozzá se tudnánk értelmes házat venni, csak dűledező, leginkább kívül eső vályogot, vegyes tégla-vályogot illetve szilikátot. Az hogy tégla vagy legalább tufa, vagy kőház lenne a környékünkön 10m alatt, az már nem...

Igaz hogy a szomszéd faluban van egy 2 szintes tufa ház, de biztos van vele valami ha csak 6.5m-ért hirdetik. A falu "tiszta", értsd jól, tehát nem az az oka.



2017. szept. 18. 08:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell egyből álmaid házába költözni...

Semmi baj nincs a régi vályogokkal, minimális karbantartással akár 2-300év múlva is álhatnak...

Legyen otthonod, ne kellnen hitelt, albérletet fizetned és máris van lehetőséged tanulni, fejlődni... aztán ha eljuttok arra a szintre, ahol nem 200at kerestek, lehet gondolkodni álomházban...

2017. szept. 18. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Itt nálunk a faluban, mikor ideköltöztem, 2 ház volt kiszemelve, az egyik tégla, 70nm 3szobás, jó allapotú, jó nyílászárók, de bellül iszonyatosan lelakva, a volt tulalynak meghalt a felesége így undorodott a háztól, depressziós volt minden baja volt, sürgősen akarta eladni, ezért a 10milliós házat 3ért adta (uh ki lehet fogni jót is olcsón)...

Sajnos túl lassú voltam, így a másikat vehettem meg, egyébként nem bántam meg...

2.5millió volt, jó állapotú vályog, fürdő wc nélkül, 4000nm kerttel...

Akkor erre volt lehetőségünk, ma meg már semmi pénzért nem költöznénk el... (fürdő, wc már van)

A nagy kert pedig ma már hoz profitot is... mondjuk van vele munka rendesen.

2017. szept. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Vályogtól tartok... vizesedik, a patkány, egér - ha már van kert és termény - megjelenik, befészkeli szépen magát a falba, szétfúrja. A másik, hogy itt még a vályogot is 8 millió fölött árulják, legalábbis azt ami valamire való.
2017. szept. 18. 09:23
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem törvényszerű, hogy vízesednie kell a vályognak... a rágcsálók ellen meg igen küzdeni kell mindig... ilyen a falusi élet.
2017. szept. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

De mint mondtam, ha 2en 200at kerestek, akkor nem álmaitok élethosszig tartó lakását kell megkeresnetek, hanek egy lakhelyet, egy biztos pontot, ahonnan kiindulva tudtok fejlődni... ha megelékszetek ezzel a szinttel, akkor soha nem lesz jobb vagy másra lehetőségetek...

Tudom nehéz felnőttként tanulni, én is 29 évesen kezdtem az érettségit csinálni, és 36 évesen diplomáztam... a munkakeresésről meg ne is beszéljünk... de ma visszagondolva az irodából a fizikai melós 3műszakos évekre... hát abszolút megérte.

2017. szept. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Évekig éltem vályogházban. Sosem vizesedett, és sosem volt patkányunk. Szerintem ez függ az ott lakóktól, hogy ki hogyan tartja rendben a házát. Ismerek olyan embereket akik téglaházban éltek, tiszta penész volt az egész ház, és bőven volt egér mindenütt..Ez nem a vályogtól vagy téglától függ..
2017. szept. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A víz szigetelés se örök életű,felénk erre a nyugati országrészbe sok régi tégla vizesedik mert már kezdi feladni a vízszigetelés. A miénk is ilyen volt, ott volt a szigetelés,de már semmit nem ért,így utólag lett lemezzel megcsináltatva.

A szomszéd háza szintén tégla,12 éves 5 éve vették és csináltatták ők is a vízszigetelést utólag mert mint kiderül,náluk nyoma se volt annak,hogy lett volna...simán kihagyták amikor a házat építették

2017. szept. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Simán lehet injektáltatni vizesedés ellen, de a régebbi házak előnye az, hogy már kijöttek a hibái, vannak árulkodó jelei a problémáknak (repedések, leválások, puklisodások, stb.). Ha tudod mit kell nézni, vagy van egy jó statikus ismerősöd, akkor nem lesz gond.

Én viszont megjegyezném azt, hogy nem vagy előrébb egy lepukkant otthon megvásárlásával, amire hirtelen kell rengeteg pénzt rákölteni, hogy otthon legyen belőle. Inkább gyűjtögetni kell még egy kicsit és kivárni a visszautasíthatatlan ajánlatot.

Én egyetlen háztípust nem választanék igazából ami az anyagát illeti, az pedig a vegyes. Ezt a legnehezebb normálisan kezelni, normálisan karbantartani. Minden más "tiszta" építőanyagnak megvannak a sajátosságai, amivel együtt lehet élni.

Nem tudom merre laktok és mekkora alaptőkétek van, de két lehetőséget látok. Vagy hitel, vagy várakozás. Esetleg egy olcsó viskó megvásárlása és ahogy van egy kis pénzetek rögtön beleölitek, de ez könnyen elhúzódhat annyira, hogy már a hátak közepére sem fog hiányozni. Illetve az idő is elkezd ellenetek dolgozni. Ha lakható, ez nem biztos, hogy gond. Ha nem lakható, akkor baj van.

2017. szept. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Örök szerelmem marad a vályog, kérdező, pedig közel a 60-hoz elmondhatom, hogy szinte minden falazatú házban éltem már. Egy vályog, ha nem vizesedik, a lehető legjobb megoldás. Messze a legegészségesebb a páratartalma, a nagy tömege által lassan hűl le télen, és nehezen, vagy egyáltalán nem melegszik át nyáron. Masszív, nyugodt erőt sugároz. Érzed, hogy otthon vagy, védve van a segged.

Nem véletlen, hogy most, Németországból hazaköltözve megint egy vályogot vettünk asszonykámmal. Nem vonzanak az energiatakarékosság jegyében műanyag kotonba csomagolt modern épületek.

Szóval, ha találsz egy nem vizesedő vályogot, nyugodtan vedd csak meg. Ha nem ba52od el, az idők végezetéig kiszolgál.

2017. szept. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
A másik amit olvastam, hogy nem lehet rá biztosítást kötni. Pedig az nem árt... bármi történhet, és akkor jól jön a támogatás.
2017. szept. 19. 15:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!