Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan teremtsek magamnak...

Hogyan teremtsek magamnak otthont? Hogy álljak neki a dolognak? (minden lent)

Figyelt kérdés

Nagyon hosszú lesz, de kérlek olvassátok el.


Sziasztok. 17 éves fiú vagyok. Gyakran írok az oldalra kérdéseket, hisz sok minden érdekel engem.

2011 óta gyermekotthonban éltem, mostanáig. Most a 79 éves nagymamámnál lakom, akivel mindig is jó volt a kapcsolatom. Mindent megadott nekem, ő legfontosabb személy az életemben. Az apám kamionsofőr, tojik a fejemre. Az anyám egy alkoholista, aki vert engem, a testvéremet, a nagymamámat és mindenkit elmart maga mellől.

Gimnáziumba járok, bár a tanulás nem az erősségem. Vagyis inkább nem vagyok szorgalmas, főleg, ha valamit muszájból kell csinálnom.

Jelenleg is dolgozom, itt, ahol lakom, Vácon. Egy kávéházban vagyok felszolgáló. Nagyon tetszik nekem ez az egész vendéglátósdi, júniusban kezdtem el. Egész nyáron egy étteremben dolgoztam. Most pedig itt vagyok a kávézóban.

Van egy 3 hónapos magyar vizslám, akit azért vettem meg, hogy mire március 10-én betöltöm a tizennyolcadik életévemet, addigra okos, ügyes kutyuska legyen és végigkísérjen engem a felnőtté válás útján, barátként és támaszként. Az elmúlt 3 hónapban 60 ezer forintot hagytam az állatorvosnál, mondhatjuk úgy is, hogy a nyári alkalmi munkámmal megszerzett pénzem 60%-át. Hat oltás, chip, féreghajtás stb. És még hátra van októberben egy 25 ezer forintos műtétje, az ivartalanítás. Nem lényeg.


Mivel hat évet éltem gyermekotthonban, kapok az államtól egy pofátlanul kis összeget, kb. 1 millió 800 ezer forintot. A nagymamám, akinél lakom, idősek otthonába megy. Már várólistán van. Áruljuk Váci lakásunkat, 30 millió forintért. Megbeszéltük, hogy a nevemre írat 4-5 millió forintot, hogy házat tudjak venni belőle, meg az államtól kapott '2 millióból. (nincs annyi de sebaj.). És természetesen veszek fel némi hitelt is, hogy egy normális lakást tudjak vásárolni magamnak.


A lakást szeretném berendezni, felújítani, és lakhatóvá varázsolni. Ha ez megvan, elmennék külföldre kicsit, ugyanígy vendéglátózni.


Igazából a kérdéseim, amikre a válaszokat várnám, a következőek:


-Panel lakás vagy kertes ház? (beszámítva a kutyát is, hogy hol volna jó neki is. Szoba vizsla)

-Pest megyében, de hol? Munka, emberek meg minden szempontból (cigányok nem kellenek)

-Mennyi összeget szánjak a leendő otthonomra, ha a keret pl. 10 millió forint. (maradjon némi pénz felújításra meg bútorokra is) --> nehéz, de nem lehetetlen...



Talán egyelőre ennyi. Ha lesznek további kérdéseim, akkor leírom kommentben. Köszi nektek előre is.



2017. szept. 19. 12:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
55%
Ahhoz, hogy hitelt kapjál rendes havi fizetésre van szükséged. Ebből a pénzből egy szerényebb otthont tudsz megteremteni. Az ingatlan.com oldalon keresgélj. A nagymamád lakásának a butorai hova kerülnek, ha eladja a házát?
2017. szept. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Szoba vizsla... na persze, egy vizsla tényleg elvan a szobában is. Nem rágta még szét az összes szőnyeget, ruhát, esetleg a falat?... az egyik legmozgásigényesebb fajta kutya.


De hogy releváns legyek, 10 millióból sokmindent nem lehet kihozni, Pest környékén meg nem is kell álmodni róla... max. távoli vidéken, valami rejtett hibás vályogot lehet belőle venni.

2017. szept. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Off:Külföldön kezdenék az életem építésének NEM ITT!


Pont mostanában beszélgettem egy ismerőssel aki esküdött a házra. Én panel lakásban lakom. A ház jó mert van kertje meg esetleg egy garázs és PONT. Lakás? Nincs gondom a tetőre amit $z@rrá ver egy jégeső. Nincs problémám a melegvizzel és fűtéssel sem. Nem kell takaríttatnom a bojlert 2évente, gázszerelőt keríteni a kazánhoz hogy legyen ki lehúzzon Xezer forintra a semmiért. Nem kell gazalnom hogy ne menjen át a szomszédba, nem kell hallgatnom hogy MINDEM szombaton vagy flexel a paraszt, vagy benzines fűnyíróval gondozza a kertet. Ráadásul lakást könnyebb kiadni is. Fizetem a lakásnál a számlákat aztán meg is vagyok.

2017. szept. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

A nagymamám bútorai hová kerülnek? A kukába. Mit kezdjek 30-40-60 meg 60 éves bútorokkal, aminek semmi designje nincs.


Nem, nem rágott szét még semmit.

2017. szept. 19. 13:55
 5/15 anonim ***** válasza:

Ne vegyél fel hitelt, bár 18 évesen még nem is igen kapsz.

lesz a kezedben 6-7 millió forint abból már pofás kis lakást lehet venni, kezdetnek az elég.

2017. szept. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
97%
ma 13:54 Azt kifelejtetted hogy ha panelban laksz nem kell kerti tavat fenn tartanod és bográcsozni se kell. Nem kell vesződni a saját szőlőddel és más gyümölcsel sem. Így a sajá bor és pálinka ivás gyötrelmeivel se kell megküzdened. Nem kell kimászkálini fiss eperért paprikáért paradicsomért.Kész gyötrelem itt az élet a kertesben. Holnap is pálinkát kell főzni. De jó is lenne egy 35 m2- es panelben nézni a Mónika showt.
2017. szept. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
66%

És hallgatni minden hétvégén a fúrást-faragást a panelban...

Meg ha a szomszéd büfög, stb.

Igen, király lehet...

2017. szept. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Tanulj nyelveket rendesen, tanulj meg spórolni, menj ki és keress pénzt.

Ja hogy a kutyát nem lehet kivinni?-valóban nem.

Ennyi pénzből itthon nem mész semmire jelenleg.

2017. szept. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Én is úgy voltam vele, na akkor nézzünk házat 6 millióért. Néz-néz-néz hát csak lepukkant, ilyen olyan hibás, zártkerti, kicsi, rossz helyen lévő, félfalleomlós házakat láttam. Beállítottam keresőbe: tégla, 10-15 millió, 2 szoba, központi fűtés. Hát szerintetek adott valamirevaló találatot? 1-2 volt ami értelmesnek mutatkozott. És általában az ár növekedésével arányban nem jobb, csak nagyobb, de ugyanolyan állapotú házakat kapni... sok emeletes ház 10 millió, még néz is ki valahogy, mikor kiderül hogy szilikát falazatú... jó köszönöm.
2017. szept. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha ennyire érdekel a vendéglátás, inkább azt kellene tanulnod, pláne hogy a gimi nem is érdekel. Azt gondold át, akarsz-e továbbtanulni főiskolán, egyetemen. Ha nem, akkor ott leszel egy érettségivel szaktudás nélkül, az semmire nem jó.

Én a helyedben érettségiznék és szereznék valami vendéglátós szakmát. A pénzt befektetném, mindenképp szakértőt kérdezz meg, hogy mibe - banki kamat szinte nincs, a jó hozamúaknak van kockázata. Indíts egy lakáskasszát. Ha végeztél a tanulással, menj külföldre minél előbb, addig nem kell lakás. Ha megjöttél, több pénzed és élettapasztalatod lesz és le tudsz telepedni.

Egy gond van, a kutya elhelyezése nehezen megoldható...

2017. szept. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!