Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Házat vennék ami tömésház /...

Házat vennék ami tömésház / vályog, vélemények?

Figyelt kérdés

Nagyon szép állapotban van, az alapot kibetonozták azóta csak a fal a tömés, pluszban még rá is szigeteltek, műanyag ablakok, a tetőt újra rakták a kéményekkel együtt.

De amint a bankok meghallották, vagy a család, hogy tömésházat nézek csóválták a fejüket.


Aki ért hozzá / lakik benne, vélemények?


2017. szept. 19. 16:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha van alapja vízszigeteléssel akkor mindegy is hogy vájog , tömés vagy milyen. Ha száraz a fal nem lehet vele baj.
2017. szept. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
48%

utolag hogy alapozod?

olyat nem lehet:)

ha van beton alapja és az jól van víz szigetelve akkor az egy jó ház


alap nélküli vájogházat nem érdemes venni, mert nem tartós, felszívja a vízet elkezd salétromosodni, mállani, extrém esetben le is omolhat a fal

2017. szept. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lehetne utólag alapozni? Én is megcsináltam a sajátomon. Bár biztos hogy nem egy bevett gyakorlat. De ha azt akarod hogy rendesen fel legyen újítva és nincs alapja azt is meg kell csinálni plusz a vízszigetelés. Ha kész egy mili liternyi víz se éri a falat. Onnantól meg semmi baja.
2017. szept. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
86%
1922-ben épült vályogházunk van. A nagyapámé volt. egy szikrányi penész nincs benne, olyan száraz az alja, mint ujkorában, az eredeti gerendázat gyönyörű ma is, szóval tudtak azok a régi mesterek épiteni. az ablakok is eredetiek, fából persze, és én soha, de soha nem raknék műanyag ablakot egy vályogházba.
2017. szept. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Részletekben lehet alá betonozni. Egy részen kiszeded az alapot, ott beöntöd betonnal és így mész körbe, legalábbis így tudom.

A ház 1 éve lakatlan, rengeteg csapadék volt az idén. A tapéta sértetlen (kis nedvességtől is le pöntyörödne).

Nagyon egyben van a ház esztétikailag, de mégis bennem van a félsz is.

Köszönöm a válaszokat :)

Azért várom továbbra is ki mit tapasztal

2017. szept. 19. 18:11
 6/17 anonim ***** válasza:

Első lépésben (ha megveszed) szedd le a tapétát, mert vályogot nem tapétázunk!

Ha az a ház tapétázva volt és mégsem penészes és büdös, akkor az egy nagyon jó ház!

Én a vályogházak szerelmese vagyok, de nem véletlenül.

Csodálatos otthonunk volt 20 évig egy vályogház, soha semmilyen probléma nem volt vele. Igaz, 60 cm-es kőalapon állt.

Most egy extra, kőcsodában élünk, hol ezt kell javítani, hol azt, örökösen a házat tapogatja valaki, vagy kívülről, vagy belülről, piszokul utáljuk.

2017. szept. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
54%

"Részletekben lehet alá betonozni."


Veled se építtetném fel a házam.

Alapot csak is egybekötötten szabad és fagyhatár alá Mo. többnyire 90cm, de inkább 1,2m.

Kíváncsi lennék hogy oldod meg ezt.

Másik, laktam vályog házban, ~70cm falak azok szigeteltek valóban, nyáron hűvös, télen tartották a meleget, de mindig vizes volt, ha nincs szigetelve vizes, ha nincs alapja (normális), mozog repedezik.

2017. szept. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Kutakodj a vìzszigetelès után, raktak-e a fal ès aljzat alá. Ha igen, akkor nèzz ontással bizonyosodj meg vagy ìrd be az adásvètelibe.

Ha nincs vìzszigetelès bármikor felvizesedhetnek a falak egy korszerű felùjìtás miatt.

A külső hőszigetelès ès az aljzat betonozása más módù nedvessèg elzárás miatt a falak felè felfele megy a nedvessèg. Cementes falvakolás sem igazi, az meg elválhat idővel.

Lehet jó vètel, de jól utána kell nèzni a dolgoknak.

2017. szept. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
tegnap 22:40 Kész háznál nem tudsz alapot egybe önteni. A levegőben nem áll meg a ház. Szakaszosan szoktak alá alapozni még skkor is hogyha te nem hallottál róla. Én is így csináltam meg a sajátom mint már írtam
2017. szept. 20. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó jól mondja. meg próbálhatid pár combos legennyel megtartani a házad amíg egybefüggő betonalapot öntesz de nem fog menni :D

Elírtam elnézést. A vályog falak és tető alatt gipszkarton van közvetlen a szobákban ahol tapéta van. De a gipsz is hamar át vizesedne szerintem. Konyha, spájzban nincs, és ott sem vizes, de mégis rizikós, itt is nagy az ellentét :D

Köszi mindenkinek :)

2017. szept. 20. 07:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!