Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lehet-e ennyi hitelt felvenni...

Lehet-e ennyi hitelt felvenni ilyen körülmények között CSOK-os házra (KATA-s egyéni vállalkozás, 0 ft önerő,3 gyermek-CSOK?

Figyelt kérdés
Van 3 gyermekünk , elméletileg így kaphatnánk 10.000.000 millió ingyen támogatást , ami önerőnek minősül.Én jelenleg teljes munkaidőben dolgozok és fizetésem mostantól kb 200.000 ft.De az előző fél évemet nézve átlagosan kb. 150.000 ft.Párom viszont egyéni vállalkozó és csak most októberben lesz 1 éve , hogy belekezdett.Ellőtte 2 évig megszakítás nélkül dolgozott , keresete 200-250.000 ft volt.Jelenleg az egyéni vállalkozásból 3.000.000 körül szedett össze.Viszont jelenleg nincs félretett pénzünk , mert benne van a jelenlegi projektben.Tehát mondhatni a zsebünkben 0 ft van.Az lenne a nagy kérdésem , hogy , ha ő KATA-s rendszerben van , akkor hogyan számolják el neki a banknál a dolgokat.Én kivontam a 3.000.000-ból a havi 50.000 ft-os egyéni vállalkozói fizetni valót(2.400.000 maradt) és ezt elosztottam 12-vel(240.000).Sajnos a bankos hölgy akihez kevés időmben eltudtam jutni nem tudta megmondani , hogy most akkor 1 évre visszamenőleg számolják-e az anyagi dolgait , azaz a havi utalást a bankhoz , vagy majd a jövőévi egyéni vállalkozói adóbevallás után tudna-e csak felvenni hitelt.Azaz számomra bonyolult az egész.Új építésű házak ára kb:25 milla körül mozog.Kérem , aki tud a KATA-s vállalkozóként tapasztalatot írni , hogy hogyan működhet így egy lakásvásárlás az kérem segítsen!

2017. szept. 20. 16:02
 1/1 anonim ***** válasza:
Miért nem írsz rá egy hitellel foglalkozó szakemberre, aki kötelezettség nélkül kalkulál neked? Többre mennél vele, mivel a ti esetetek egyéni, ahogy mindenki másé is, nem itt fogják megmondani a tutit.
2017. szept. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!