Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Kizárólag anyagi okból elköltö...

Kizárólag anyagi okból elköltöznétek, ha egyenlőre nem lenne muszáj?

Figyelt kérdés
Falun lakunk van munkánk, szerencsére elég a pénzünk a megélhetéshez, nyaraláshoz. 2 autót tartunk fenn, mert máshogy nem tudnánk közlekedni. Általános iskolás gyermekeink ( 3. és 6.o.) vannak. Néhány év múlva a gyerekek középiskolások majd remélhetőleg főiskolások, egyetemisták lesznek. 2 kollégiumot fizetni azért talán tudnánk , de utána majd 2 albérletet fizetni a mai jövedelmünkből már nehezen menne , a nyaralás , autócsere, ház karbantartás ez-az biztos elmaradozna. Egy egyetemi városban valószínű egy kocsi is elég lenne , nem kellene kollégiumokat, albérleteket fizetni szóval , ha nem is változna a fizetésünk akkor is talán tudnánk tartani a jelenlegi színvonalat. Érdemes ennyire előre tervezni és most időben lépni vagy kivárjuk azt amikor már muszáj lesz? Lehet, hogy nem is megy főiskolára valamelyik gyermek vagy egy másik városba megy, mint ahová mi mennénk, ki tudja. Mondjuk az is biztos , hogy fiatalabbak nem leszünk és , ha valamelyikünknek megszűnne itt a munkahelye vagy lebetegedne akkor így-is úgy-is lépni kellene valamit és akkor már az első jelentkezőnek el kellene adnunk a házat kényszerűségből. Ti terveztek ennyire előre ?

2017. szept. 21. 09:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Előre nem lehet az életet kiszámítani, de ésszerű takarékoskodással lehet olyan alapot képezni, hogy bármi előre nem látható esemény hatására ne kelljen kapkodva eladni mindent. Különösen, mivel írod, hogy jó anyagiakkal rendelkeztek. A gyerekeknek nyissatok a továbbtanulásra számlát.
2017. szept. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Van megtakarításunk , számlát még nem nyitottunk nekik, de jó ötlet, köszönöm.

Jobban belegondolva most havi szinten legalább 60000-el többet költünk közlekedésre a 2. autófenntartásával, benzinnel, mintha mondjuk egy megyeszékhelyen vagy BP-en laknánk ahol a tömegközlekedés mellett egy autó is elég lenne. Szóval ez is egy ok.

Aki azt szajkózza, hogy falun olcsóbb az élet annak csak gratulálni tudok. Mindenért utazni kell, a helyi kisboltban horror árak vannak, de legalább van egy bolt. Munka, ingázás mellett a kertben "csak" fű terem, az viszont nagy tételben, nincs idő , energia másra, ez a legtöbb háznál is ugyan így van.

2017. szept. 21. 09:55
 3/12 A kérdező kommentje:
Bandesz-nek. Köszönöm az üzenetet. Láttam már egy-két részt. Az autóinkat is részben ennek a hatására optimalizáltuk egy évvel ezelőtt. Most 2 db. kiskategóriájú autónk van egy új és egy 10+ éves amit szintén újan vettünk.
2017. szept. 21. 10:27
 4/12 anonim ***** válasza:
65%

Azért arra is gondolj, hogy 2 felnőttnek és 2 gyereknek a tömegközlekedés sincs ingyen, az is benne lenne vagy 30ezerbe négyőtöknek.

Ha vállalkozásban dolgoztok, az autók kiadásait költségként le lehet írni, ha alkalmazottak vagytok, akkor a bejárást 80%-ban térítik. A városban a gyerekek bérletét nem fizetik, az a ti költségetek.

Arra gondolj inkább, hogy szeretsz e vidéken lakni, vagy sem. Mert az anyagiak esetetekben jelenleg nem sarkallnak költözésre.

Mi Budapestről költöztünk (régen) falura, hasonló cipőben jártunk mint ti. Ugyanaz az egy kisbolt helyzet van nálunk is, de ésszerű szervezéssel nagyon lehet spórolni.

Mi pl. munkába menet, vagy jövet vásároltunk be a 20 km-el arrébb levő multinál, vagy a 15 km-el távolabbi termelői piacon, egy hónapban 1x-2x, nem pedig külön autókáztunk vásárolni. A falun belül vagy bringázunk, vagy robogózunk, olcsóbb mint mindig elővenni az autót, beindítani és 1km-t menni a boltig és vissza.

A gyerekeknek lakáskasszát nyitottunk, ez már lehet egy indulási alap lakásvásárláshoz, amit majd vagy lakhatnak, vagy kiadnak, ha másutt tanulnak. Ennek a bevétele fedezi a másik városban levő bérleti díjat, vagy a törlesztőrészleteket, ha hitelből fedezzük a differenciát.

2017. szept. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
A bejárást nekem 9 Ft/km-el támogatják ami konvergál a nullához, igen a tömegközlekedést 80%-al támogatnák, de ez nekem ,nekünk nem jó, mert van hogy csak 1-2 óránként jön a busz vagy hétvégenként ennél jóval ritkábban. A párom helyben dolgozik, szóval az ő munkába járása egyenlőre ingyen van. Tudom, hogy 4 főnek 30 körül van a BP-i havi bérlet, de a 2 autó legalább havi 100-ban van , ha egyet megspórolunk már jobban jövünk ki nem beszélve arról , hogy sokkal kevesebb km menne abba az egy kocsiba. Az is lehet, hogy eladnánk az autókat és kirándulásokra, nyaralásokra autót bérelnénk, de ezt ki kellene számolni, hogy megérné-e pénzben a kényelemről ilyen szinten lemondani. A bevásárlást hozzád hasonlóan oldjuk meg, külön Tesco, Lidl járatok nincsenek viszont elég macerás így előre spájzolni a dolgokat, de már megszoktuk, szóval ez sem gond. Az albérleteken, kollégiumokon azért is aggódom, mert sok gyerek ilyenkor kallódik el. Nem játsszuk a nagyfőnököt, önállóságra neveljük a gyerekeket, de egy 14 évest egy hétre nem szívesen hagynék magára . Egy kollégista társaságban többnyire sajnos a legbutább gyerek szintjét veszi fel a többi. Egyre több észérv szól a falusi élet ellen...
2017. szept. 21. 12:21
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom merre éltek, milyen messze valamilyen várostól és ott milyen iskolák vannak, de amikor én Pesten éltem 1-1,5 órát utaztam tömegközlekedéssel a budai munkahelyemre.

Most vonattal 40 perc alatt bent vagyok Budapest szívében.

Ugyanez kocsival másfél óra és oda-vissza 3ezerFt.

Én lemegyek az állomásra kocsival és onnan vonattal, ami oda-vissza csak 1500Ft.

Nem lenne megoldható később a gyerekeknek is az ingázás?

Mert jobb és költséghatékonyabb lenne mint a kollégium, vagy az albi.

2017. szept. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként azért szaporítom itt a szót, mert azt kérdezed, hogy "Kizárólag anyagi okból ...", ami azt feltételezi, hogy egyébként szeretsz ott élni.

Erre irányul a válaszom, hogy nem, inkább átszervezném a dolgaimat és kompromisszumokat kötnék a jobb anyagiak érdekében.

Én változtatni fogok, legkésőbb tavasszal, mert ahogy egy másik hozzászólásomban is írtam, én a lakhelyem szerinti egészségügyi intézmények megközelíthetőségével nem vagyok kibékülve, szerintem egyenesen életveszélyes.

2017. szept. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Sajnos a szóba jöhető helyek közül Győr van a legközelebb 45-50 km-re, de közvetlen járat nincs, átszállással pedig 2 óra egy irányba. 2 felnőttről tudok aki innen busszal ingázik Győrbe, őket mondjuk 3-4 havonta egyszer, ha látom:) Autóval 45 perc - 1 óra forgalomtól és Győrön belüli céltól függően. Azt sok helyen olvastam, hogy a bp-i agglomerációban sem mindegy hol él valaki. pl. Vácról előbb beér a vonat BP központjába, mint pl. Rákosvalamiről a busz. Sajnos BP környékét ilyen szinten nem ismerjük, hogy hol lehetne viszonylag jó közlekedésű helyen faluszerű környezetet találni. Voltunk már Szentendrén, Veresegyházán, Vecsésen , Gödöllőn, pár éve Bp-en belül is nézegettünk . Sok az ilyen jellegű kérdés itt is , vannak információk bőven, de a személyes benyomás azért más. Pl. istenítik Győrön belül Szabadhegyet, Győrújbarátot, Győrújfalut, hát én egyiket sem találom különösen jó helynek. Talán Révfalu a belváros közelsége miatt jó lehet, reggelente viszont állandóak a dugók.
2017. szept. 21. 13:14
 9/12 A kérdező kommentje:
Elkerülte egymást a két komment. Átszervezni nagyon nincs mit, felesleges kiadásaink nincsenek, hitel sincs szerencsére. 2 autó az kell, ha egyszer kell egy hónapban 2 sajnos akkor is kell. 3 ember nem maradhat órákra autó nélkül. Lehet hóviharban, esőben is kullogni a suliba, de lássuk be ma már nem ez az általános.
2017. szept. 21. 13:19
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, abban a szerencsés helyzetben vagy, hogy van még 1-2 év a nagyobbik gyerek középiskolájáig, tehát nem kell kapkodni és elhamarkodott döntéseket hozni, de már készülni kell rá, az tény!

Ha egyik Győr környéki hely sem dobogtatja meg a szíved, akkor keressetek a bp-i agglomerációban, nagyon jó közlekedéssel, nagyon jó helyeket lehet találni.

Majd amikor kinézel valamit előbb tárgyaljuk ki itt és nagyon nézd meg a lakosság összetételét.

Biztos fogunk tudni segíteni, csak el kell határoznod magad, hogy merre is vezessen az út!

2017. szept. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!