Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ti vennétek meg új építésű...

Ti vennétek meg új építésű házat látványterv alapján?

Figyelt kérdés

A kulcsrakész projekteket hamar elkapkodják, viszont szeretnénk mihamarabb lefoglalni magunknak egy házat a térségben ahol kinéztük.

Nagyon szép látványterveket kaptunk régóta működő, mondhatni megbízható ügynökségtől, illetve az építőtől láttunk referencia munkát.

Ezek alapján Ti vennétek meg épp csak kezdődő, 6-8 hónap múlva elkészülő új építésű házat pusztán a látványterve alapján, ha abban minden stimmel az elvárásaitokhoz?



2017. szept. 24. 11:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mivel én nem értek hozzá, az építész barátom véleményét kikérném. Egy családi házas építész már messziről látja, fognak e rendesen funkcionálni a helyiségek, jó lesz e a benapozottság, vannak e szerkezeti problámák, rejtett pénznyelők... Én azt ajánlom nézesd meg valakivel, aki nem a vállalkozó embere :)
2017. szept. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Alapvetően igen, vennék. De pár kérdésem azért lenne mellé.
2017. szept. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

#1: ennyire azért nem bonyolítanék túl egy ház vásárlást, mert szerintem aki így áll hozzá, az soha nem fog házat venni. Szerkezeti problémák és rejtett pénznyelők? Ezeket egy kulcsrakész háznál sem kezded el keresgélni, pláne hogy az emberek 99,99% -a nem is ért ehhez. Szakembert akkor sem vinnék, ha kész lenne a ház, teljesen felesleges.


#2: miket kérdeznél meg? Teljesen mi is átesünk a teljes műszaki tartalom átbeszélésén, főként a fűtési rendszer, energia-háztartás részletein (nyílászárók, szigetelés, stb). Minden burkolat, belső nyílászárók, fürdőszobai beépítmények választhatóak lesznek így az rajtunk áll. Színek stb mind általunk lesz kiválasztva. Nem tudom mi lehetne még fontos.

2017. szept. 24. 14:11
 4/13 anonim ***** válasza:
45%

Az lehet még fontos, hogy

- a szobák megfelelőek-e a családotoknak (pl. gyerekszobák)

- elég nagy-e a konyha, jól ki lehet-e látni belőle az udvarra, utcára

- van-e elég tárolóhely: elég nagy garázs, kerti szerszám tároló, benn spájz, gardrob, stb.

- jó-e a benapozottság

- elég nagy-e a belmagasság, van-e elég sok ablak

- milyen minőségű anyagokat használnak, stb., stb.


Csak így hirtelen. De azért ne nézesd meg építésszel, még véletlenül lesz pár ötlete... Az ilyen eladásra szánt házakról amit lehet lespórolnak, főleg kiegészítő funkciókra gondolok. Kényelmetlen lesz használni.


Ezeket csak azért mondom, mert építész vagyok, és amiket eddig hozzám hoztak átnézésre, mindegyiknek fejleszteni kellett az alaprajzát.


De te biztos jobban értesz hozzá, azok alapján, amiket leírtál :-)

2017. szept. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Sejtettem, hogy jön majd egy okoskodó. :) Az első felsorolásod teljesen egyértelmű és felesleges volt, mit gondolsz, mi alapján válaszottuk ki a látványtervet? Természetesen minden ott felsorolt szemponton átment a ház, ez elég kézenfekvő. :)


Az alaprajz fejlesztésről meg csak annyit: nem magán megbízásos építkezésről van szó, hanem ügynökségen keresztül meghirdetett projektről. Itt nincs bele szólogatás a tervbe meg építkezésbe. A piac nem így működik. Magán szektort ne keverjük ide.

2017. szept. 24. 17:33
 6/13 anonim ***** válasza:

Ha én választhatom ki a nyílászárókat, padlót, falak burkolatát és színét, konyhabúrtort és elektronikai eszközöket ill. a szanitereket, akkor természetesen igen.


Amennyiben persze tetszik az alaprajz és ki vagyok békülve a lakás/ház fekvésével, energetikai besorolásával, fűtés-és szellőzőrendszerével, nekem ezek lennének a fontos pontok.

2017. szept. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
63%

"Szakembert akkor sem vinnék, ha kész lenne a ház, teljesen felesleges."


Szakember véleménye nélkül sem kész, sem épülő házat nem vennék.

Mi úgy álltunk hozzá a ház vásárláshoz, ahogy #1 írta és mégis vettünk házat az elhatározásunktól kezdve pár hónapon belül.

Abból indultunk ki, hogy nekünk egy ház egy élet munkája, ezért nem hazardírozhatunk.

Ha te más helyzetben vagy, tégy másképp.

2017. szept. 24. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm #6 -os, mi is hasonlóan gondlkodunk.


#7: Azert furcsa nekem ez a szakemberesdi, mert ezeket a házakat természetesen szakember tervezi (amelyet építés előtt jóvá is kell hagyatni). A legtöbb esetben legalább évtizedes múlttal rendelkező az építő, itt nem csak 1db ingatlan felépíttetéséről van szó. Egy ház pedig szerintem nem egy élet munkája és nem hazárdírozás, hiszen ugyanúgy lehet adni venni, mint az autókat, ez kicsit túl van lihegve sokaknál. Az ingatlan letráról nem is beszélve.


Ámde, semmitmondó válaszra számítva megmutatom a terveket egy független szakembernek a fenti tanácsok hatására. Megosztom majd, hogy milyen visszajelzést kaptam.

2017. szept. 25. 10:16
 9/13 anonim ***** válasza:
29%

Én mondjuk Németországban élek de a hatossal értek egyet ez a normális hozzáállás.


Mindent 6 szakemberrel ellenőriztetni, kételkedni, feltételezni hogy valami úgyis szar tipikus posztkommunista magyar agymenés.


Normális helyen ilyesmire nincs szükség.

2017. szept. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
86%

Csak olyan cégtől amelyik legalább 10 éve jó referenciákkal van a piacon , de ennek ellenére is lehet, hogy soha nem fog elkészülni a pénz meg el fog tűnni.

Egy ház építésére alakított projekt cégtől soha, bár egy ismerősöm ebben utazik és mindig vannak ügyfelei. Szart ad drágán, de ez kell a népnek , hitelre.

2017. szept. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!