Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Győr vagy Székesfehérvár. Hol...

Győr vagy Székesfehérvár. Hol laknátok szívesebben?

Figyelt kérdés

A család felállása, 2 felnőtt, 2 általános iskolás gyerek. Fontos, hogy családi ház legyen, ikerház is szóba jöhet. Tömegközlekedéssel is elérhető legyen a belváros, (ne 1- 1,5 óránként járjon egy busz.) Erdő vagy folyó vagy tó legyen a közelben. Keret 45-50 M Ft. Győrt részben ismerem, nem vagyok beájulva tőle Szfvárt egyáltalán nem ismerem. BP-re a párom nem menne, falu sem jöhet szóba, kérem ezeket ne is ajánlgassátok, de más ötleteket szívesen fogadok.

A válaszokat előre is Köszönöm.



2017. szept. 26. 13:59
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
95%

Fő kérdésedben az szerepel, Győr, vagy Székesfehérvár. De nem vagy elájulva Győrtől. Pedig egyértelműen Győr! Én is itt lakom, a lehetőségek határtalanok mindenféle szempontból. Sz.fehérváriaktól bocs, azt a várost én sem ismerem.

40-50 milla? Akkor főleg Győr hosszútávon. Majd meglátjátok, mennyi előnnyel jár itt élni...

2017. szept. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Melyik városrészben laktok?
2017. szept. 26. 14:14
 3/29 anonim ***** válasza:
96%

Ha Győrtől nem vagy elájulva, akkor Székesfehérvártól mégúgy sem leszel, nem a te világod!

Minden szempontból több kategóriával Győr alatt van.

2017. szept. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
94%

Előző vagyok

Ha nem írtad volna ki ezt a két alternatívát és csak úgy kértél volna tanácsot, akkor Szombathelyt, vagy Győrt mondtam volna.

2017. szept. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
95%
1-es vagyok. Egyetem környéke. Tele van családi házakkal, ikerházakkal, társasházakkal. A belváros még gyalog is öt perc alatt megtehető. Gondolom ennyi pénz mellett kocsitok is van, tehát nem lehet gond. Ott van Víziváros, Városrét, Révfalu, stb. Elvileg, ami nem panel, mindenhol gyönyörű házat tudtok venni. Nem tudom, mikor jártál utoljára Győrben, ha nem nyerte meg a tetszésed, akkor most nézzetek körül. Ott van még Győr-Szabadhegy, Kisbácsa, Ergényi, hány családi házas övezetet írjak még? :)
2017. szept. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
86%
Király, mi fiatalon itt vagyunk és a tizede a keretünk. Jó mi? És még szerintem sok értelmiségi fiatal így van vele. Egyébként Székesfehérváron csak áthaladóban voltam, nem releváns a válaszom, de sok jót nem hallottam róla. Elvileg sok a C... a környéken is. Múltkor láttam egy térképet, aszerint is ilyen téren Győr a győztes. Még annyit megjegyeznék, hogy ha 50 milliót szánsz házra akkor miért a buszt emlegeted? Nincs autó? Ez érdekes azért. Bár gondolom gyerekekre értetted. Harmadik, ha már 50 millió, akkor legalábbis valami full különálló, kertes családi házat kéne venni, nem ikerházat... ikerház a panel egy kulturáltabb formája. Van egy kis terület ahova kiülhetsz, vagy beállsz az autóval, de a szomszéd minden tevékenységét ugyanúgy látod, hallod, és viszont.
2017. szept. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigieket.

Jelenleg 2 autót tartunk és sok pénzt elvisznek, pedig mindkettő kis kategóriás, sok a km. A gyerekek miatt forszírozom a buszozást, ugyanis nekünk nincs külső segítségünk , népes pereputtyunk akiket be lehetne vonni a logisztikába. A másik dolog, hogy mindketten utálunk vezetni. Most egy faluban lakunk és nagyon nehéz megszervezni a mindennapokat. Arra is gondolnunk kell, hogy fiatalabbak már nem leszünk és nem biztos, hogy mindig jól fogunk keresni és fenn tudunk tartani 2 autót, 2 egyetemistát , házat és önmagunkat. Szóval, valami olyan lakóhely kellene ami kocsik nélkül, átlagos fizetésekből is tartható lehet. A jelenlegi sajnos nem ez a kategória bármennyire reklámozzák sokan ezen az oldalon is a falusi életet.

Győr-Révfaluban (Falu:) nézegettem, a klasszikus részéből tényleg gyalog 5-10 perc a belváros, viszont ennek megfelelően magasak az árak is. Eddig ez a befutó.

Sajnálom a pályakezdő fiatalokat, szülői segítség nélkül csak nagyon jó fizetéssel lehet jó lakást jó helyen vásárolni.

Kérem, írjon valaki Székesfehérvárról is valamit!

2017. szept. 27. 08:11
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

A kérdéshez kapcsolódó leírás alapján szerintem inkább Fehérvár a befutó nálatok. A várostól egy köpésre ott van a Velencei-tó és a Balaton, de a városon belül is találunk vagy 10 tavat. Nagyon közel van a Velencei-hegység, a Vértes, a Bakony, ezek mind szép kirándulóhelyek. De a városnak van egy nagy parkerdeje is Pentelén. Palotavárosban a tavaknál most fognak erdőt telepíteni, és máshol is történnek nagy parkosítások. De a Palotavárosi-tavakhoz már így is érdemes kimenni sétálni, horgászni, vagy az évenkénti halünnepre.

Győrben és Fehérváron is sok a munkalehetőség, sok az iskola és a program is. Én személy szerint Győrt nem szeretem, de elismerem, hogy szép a belvárosa, bár nemkülönben Fehérváré is. Sokban hasonlít a két város, de Fehérvár szimpatikusabb. Nagyon gyorsan fejlődik, a történelme pedig nagyon érdekes.

Pl. Öreghegyen lehet venni jó családi házakat/ikerházakat. A 24-es és a 25-ös busz környékén érdemes, onnan jó a bejárás a belvárosba. De a 26-26A buszok környékéről is. Feketehegyet és Szárazrétet tudom még ajánlani, ott a 30, 36, 37-es busz jó közlkeedési kapcsolatokat biztosít. Felsővárosban is lehet házat venni, onnan is könnyű bejárni. De még Maroshegy is szóba jöhet.

2017. szept. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
96%
Győrben a városi propaganda az, ami elsősorban elborzaszt.
2017. szept. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
Fehérvár. Közel van minden és maga a város is nagyon szép, és jók a lehetőségek.
2017. szept. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!