Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mennyi idő alatt történik és...

Mennyi idő alatt történik és mi, ha nem fizetem be a földhivatali díjat ingatlanvásárlásnál?

Figyelt kérdés

Nemrég vettünk lakást. Megkaptuk postán a tulajdonbejegyzésünket tullap másolatán, és egy csekket.

Aztán újat vettünk, és már csak széljegyen látom a tulajdonbejegyzési kérelmünket. Csekket, megkeresést pedig egyáltalán nem kaptunk. Biztos arra gondoltak, hogy majd észrevesszük magunktól is. Befizetésig be sem jegyzik a tulajdonjogunkat?

És ha bejegyzik, hónapokkal korábbi dátumra kerül?

Mi történik, ha eközben megterhelik az ingatlant?


Ennyit változott volna a földhivatali ügyintézés?


2017. okt. 6. 08:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Földhivatalnak mi kizárólag az ingatlanvásárlás elején fizettünk amikor ki lett kérve a szerződéshez,ha nincs pénz nincs tulajdoni lap szóval nem utólag kellett fizetni.

Így nem értem amit te most írsz...

Ameddig nincs rendezve az ingatlan vételára addig csak széljegyen lesztek (a szerződésbe is van rögzítve egy időpont)

2017. okt. 6. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%

Nem értem én sem a kérdésed.

Az ingatlanvásárlás utáni illetékről beszélsz?

Az a NAV küldi ki és kérhetsz részletfizetést,- ha eladtad azóta ha nem, fizetned kell - mert behajtják rajtad vastagon.

Egyéb fizetnivalód nincs már így utólag a földhivatal felé.

2017. okt. 6. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha az illetékre gondolsz amit a nav-nak kell fizetni...

Ne aggódj azt ők nem felejtik el, vannak akik több mint fél év után kapják meg a csekket.

Ha nem fizeted hát akkor az adótartozás lesz és szép kis kamatok jönnek rá.....adótartozásnál nem okoz gondot fizetésből tiltani,ingóságokat lefoglalni,ingatlant árverezni stb

2017. okt. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 xswerdy ***** válasza:

nagyon zvaros, amit írsz. A földhivatali illetéket rögtön ki kell fizetni, amikor leadod a bejegyzés iránti kérelmet. Utólag a vagyonszerzési illetéket kell fizetni a NAV-nak, annak az elhúzódása/nem fizetése nem érinti a bejegyzést.


Amikor megtörténik a bejegyzés, arról határozatot küldenek, nem tulajdoni lap másolatot. A határozat is az ügyvédnek megy, ő tud róla másolatot adni.

2017. okt. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

#4

A szerződés leadásakor fizetendőt az ügyvéd fizeti, mert ő továbbítja a földhivatal felé. Ennek az árát és egyéb adminisztrációs költséget, postadíjat stb., szerződéskötéskor elkéri az ügyféltől. Legalábbis velem mindig így történt, holott nem ugyanaz volt az ügyvédem, a három ingatlan vásárlási ügyemben, az évek során.

2017. okt. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Az ügyvéd postán küldte be. Így nem kellett befizetnie a földhivatali díjat, és tőlünk sem kérték. A vételár ki lett fizetve. Továbbra is az eladó a tulajdonos, a bejegyzési "kérelmünk" széljegyen van hónapokkal ezelőtti időponttal. Nagy fáradságába került volna a földhivatalnak kiküldeni egy csekket? (Nem NAV-ról van szó.)


Meddig húzzák így a folyamatot, és mit tesznek, ha addig húzták?


A korábbi esetben kiküldtek egy fekete-fehér tullap másolatot, már bejegyeztek bennünket, és mellékelték a csekket, mint vevőknek.


Mellesleg, régen eladásnál is tőlünk kérték a díjat, szóval vannak változások.

2017. okt. 6. 10:40
 7/11 anonim ***** válasza:
90%

Változatlanul nem értem:


"Megkaptuk postán a tulajdonbejegyzésünket tullap másolatán, és egy csekket. "


" Csekket, megkeresést pedig egyáltalán nem kaptunk."


Akkor most mi van?


Én már régen személyesen bementem volna a földhivatalba és ott befizetem amit kell, nehogy tényleg valami károm származzon.

2017. okt. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 xswerdy ***** válasza:
5 - igen, így gondoltam én is. Beados alatt az ügyvéd útján történő beadást értettem. Nekem olyan is volt, hogy együtt mentünk be az ügyvéddel, ő adta be, de én fizettem a kártyámmal.
2017. okt. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Amikor az Adásvételit kötöttétek, és az ügyvéd összekészítette a FH-i csomagot, el kellett volna kérnie tőletek a 6.600Ft-ot, majd elutalni a FH-ba ezt a pénzt, az elutalásról a Bizonylatot pedig beletenni a postai csomagba, amit feladott a FH-ba.

Ha ezt nem tettétek meg, beszéljetek az ügyvéddel és rendezzétek a díjat.

A legtöbben személyesen intézik a Földhivatalban az Adásvételi széljegyre tételét és a díj befizetést, de úgy is lehet, ahogy leírtam.

Ez ügyvédi hiba, ha nincs rendezve a díj, mivel neki kell tudni, mi az eljárási rend.

2017. okt. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Amíg a FH-ba nem érkezik meg a 6.600Ft, széljegyen maradtok, tehát nem lesztek bejegyezve tulajdonosként, ezért érdemes SOS intézkedni, mert 6 hónap után még el is utasíthatják a kérelmet, mivel eddig maradhat függőben a széljegy.
2017. okt. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!