Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Új építésű lakás vásárlásánál...

Új építésű lakás vásárlásánál pont annyi hitelt vennétek fel, hogy épp kijöjjön a lakás, illeték, konyhabútor, vagy inkább érdemes többet felvenni, hogy ne nullázódjunk le teljesen?

Figyelt kérdés
2017. okt. 7. 17:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Mit számít hogy új vagy használt? Egyiknél se jó, ha semmilyen megtakarításod nem marad.

Nem nulláztuk le magunkat, kb. félévnyi fizetésünket eltettük.

2017. okt. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

A tervedet értem, de ez nem így működik, ahogy elképzeled.

Nem fognak többet adni.

Miért is adnának?

Ez lakáshitel, nem konyhabútor-hitel meg lakásavatóbuli-hitel.

A banknak azt kell figyelembe venni, hogy ha te nem fizetsz, akkor visszakapja a pénzét.

Ha egy 15 milliós ingatlanra odaad 16 milliót hitelként, nem fizeted, neki el kell adnia, a lakás csak 15-öt ér, akkor még a pénzét sem kapta vissza, és az egyebekről még nem is esett szó, remélt haszon, kamatok...

Egyébként még jobban el kell, hogy szomorítsalak, még a lakás árát sem adják meg.

Elég jelentős önerőt kérnek.

Bár sok miden változott mostanában, aki jobban képben van, majd megírja, de amikor én intéztem az én lakáshitelemet, akkor olyan 25-30% önerőt kértek.

Ezzel számolva a fent említett 15 milliós lakásra max 10-11 milliós hitelt kapnál véleményem szerint, a többit már előtte fel kell mutatni.

De ha van vmi nagyon friss változás, azt majd az utánam jövők megírják.

2017. okt. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy nem fogalmaztam egyértelműen, van önerőm is, kb. 80% és csak a maradékra kellene a hitelt felvennem.
2017. okt. 7. 21:17
 4/7 anonim ***** válasza:

Akkor valóban félreértettük egymást.

80% megvan?


Akkor naná, hogy egy kicsit többet vegyél fel.

Hiszen ha nem marad semmid, az nem jó, mert utána fizeted a hitelt, és úgy már necces kigazdálkodni a bútort meg az illetéket.

A hitel nem rossz dolog, ha ésszel csinálod, és a lakáshitelnél jobb kamatozású nincs, akkor meg miért fizetnél többet egy áruhitelért, ha nem muszáj?

Arról nem beszélve, hogy lehet meg se kapnád, mert addigra már lesz egy hiteled.


Ha szinte alig kell már ez a kis százalék a lakásodoz, akkor azt nem fogod 20-30 évig fizetni, nem fogsz belebukni.

2017. okt. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A Te esetedben mindenképpen jobb, ha nem nullázod ki magad, sőt akár még trükközhetsz is egy kicsit a hitellel. Aki ügyes, no meg pénze is van hozzá, az úgy választja meg a felvett hitelösszeget, amit lakástakarékokkal 4-6 év alatt végtörlesztve kamatmentessé tesz és így még a padlást sem söpörte ki a vásárláskor.

Írd le pontosan, mennyi a vételár, mennyi az önerőd és leírom, én mit tennék:)

2017. okt. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Úgy vegyél fel hitelt, hogy fél-1 év megélhetésed még biztosítva legyen utána (tehát ha van 10 millió önerőd, akkor 7-7.5 millió önerővel számolj, a többi hitel, maradjon 2.5-3 millió a váratlan kiadásokra/megélhetésre ha valami rosszul sül el).
2017. okt. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kicsit több hitel, főleg a mostani kamatok mellett!

Aztán a berendezésre ha 2 millát szántál, úgyis 4 lesz belőle, legyen tartalék.

Aztán előtörleszteni meg bármikor lehet később.

2017. okt. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!