Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » 3 szintes ház vásárlását...

3 szintes ház vásárlását tervezzūk.1. szint a garázs, .2-3. szint a lakòtér. Minden szint 45 m2. Mit gondoltok egy ilyen hâzròl? Elsősorban olyanok véleményét vârom akik ilyenben élnek, éltek.

Figyelt kérdés
2017. okt. 8. 07:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%

Amíg bírod a lépcsőket, addig elmegy. Mondjuk az segítség, ha mindkét lakószinten van legalább wc, nem kell miatta le- vagy felmászkálni. Nálunk mindkét szinten volt fürdőszoba is, a végén mindkettőbe tettem pl. tisztítószereket, mert utáltam, hogy ha takarítom őket, szaladgálnom kellett egyik emeletről a másikra a szerekért. Na meg a lépcső takarítás. Az sem egy álom. Bár nekem nehéz porszívóm volt, azt rángattam le-föl, jobb venni hozzá egy kézit.


Ha valamit le, vagy föl kellett vinnem, akkor odatettem a lépcső aljához, összegyűjtöttem és több mindent vittem egyszerre fel. Egy idő után az ember utálja a lépcsőzést.

Nálunk sajnos a földszintről nagyon felhallatszott az emeletre a rossz akusztika, szigetelés miatt minden normál hang, erre érdemes a vételnél figyelni.


Az sem mindegy, hogy van-e kicsi gyereketek, mert imád a lépcsőn egyensúlyozni, téged meg megüt a guta, nehogy baja legyen. Bár le lehet zárni az aljánál, de erre gondolni kell.

2017. okt. 8. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%

Nelünk ilyen házunk van, csak mind a három szint lakószint (meg alul a garázs a negyedik).


Én nagyon szeretem - habár nálunk mindegyik szintnek ajtaja van a lépcsö felé, azaz olyan, mintha külön lépcsöház meg három lakás lenne.

Amit az elözö írt, az nálam is bevett dolog: minden szinten fürdöszoba, WC. A takarítószerek szintén mindenhol vannak, mert ezeket folyamatosan keresni elég idegesítö tud lenni, tapasztalat szerint mindig máshol vannak, mint ahol éppen kellene.

A lépcsötakarítás nem vészes, ha nem teszel rá szönyeget, akkor ugyanis csak lesöpröm meg gyorsan végigmosom és tiszta.

A lépcsözés kimondottan egészséges, jót tesz az állóképességnek is meg az izületeknek is (hacsak nem vagy nagyo elhízva - de akkor meg a fogyásban segít a több mozgás :) -, és emellett azért nem kell egész nap le-föl rohangálni, ha megfeleöen van szervezve az életetek. Mindezt írom 60 évesen, szóval nem azért birom ,mert még (túl) fiatal vagyok.


Ami kimondottan pozitív, hogy sokkal kevesebb energia füteni, mert kisebb a külsö felülete az alapterülethez képest, azaz kevésbé hül ki.


Az egyes szintek csak rossz építési technológia esetén hallatszanak át, de megfelelö berendezéssel (szönyeg, egyéb hangszigetelés) jóformán nem észrevehetö.


Én szivesebben élek itt, mint egy nagyobb, egyszintes lakásban.

2017. okt. 8. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%

Az egyetlen baj az, hogy ekkora alapterület esetén egy valóban jó, biztonságos lépcső nagy helyet foglal el az alapterülethez képest, ami sok teret elvesz a használható térből.

Ha kényelmes, biztonságos a lépcső, akkor semmi gond, ha viszont túl meredek / keskeny stb., akkor igazi átok tud lenni.

2017. okt. 8. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%
Mi is hasonlóban lakunk, de nekünk duplája az alapterület. Az nagyon jó, amit előttem írtak, hogy legyen legalább WC mindkét lakószinten, de egy kézmosó a garázsba is elkél, és ha fürdő is van, akkor a dupla tisztítószeren kívül a dupla fogkefe sem hülyeség. :D Nekünk porszívó is van minden szinten. Mi szeretünk itt lakni.
2017. okt. 8. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%

Mi eladtuk amilyen gyorsan csak lehetett.

Csak a gond volt az elrendezésből, költözni csak az emeleti ablakon keresztül lehetett, mer a fordulóban nem fért el szekrény, ágy, vagy egy nagyobb fotel. Pedig nem csigalépcső volt, de mégis.

Fent nyáron klíma nélkül nem lehetett megmaradni, télen viszont annál hidegebb volt.

Amikor egy sportbaleset miatt eltört a fiam lába, hetekig lent aludt a nappaliban egy matracon, mert nem tudott felmenni.

Anyámat a mentők hordágyon nem tudták lehozni, őt mégsem lógathattuk ki az ablakon.

Szóval nekünk elegünk lett és eladtuk, mert minek bonyolítsuk az életünket felesleges problémákkal, amik itt az egyszintesben szóba sem kerülnek.

De nagyon időben tettük, mert közben nekem is műtötték a térdem, ha ott maradunk soha nem tudtam volna felmenni, vagy csak egy óra alatt.

Ezek olyan dolgok, amik nem feltétlen korfüggők, bárkivel, bármikor előfordulhatnak.

2017. okt. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
84%

Na igen, mi is az emeleti erkélyajtón keresztül húztuk fel csigával a nagyobb darabokat, mint pl. szekrény, franciaágy, mert a lépcsőfordulóban egyszerűen nem fértek el.


Amikor pedig mellhártyagyulladásom volt és erőm semmi, én is sokáig a nappaliban aludtam lenn, mert képtelen voltam a lépcsőn felmenni.

2017. okt. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk is így van, csak a garázs a pincében van. Én jól elvagyok vele, még fiatal vagyok, de a szüleim naponta egyszer mennek le és egyszer fel a szobába. Már most utálják. Öregségükre szerintem leköltöznek a nappaliba.

A pince jó dolog garázzsal. Amúgy minden igaz, amit fent leírtak a többiek.

2017. okt. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Az eddigi válaszokat köszönöm.A földszint amely a mi esetūnkben garázsszint,fűtött.Gazdaságossági okokbòl a fűtèst ott le szeretnèm zárni.Mit gondoltok erről?
2017. okt. 8. 11:11
 9/12 anonim ***** válasza:
80%

#8

Ha úgy álltok anyagilag, akkor zárd le, de ha van kocsitok, akkor nagyon hasznos a fűtött garázs.

Azért mielőtt lezárod, nézd meg, hogy a vízcsövek hogy mennek, mert egy fagyás miatti csőtörés többe kerül, mint +8fokon tartani a garázst.

2017. okt. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk a pince olyan 13 fokos volt a télen. Full fűtetlenül hagyni nem praktikus, mert így melegíti alulról a lakóteret.
2017. okt. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!