Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mi a teendő birtokba adásnál?

Mi a teendő birtokba adásnál?

Figyelt kérdés

Kulcsot kapunk, leírjuk a mérő állásokat, rendben. De hova, hogyan, mitől lesz ez hivatalos és bizonyító erejű, ha úgy alakulna?

Mit kell még tennünk?

Hogyan kell bejelenteni a szolgáltatóknál a felhasználó váltást?



2017. okt. 18. 18:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nem csak leírjátok az óraállásokat, hanem jegyzőkönyvet írtok, amit mindketten aláírtok és 2 tanú igazolja az aláírások valódiságát, ... de lehet rögzíteni az adásvételi szerződésben is, akkor nem kell külön jegyzőkönyv tanúkkal.

Ha nem így cselekedtek, akkor egyedül nem írathatod át, hanem az eladóval együtt kell menned mindenhova.

2017. okt. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Kicsit többet kéne tudni, a birtokbakerülés tulajdonszerzés vagy bérlet?? Vagy más?

Általában egy un. birtokbaadási jegyzőkönyvet kell készíteni. Minták vannak a neten bőven. Szerepeljen benne az ingtlan körülírása, mint a szerződésben, a felek felsorolása, az ingatlan állagleírása, az óraállások, gyáriszámok, dátum, két tanú. De e melett érdemes helyben kitölteni a közműszolgáltatók űrlapjait is, mert nekik többnyire az a legegyszerűbben elfogadható jkv. Így ha előre elkészülnek a közművs papírok, csak egyszer kell menned mindenhová,de van amit emailbe is lehet intézni.

2017. okt. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Adás-vétel során szerzett tulajdon. Sosem vásároltunk még lakást, ezért kicsit bizonytalanok vagyunk.

Leragadtunk ott, hogyha minden részlet átutalásra kerül, akkor megyünk az ügyvédhez, bemutatjuk a hiteles igazolásokat erről, majd ő intézkedik a földhivatalnál a nevünkre íratásról. Azt is tudom, hogy 15 napunk van bejelenteni a közműveknél a felhasználó változást, viszont ennek a mikéntjét még nem ismertem. Így már világos.

2017. okt. 18. 21:19
 4/13 anonim ***** válasza:
A szolgáltatók (víz és csatorna, villany, gáz) ügyfélszolgálataihoz kell bemenni az érvényes, ügyvédnél kötött adásvételi szerződéssel. A mérőket nem csak felírni kell, mobillal fotózzátok le. Az ELMÜ-nél pl. nem automatikus az átírás, ki fognak menni, ellenőrzik a villanyórákat, aztán kötnek az új tulajdonossal szolgáltatói szerződést. Ha volt szabálytalanság, vagy áramlopás, nehogy ti feleljetek érte.
2017. okt. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Szerencsére csak víz és villany játszik az ügyben, de ez is elég kesze-kuszának tűnik. Számomra nem egyértelmű, hogy mindkét félnek mennie kell-e a szolgáltatókhoz, vagy csak nekem elég a jegyzőkönyvvel és a szolgáltató saját formanyomtatványával.
2017. okt. 19. 17:26
 6/13 anonim ***** válasza:

Lerövidítem:

Az adásvételit is viszed, meg a leolvasásról a vevő, eladó 2 tanú aláírásával igazolt jegyzőkönyvet.

Slussz!:)

2017. okt. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
... és ez esetben (ha van jegyzőkönyv) akkor elég egyedül menned!
2017. okt. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Az sem gáz, ha megvárod a földhivatali bejegyzést (30 nap) majd ügyfélkapun ingyen lekéred a tul lapot és azzal mész. Akkor nem kell a szerződést mutogatni, amihez SEMMI közük, de mégis szeretik másolgatni. A 15 napos határidő polgárjogi dolog, nincs szankciója. Az elmű amúgy is alapból hetekkel később fog kimenni.

Szóval a jkv űrlapok és fotó a lényeg. De ezt amúgy aő ügyvédnek kötelessége is elmondani. Kérdezz rá.

2017. okt. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

A késedelem büntetéses. Mondjuk nem sok, 4-5 ezer forint talán. Egyébként én sem tartom fairnek, hogy olyan doksit másolgassanak amihez nincs közük, max az első oldalhoz (ki ad kinek és mit).

Az ügyvédhez jövőhéten visszük az igazolásokat az utalásokról/hitel kifizetésről, feltételezem, hogy ekkor felvilágosítana, ha kérdésünk lesz, de jobban szeretek már előre tájékozódni, ha tudok. A birtokba adás november 10-én várható szerződés alapján, tehát időnk még van, de nem akkor akarok elkezdeni gondolkozni a dolgokon, amikor ott állunk egymással szemben. Szeretném minél egyszerűbben és minél hamarabb letudni, ne raboljuk egymás idejét feleslegesen.

2017. okt. 19. 20:27
 10/13 anonim ***** válasza:
Ez rendben is van, de büntetés akkor sem lehetséges:) Az adásvétel polgárjogi aktus a felek között. Annak részleteihez a szolgáltatónak semmi köze. Ismétlem, semmilyen körülmények között nincs köze. A tulajdonjog igazoláshoz egész pontosan a közhiteles földhivatli nyilvántartás való, az meg ugye időbe telik. A szerződés a hatást kiváltó okirat, de a bejegyzéssel keletkezik a hiteles "bizonylat". Pl. Megtörténhet, hogy aláírtok, birtokbaveszed, majd másnap beadod az óraátírást, majd harmadnapra észreveszed, hogy átvertek, és a szerződésben rögzített elállási okkal élve elállsz. Ez esetben a bejegyzés létre sem jön a földhivatalban, de az órákat már a nevedre írnák. Igazából a szolgáltató azt sem tudhatja meg, mi van a szerződésben. Simán köthetek olyat, hogy megveszem a lakást, majd bírtokba kerülök, de a mérőket nem irom át, mert bérleti szerződéssel az eladó visszabérli a lakást, így a birtokot visszaadom és így a mérők az eladó nevén maradnak. Ilyen esetben az átírt tulajdoni lappal bemegyek a szolgáltatóhoz és bejegyeztetem magam az eladó előfizetői szerződésébe, mint "rendelkezési jog gyakorló" így akár bármikor a nevemre is vehetem. A szolgáltatók csak azért tartják fenn ezt a bünti hisztit, mert minden időpillanatra a tutiban akarnak ülni. Azonban amit én írtam az teljesen szabályos, sőt jogomban áll. Az is jogomban áll, hogy a mérőt az eladóval akár a szerződésben megegyezve 3 hónap után vegyem át. Ez alatt a 3 hónap alatt a szolgáltató kiesik a maximális komfortérzetéből, mert ha az eladó nem fizet, az ingatlanra nem tudja ráterhelni, mert nem az övé. Szar ügy, de ilyen az élet. Bár ennek nincs jóhiszemű haszna, dí jogilag megtehető.
2017. okt. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!