Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ukrajnában milyen az élet?...

Ukrajnában milyen az élet? Milyenek az árak?

Figyelt kérdés
Voltam egyszer Kijevben láttam kő gazdag embereket de ugye ott olcsobbak az árak és az jutott eszembe hogy aki ott gazdag az nálunk max átlag ember lenne? Igaz az hogy Ukrajnában a minimálbér kb 25ezer forintnyi hrivnya? és pl mennyibe kerül egy átlagos társasházi lakás ott? és egy Galaxy s8? azt tudom hogy egy doboz eredeti cigi 350 forintnyi hrivnya De hogy nem megy csödbe az ország ha pl ugxyan az a Coca cola amit mi is iszunk joval olcsobb miért éri meg ott boltott nyitni? olyan furcsa ez nekem

2017. okt. 31. 13:35
 1/10 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Az átlagbér az utóbbi évben ment fel 55 ezer forintról kb 70 ezer forintra. Az árak alacsonyabbak, de azért annyival nem. Inkább csak a magas adótartalmú dolgok (benzin, cigaretta, pia) ára alacsonyabb tényleg érezhetően.
2017. okt. 31. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%

Vidéken jómódúnak számít, akinek van fagyasztós hűtője és angol wc-s, melegvizes fürdőszobája.

Sokan még mindig kijárnak az udvari pottyantósra, mert a házban nincs csatorna.

2017. okt. 31. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

"De hogy nem megy csödbe az ország ha pl ugxyan az a Coca cola amit mi is iszunk joval olcsobb miért éri meg ott boltott nyitni?"

Olyan multik mint a coca-cola mindig a vásárlóerőhöz igazítják az árakat. Szerinted itthon a kereskedelmi árréssel együtt tényleg 400Ft két liter kóla előállítása? Én kb 30 Ft-ra saccolnám az önköltségi árát, úgyhogy ha 100-ért adnák akkor sem járnának rosszul. Ukrajna különben egy kőkemény maffia állam központi hatalom nélkül, Kijevben könnyen találkozhatsz géppisztolyos testőrséggel furikázó milliárdossal, fegyvercsempésszel, cigarettacsempésszel, gyártulajdonossal, oligarchával. Igazi vadkapitalizmus van ott, erős 30-as évekbeli csikágós maffiabeütéssel, megfejelve a militarizmussal, nacionalizmussal, sovinizmussal. Ebben a miliőben szükségszerű hogy nagy anyagi különbségek alakuljanak ki.

2017. okt. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
28%

"azt tudom hogy egy doboz eredeti cigi 350 forintnyi hrivnya"

Eredeti ukrán cigi! :DD Ez nagyon tetszett! (Ezek szerint mi drágán vesszük :D).

A többire én is kíváncsi vagyok.

2017. okt. 31. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az autók pl sokkal drágábbak Ukrajnában. Rezsi kicsit kevesebb, élelmiszer se sokkal olcsóbb már.
2017. nov. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%
Mint nálunk 1956 után, vagy a 60-as években, legalábbis falun így van. Nincs gáz, csatorna, se net.
2017. nov. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Ez így ebben a formában nem igaz. Gáz és net van, igaz csatornázás nincs (a szüleimnél legalábbis).
2017. nov. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%
Ukrajnában élek, Kárpátalján,nagyon nehéz a megélhetés mostanában,az emberek tömegestől mennek ki Magyarországra dolgozni, egyszerűen nehéz
2018. febr. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ukrajna szerintem egy maffiaállam soviniszta, sőt, fasiszta beütésekkel.
2018. aug. 3. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

A kóla szörp része az kb. 2 Ft lehet, de ez is attól függ, a hozzá használt alapanyagokat - pl. a vaníliát - mennyiért lehet ott nagy tételben megvenni.

Ami az árat kiadja, az a munkásoknak fizetett bér, az ingatlan vételára, amiben a gyártósor van, és a gyártósor ára, a csomagolóanyag ára és a szállítás. Meg az adótartalom.

Ez pedig helyi sajátosság mind.

Németországban nyilván ezek a költségek ötszöröse az ukránénak. De ha Ukrajnában 40%-os ÁFÁ-t tennének rá, míg Németországban 3%-ot, akkor ez máris közelítené az eladási árakat egymáshoz.

2018. dec. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!