Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogy biztosíthatom be az...

Gabesz077 kérdése:

Hogy biztosíthatom be az ingatlant vásárlásnál?

Figyelt kérdés
Van egy ház amit 18 millióért megvennék. Az adásvételi szerződés megírásakor a tulaj kér 11 millió forintot, hogy tudjanak venni egy másikat, hogy legyen hova menni, és a maradék 7 milliót meg átvételkor fizetném ki neki. A kettő közt viszont lenne másfél hónap. Mi van akkor ha ez a másfél hónap alatt valami történik a házzal? A tulaj el van adósodva, így a pénzt vissza már nem tudná fizetni, meg erősen iszik is, így az se biztos hogy a 11 milliót amit adok lakásra költené (bár ez engem pont nem érdekel mire költi). Ilyen helyzetben, hogy tudnám magam bebiztosítani?

2017. nov. 2. 08:58
 1/5 anonim ***** válasza:
93%
Tedd a pénzt ügyvédi letétbe, arról neki lesz igazolása, hogy letétben van 11 milliója és azzal ő is tud vásárolni, egyszerű átutalás az egész, mert az ő kezébe nem kerül készpénz.
2017. nov. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok

A szerződést meg úgy írjátok meg, hogy az ingatlan az adásvételi szerződés aláírásakor és a letét elhelyezésekor a tulajdonodba megy, de birtokba csak a 7 millió kifizetésekor veheted.

2017. nov. 2. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

De miért nem lehet az egyszerre kifizetni és rögtön mehet is verzió? Pont 1,5 hónap alatt fog új lakást találni:)

Vagy akár az egész pénz is mehet ügyvédi letétbe, ha a házban valami kár keletkezik addig azt levonod a vételárból. Az ilyen részleteket át kell gondolni és az ügyvéded is tud sok-sok ötletet, megoldást a szerződésbe fogalmazni. (A vevő viszi általában az ügyvédet.)

Kikötsz a szerződésben foglalót 10% szokott lenni ami 1,8M Ft. Ez biztosíték arra, hogyha az ő hibájából nem jön létre az üzlet, visszakapod a pénzed és ezzel még ő fog neked tartozni. Vagy amennyiben a házban a 1,5 hónap alatt olyan kár keletkezik ami 1,8M feletti, az eladó hibájából történő elállásnak minősül... Az 1,8M alatti hibákra egyszerűen levonod az árból.

Csak a birtokbavételnél precíz hibalistát kell felvenni és jegyzőkönyvezni akár az ügyvéd jelenléte mellett. De azért ez nem túl jellemző. Kicsit nagyok a félelmeid nem?

2017. nov. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az előttem hozzászólók tökéletesen leírták, én csak kihangsúlyozom: NE adj a vevő kezébe 11 milliót, maximum a foglaló erejéig láthat készpénzt. Ügyvédi letét a legjobb megoldás.
2017. nov. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is ez a legjobb megoldás, illetve a szerződésbe bele lehet írni, hogy a birtokbaadásig a lakásban keletkezett károkért ő felel. Ez a miénkben is így volt, pedig abszolút nem volt problémás az eladó.
2017. nov. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!