Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlan ügynök jogosultságai?

Ingatlan ügynök jogosultságai?

Figyelt kérdés
Felhívtam 1 ingatlanost 1 ingatlan megtekintésének céljával, de ő nem hívott vissza a megadott időpontig és én közben megtaláltam az ingatlant, rajta a tulaj elérhetőségével, van bármi jogosultsága felénk az ingatlanosnak? A nevemet elkérte, de nem írtam alá megtekintési jegyzőkönyvet és a címet sem ő adta meg.

2017. nov. 19. 15:20
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Ilyenkor semmi követelése nem lehet feléd az ingatlanosnak, nyugi. :-)
2017. nov. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Zsír, köszi! :)

Akkor felhívom a tulajdonost.

2017. nov. 19. 15:48
 3/10 anonim ***** válasza:
40%
Az eladó elvileg szerződést kötött az ingatlanossal, aminek első pontja mindig az, hogy kerülőúton nem adja el az ingatlant másnak a szerződés hatálya alatt.
2017. nov. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%

z volt a divat néhány évvel ezelőtt, úgy hívták, hogy kizárólagos szerződés.

A legtöbben nem szerették, nem is volt korrekt, mert ha te agad találtál vevőt a házra, az ingatlanos semmit sem tett, mégis járt neki a több százezer ft, vagy akár millió is.

Jó hír, hogy ma már nem divat.

Nem íratnak ilyet alá veled, de ha még lenne ilyen, akkor nem kell aláírni, ennyi.

Ők annyit tesznek, hogy lefotózzák, és hirdetik, ha arra harap rá vki, akkor jár nekik a pénz. Ha a másik cég hirdetésére harapnak, akkor azoké a jutalék. Ha te magad tudod eladni, akkor meg nem fizetsz senkinek semmit.

De tényleg okosan kell csinálni, mert csalók mindig vannak, meg olyanok, akik munka nélkül akarnak meggazdagodni. A lényeg, hogy jól olvassátok át, mit írtok alá. Ha sunyizik, vagy nem olvasható, vagy sürget, akkor viszlát.

2017. nov. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
19%
Még egy fontos dolog, ha magad adtad el az ingatlanod akkor feltétlenül jelentsd az ingatlanosnak az eladást 3-5 napon belül, ez a szerződés egyik pontja lehet. Ha elmulasztod értesíteni, lehetőleg írásban, akkor követelheti a jutalékot.
2017. nov. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
57%
hívd fel nyugodtan a tulajt, tőle megfogod tudni milyen szerződésben áll az ingatlanossal. 3 féle van, de nem megyek bele részletesen. beszélj vele, abból semmi baj nem származik
2017. nov. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem kizárolagos szerződésük van, ő is mondta, hogy nem bánná, ha kettőnk közt egyeznénk meg. Tehát már csak az a kérdés, hogy ha mégis felhív majd az ingatlanos, azon kívül, hogy nem hívott időben, ezért én pedig véletlenül megtaláltam a házat még/vagy mit mondjak neki? A nevemet felírta, de mivel nem adott címet, nem mutatta meg a házat és a megtekintési jegyzőkönyvet sem írtam alá én úgy gondolom, nem lehet felém és az eladó felé sem követelése. Rosszul gondolom?
2017. nov. 19. 19:23
 8/10 anonim ***** válasza:
41%
Amit korábban írtam, ez természetesen csak akkor érvényes ha mint eladó szerződést irtál a közvetítővel.
2017. nov. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#7: Semmit nem írtál alá, nem vitt oda az ingatlanos. Semmi kötelezettséged nincs neked sem és az eladónak sem.

Bár a nevedet nem kellett volna megmondanod, mert semmi közük hozzá.

2017. nov. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ingatlanközvetítōvel neked nincs jogviszonyod.
2017. dec. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!