Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Részletre való vásárlásnál,...

Részletre való vásárlásnál, mennyit kell legalább egyben fizetni?

Figyelt kérdés

Úgy néz ki, hogy van itt a közelben egy eladó ház, amit részletre is eladnának. Viszont nem tudom ilyenkor mennyit kell egyösszegben letenni. Tudom majd a tulaj megmondja, de nem akarok "beégni" ha esetleg túl kevés lenne a pénzünk.

A ház 12 millióért eladó. Ha 2 milliót adnánk egybe, és mondjuk 60-70 ezer havi törlesztővel fizetnénk? Ez reális? Vagy ez túl kevés? Mert ha ez nevetséges ötlet akkor inkább nem hívom fel. :)



2017. nov. 20. 21:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy mennyire akar szabadulni tőle.

De nem a 2 millió kevés, hanem a havi részlet.

60-70-ért ki is adhatja és megmarad a háza.

Ilyenkor minimum 100-150-200-at szoktak kérni, és ezzel is közel 10 évig fizeted, 60-al lenne az 20 év is, ilyenbe ember nem megy bele!

De ne szégyenlősködj, beszélj vele!

Nem mindegy, ha "beégsz"? Ez üzlet és te megpróbáltad!

2017. nov. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként neked nem kell előre mesélgetned, hanem kérdezz rá, hogy milyen feltételekkel gondolta a részletet?

Ezt az eladónak kell megmondania, nem neked.

Ha nagyon messze van a te elképzelésedtől, akkor megköszönöd és kész! Esetleg annyit mondhatsz, hogy sajnos akkor tárgytalan, ez nagyon messze van a mi lehetőségeinktől!

Hátha enged ezek után.

2017. nov. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

:D

Tuti elküld melegebb éghajlatra.

Ha 2 milliót leraksz, a maradék 10 milliót havi 60000Ft-al számolva kb 14 évig fizetnéd.


Próbálkozz vele, had röhögjön egy jót.

Esetleg ha egyben leraksz 10 milliót a maradék 2 millát meg havi 60ezerrel törlesztenél, úgy még bele menne.

2017. nov. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Azt tudom, hogy kiadni nem akarják, mert szülőké volt, nem laknak bent. Foglalkozni nem akarnak vele, hogyha az albérlőnél tönkre megy valami. Ezért akarják részletre is eladni.

Köszönöm. Akkor megkérdezem mindenképp.

2017. nov. 20. 21:52
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nevetséges. Ennyi még a havi bérlésére sem lenne elég :D

Mondjuk 12 milliós összegnél a részletre azt jelenti, hogy pl. 3x4 milliót fizetsz.

2017. nov. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Jó, bocsi, nem vettem még házat :D Azért kérdeztem, hogy tudjam. Régebben láttam itt a környéken szintén részletes házat, ott 7 millió volt 1,5 millió egyben, 50 ezer törlesztő. De így belegondolva 60-70 tényleg nagyon kevés.
2017. nov. 20. 22:17
 7/11 A kérdező kommentje:
Gondoltam, ha esetleg rákérdez, hogy mit tudok ajánlani, akkor ne mondjak butaságot, de akkor ezzel nem kéne előállnom. Köszönöm :)
2017. nov. 20. 22:19
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen részletre pár milós házat adnak el. Ami mondjuk egyébként eladhatalan éa így mindenki jól jár. A ház nem dől össze mertbúgy se tudná eladni. A vevő meg nem fizet 3-4 miliót 20 évig. Hanem négy év alatt kifizeti. De még ekkor is ki szokták fizettetni a 4 milla kamatát is. Ami négy év alatt lett volna ha a négy millét bankba teszi sz eladó. Ilyen 12 millás házaknál nem hinném hogy megy ez.
2017. nov. 21. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért próbáld meg.
2017. nov. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha rákérdez, hogy te mit tudnál ajánlani, akkor elmondod, hogy szeretnéd hallani előbb az ő elképzeléseit (mert azok biztos vannak). Aztán lehet közelíteni az érdekeket. Ha tudnátok szerezni valahonnam, akár családi kölcsön keretein belül még egy kis pénzt, akkor viszont el lehet gondolkodni, hogy megveszitek-e hitelre, aminek a törlesztői kijönnek ennyiből. Persze előbb meg kell tudni mit akar az eladó.
2017. nov. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!