Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mit gondoltok erről a könnyűsz...

Gabesz077 kérdése:

Mit gondoltok erről a könnyűszerkezetes házról? Érdemes-e megvenni hosszú távra?

Figyelt kérdés

2004ben épült, ránézésre sehol sem látszik rajta repedés, vagy vízesedés.


Tervdokumentáció, részlet (tételezzük fel hogy valóban így épült)


[link]

[link]



2017. dec. 17. 15:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
67%

Én személy szerint ellene vagyok a kész házaknak egyetlen egy okból. Mégpedig azért, mert nem erre a klímára való.


Nyáron dög meleg van benne, télen pedig nem győzöl fűteni rá és ha nem megy a fűtés pár óra alatt teljesen kihűl.

Hasonló módon mint a tetőtéri szobáknál ahol csak gipszkarton+ hőszigetelés van. Ráadásul a te általad linkelt leírásban szigetelés nagyon kevés picit lejjebb kifejtem.


A probléma az, hogy nincs ami megtartaná a hőt.

Az én tetőtéri szobám úgy nézett ki, hogy gipszkartonon 10cm üveggyapot és párazáró fólia volt eredetileg.

Télen miután kihűlt a radiátor 4 óra alatt lejjebb ment 5 fokkal a belső hőmérséklet.

Nyáron alsógatyában dőlt rólam a víz.


Később a szigetelésre még ráraktam 15cm kőzetgyapotot.

A helyzet nyáron maradt ugyan az, dőlt rólam a víz. Ha kint volt 35 fok akkor a szobámba 30-32 fok volt.

Reggelre ami lehűlt az pillanatok alatt felmelegedett a hőtároló képesség hiányában.

Télen javult a helyzet a radiátor kiehülése után kb 8-9 óra alatt csökkent le a hőmérséklet 5 fokot.


Bocs a kitérőre de fontosnak tartottam leírni a körülményeket amire számíthatsz a kész háznál, és a szigetelése nagyjából meg is egyezik a volt tetőtéri szobámmal.


Kezdjük az oldalfalak szigetelésével:


Hőveszteségnek K=0,28W/m2K van megadva.

Ez körülbelül egy Porotherm 20N+F téglafal ha le van vakolva két oldalról annak van ekkora hő vesztesége.

Ezt válaszfal téglának használják nem pedig külső falazatnak.

A tégláról:

[link]


Tégla építésű házaknál külső falnak Porotherm 30-as de most már inkább 40-es téglát használnak+ min. 10cm szigeteléssel.


Az hiszem itt a szigetelésről már nem is érdemes többet írni.


Aztán a födém szigetelésnek 10cm szigetelőt ír ami gondolom kőzetgyapot vagy üveggyapot. Ami borzasztóan kevés.

A födémnél távozik el a legtöbb meleg. Igazából nem is értem miért csak ennyi szigetelést használtak.


Én azt mondom nem éri megvenni, mert nem győzitek télen kifűteni. Amit az árán spórolnátok annak többszörösét ráköltitek majd a fűtésre.

Ha csak nyaralónak használjátok télen akkor fűteni kell benne, hogy ne fagyjanak szét a csövek.


Ha mindenféle képen kész házat szeretnél akkor javaslom kérj tőlük ingyenes katalógust+ akár telefonon is nagyon segítőkészek.

[link]

2017. dec. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
12%

talán annyit, hogy a csempeburkolatot két méter magasságig tenném.

Ha nem vizesedik, nem látni porladást, nincsenek hangyák, vagy egerek, akkor meg kell venni.

2017. dec. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

-10 + 4 cm hőszigetelés a falban!

-10 cm hőszigetelés a födémben!

Ez már az építés idejében is alul volt méretezve!

2017. dec. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A tetővel még nem volna gond, mert azt relatíve kis pénzből lehet utólag szigetelni, de ha a falak is gyengék, az már nagyon sokba fájna utólag :(
2017. dec. 17. 19:02
 5/13 anonim ***** válasza:
32%

Azért a falaknál a 0,28 W/m2K nem rossz, elmegy. Jelenleg 0,45 a követelmény (C energiaosztály), januártól 0,24 (A+ energiaosztály) lesz. A födémre kell min. +8 cm szigetelés. Az most kb. 0,3 - jelenleg ennyi a követelményérték, ezt 0,2 alá kell levinni (jövőre 0,17 lesz - 18 cm szigetelés kell hozzá).


Szóval ez egy jelenlegi követelményeknek megfelelő - C energiaosztályú épület. Az építés korában ez jó érték volt! Inkább az a baj, amit korábban írtak, hogy semmi hőtároló képessége nincs.

2017. dec. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
92%

"Azért a falaknál a 0,28 W/m2K nem rossz, elmegy. Jelenleg 0,45 a követelmény (C energiaosztály)"


Jó a gondolkodásmódod, csak egy kis hiba van vele.

A leírásban csak a falon távozó energia veszteségről van szó.

Az energia osztályos hőveszteségbe bele viszont több tényező befolyásolja. Pl: nyílászárok, falak, födém szigetelése de még a fűtésrendszer stb.

Ha érdekel a lenti linken bővebben írnak róla

[link]


Szóval ha energia besorolásban nézzük messze nem éri el a ház a "C" energia osztályt De még a "H" osztály szintjében sem vagyok biztos. De energia osztályhoz hogy beszéljünk vevés az információ+ rendes felmérés nélkül csak találgatva tudunk róla beszélni.

2017. dec. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
51%

#6, értem, amit mondasz, de én egy szigeteletlen régi házban lakom, konvektoros a fűtés és F besorolást kapott. Nehogy már egy jól szigetelt, viszonylag új ház H legyen... A fal és a födém bőven megfelel C-nek, a kisebb súllyal szereplő ablakok is meg fognak felelni, mert akkoriban már csak ilyet gyártottak, mint manapság. A fűtési rendszert nem tudjuk, de gondolom gáz cirko, az is jó lesz.


Szóval kedves kérdező, annyira nem rossz ez a ház, ha szigeteled a padlást, sokat lépsz előre, de a hőtehetetlenséggel bajban leszel, mint minden könnyűszerkezetes ház tulajdonos. Amúgy az USA-ban, ahol ennek nagy hagyománya van, jobb minőségű kivitelnél építenek egy kb. 12-es tömör tégla előtét falat a ház köré hőcsillapítás céljából.

2017. dec. 17. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"#6, értem, amit mondasz, de én egy szigeteletlen régi házban lakom, konvektoros a fűtés és F besorolást kapott."


Amivel a ház oldalfala rendelkezik az egy 20-as válaszfaltéglának megfelelő érték.

(Fent ez ki is van fejtve.)

Nem hinném, hogy a te külső falad 20-as válaszfaltéglából épült volna fel.

Így a te falad alapból sokkal jobb mint mint a szóban forgó könnyűszerkezetes ház. Ez ha a te födémed sár lenne már az is legalább 2x többet ér mint a 10cm szigetelőanyag.

2017. dec. 17. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
37%

"konvektoros a fűtés és F besorolást kapott. Nehogy már egy jól szigetelt, viszonylag új ház H legyen."

Ahogy írták már ez nem csak a hőszigeteléstől függ.

A fűtés módja is meghatározza, és bármilyen furcsa a konvektoros fűtés a helyiségenkénti szabályozhatósága miatt magasabb besorolást kaphat mint pl. egy régebbi központi.

2017. dec. 17. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
35%
Nálunk 38-as km tégla fal van, U= 1,53 W/m2K (F besorolás, ahogy írtam), ha 20 cm lenne, U=2,35 W/m2K lenne. Valamit nagyon elnéztek...
2017. dec. 18. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!